PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 920 958
ocen
8,8 10 1 920958
7,9 49
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Ale średnia

ocenił(a) film na 9

Wow, średnia ocen 8,8 na pół miliona głosów.. Czyli jednak filmweb to nie jest siedlisko idiotów i
pseudo fanów zmierzchu. Jeśli jest taka średnia tego filmu, to znaczy że przynajmniej ze 400 tyś
ludzi dało 9 albo 10.. Nie no dziwne to dla mnie, ale to dobrze że tak jest.

ocenił(a) film na 7
KopsonKrk

Szczerze powiedziawszy, w porównaniu z opowiadaniem, film wypada dość słabo...

ocenił(a) film na 9
Sadleczka18

Bez przesady, film jest idealny pod każdym względem. Może i opowiadanie lepsze, ale to nie zmienia faktu że lepiej się filmu nie da zrobić bez względu na to jak wyszło opowiadanie.

ocenił(a) film na 7
KopsonKrk

Hmmm myślę, że dałoby radę. Dawno już go nie oglądałam,wiec dokładnie go nie pamiętam, ale pewne zmiany stylistyczne by nie zaszkodziły :) Problemem, przynajmniej dla mnie, jest pewnie to, ze pierwsze przeczytałam książkę, wykreowałam sobie pewien obraz tych wydarzeń i po zderzeniu ich z filmem, czegoś mi w nim zabrakło ;]

ocenił(a) film na 9
Sadleczka18

Mi się to i tak wydaje niedorzeczne ucieczka z więzienia w taki sposób jak jest ukazane w tej historii. W książce/filmie tak, ale nie w rzeczywistości. Chyba że zarząd więzienia to tumany albo naćpani, albo... Albo poprostu główny bohater trafił na właściwy czas, miejsce i ludzi, i wszystko połączyło się tak że jednak się udało :]

ocenił(a) film na 7
KopsonKrk

Hmmm I love you Philip Morris, chyba nie pomyliłam się nigdzie w tytule :D - to jest dopiero kosmos.... A oparty na faktach :) prędzej bym uwierzyła w ucieczkę dzięki łyżeczce niż w historię ukazaną w wymienionym filmie :)

ocenił(a) film na 9
Sadleczka18

No w sumie w totolotka i tak nikt nie wieży ze wygra... A jednak ktoś wygrywa. Więc możliwe że jednemu na milion się gdzieś tam na swiecie uda :P

ocenił(a) film na 7
KopsonKrk

Otóż to, ale King słynie z historii, wykraczających poza akceptowany przez społeczeństwo stan świadomości :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones