PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103997}

Skarb narodów

National Treasure
7,1 226 280
ocen
7,1 10 1 226280
5,6 19
ocen krytyków
Skarb narodów
powrót do forum filmu Skarb narodów

lekko świrnięty "historyk" ✓
pierdołowaty pomocnik ✓
śliczna kobieta która zakochuje się w naszym bohaterze ✓
anty bohater mówiący z niemieckim akcentem ✓
zagadki ✓
starożytny skarb ✓

Film posiada wszystkie cechy by być miłym współczesnym Indianą. Nie da się ukryć, że to jeden wielki miks kodu leonarda i przygód pana z biczem, ale zrobiony bardzo poprawnie, a na pewno lepiej niż nudna ekranizacja powieści Browna. Przez to, że 2 godziny goniły scenarzystów odczuwa się głupotę-upraszczanie całej historii, ale nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z filmu. Do tego to czego nienawidzę w filmach czyli traktowanie końcówki filmu jako coś nad czym nie trzeba się starać bo przecież widz w kinie już ubiera kurtkę i przeciska się pomiędzy siedzeniami. Człowiek wpatrzony w ekran śledzi historie i na sam koniec dostaje może 3 minutowe ujęcie w którym jedyne co się dowiadujemy to, że są tak zwane "momenty" łóżkowe poza ekranem. Jak dla mnie mocne 8 i coś czym pewnie zbulwersuje wielu - gdyby ten film był bardziej dopieszczony, miał lepszego reżysera który socjalizuje się w wielkim hitach typu Spielberg, trochę większy budżet i wyszedł w czasach które bardziej sprzyjały takim filmom np epoce VHSów to mielibyśmy do czynienia z materiałem na kultowy hit.

ocenił(a) film na 7
nowekonto

Fakt, ale jakbym miał wybierać to jednak wolę Indiany:)

ocenił(a) film na 7
arek_krotoszyn

A ja chyba Skarb;), szczerze mówiąc klasyki mnie trochę nudzą;)

nowekonto

Bardzo lubię ten film a szczególnie muzykę, dla mnie jest rewelacyjna no i kojarzy mi się z Uncharted.

ocenił(a) film na 8
grazig

Fajna, fajna

ocenił(a) film na 7
nowekonto

100% racja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones