PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485620}

Skóra, w której żyję

La Piel que habito
7,3 115 457
ocen
7,3 10 1 115457
6,4 22
oceny krytyków
Skóra, w której żyję
powrót do forum filmu Skóra, w której żyję

Morał z tego filmu

ocenił(a) film na 7

Czyli wychodzi na to, że jeśli twoja koleżanka z pracy jest lesbijką i na ciebie zlewa, to zgwałć córkę super chirurga plastycznego, który miał piękną żonę, a on z ciebie zrobi "fajną laskę", potem się bozbędziesz go za to, że cię tresował i wrócisz z nowiną do dawnej miłości i wychodzisz w sumie na plus.

Film jest strasznie zryty. Jakby było mało, że zrobił z faceta swoją żonę, to jeszcze do tego przespał się z gwałcicielem własnej córki, przez którego ona myślała, że on ją zgwałcił i zabiła się i próbował to nawet zrobić zaraz po tym, jak "została" zgwałcona. Wtf? Wiem, że streściłem w sumie fabułę filmu, ale jakoś nie nie potrafię nadal ogarnąć tego filmu i jego sensu.
Ogólnie pod względem technicznym świetny, ale ta fabuła... Brrr... Naprawdę trzeba mieć zrytą psychikę żeby coś takiego wymyślić...

ocenił(a) film na 5
Levon_V

Film miałby więcej sensu, gdyby po tej jakże udanej operacji zmiany płci oddał ten efekt końcowy do jakiegoś tureckiego burdelu, gdzie czekałaby gwałciciela w ciele kobiety świetlana przyszłość i miłe wspomnienia na starość, a tak tylko jak piszesz - niesmak i zażenowanie!

ocenił(a) film na 9
ZSGifMan

Właśnie dlatego fabuła jest taka dobra, nieprzewidywalna. Ja też i pewnie ponad 90% jak nie więcej widzów myślało, że będzie zemsta, że zamknie go w celi z jakimś posranym zboczeńcem.
Natomiast najbardziej szokujący dla mnie jest fakt, że przerobił go na wizerunek swojej żony. Człowieka który zgwałcił mu córkę, bzykał potem nieustanie dzień w dzień. To dopiero jest posrane. No bo co, miał z nim/nią żyć szczęśliwie do końca życia, tak bez odrazy i pragnienia zemsty? Nie kumam. Ewentualnie gdyby on ją później gwałcił dzień w dzień byłoby to logiczniejsze, ale oni wyglądali na szczęśliwą kochającą się parę żyjącą w pięknej sielance.
No i jeszcze końcówka z gazetą, nie mógł jej od razu schować domyślając się, że Vera sobie przypomni kim był widząc zdjęcie? Taki wielki naukowiec z wielkim umysłem by chyba na to od razu wpadł.

Ale jak napisałlem, właśnie dlatego fabuła zaskakuje i to jest zdecydowanie na plus.
Co prawda nie jest tak jak w filmach Lyncha, że bez odrywania oczu od ekranu i ogromnego skupienia w ogóle nie rozumie się co się dzieje, ale ta pokręconość i zwroty akcji to jest to za co cenię filmy, i tu to było. Bez względu na to czy wydaje się to odrażające czy nie.

ocenił(a) film na 5
jahras

Jeśli tak do tego podejść i w ten sposób na to patrzeć, to faktycznie może być zaskakujące i nietuzinkowe.
Ja bym się takiego zwrotu akcji za Chiny Ludowe nie domyślił! ;)

Ogólnie film faktycznie był nieszablonowy i sam pomysł na takie potraktowanie sprawcy i poświęcenie tyle trudu i czasu był wyjątkowy, ale jakoś mnie zniesmaczyło właśnie to o czym pisałeś, że zamiast jakiś meneli do zabawiania tej "lalki" co wieczór, sam nasz naukowiec się za nią zabrał. Tego nie rozumiem, tzn. ciężko mi zrozumieć. Sam film nawet niezły, tylko nie mogę przeboleć właśnie paru nonsensów jakie właśnie nasz nadzwyczaj inteligenty lekarz/naukowiec popełnił, może uśpił w sobie czujność po kilku latach, może przestał brać pod uwagę taką możliwość, nie wiem. Powinien być jednak bardziej przewidujący...

ocenił(a) film na 8
Levon_V

ale na 7 oceniles

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Lukasz428

:-DDD

ocenił(a) film na 8
Lukasz428

Coś w tym stylu :D

ocenił(a) film na 2
Levon_V

Wczoraj w koncu obejrzalem ten film zachecony iloscia gwiazdek i myslalem, ze jestem walniety bo za ten szkaradny gwalt na percepcjkio widza nie dalbym dwoch gwiazdek. Tuz po obejrzeniu powiedzialem zonei, ze od strony technicznej byl swietny, ale fabula to jakis narkotyczny sen swira....

ocenił(a) film na 8
pawel_olszewski_75

Dziwne ten komentarz brzmi jak świetna reklama tej produkcji :) Niestety nie jest tak dobrze, mi się w miarę podobał ale nie był to dobry film na walentynki z "koleżanką" (już jakiś czas temu) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones