PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 921 238
ocen
8,8 10 1 921238
7,9 49
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Witam, bardzo lubię filmy których akcja rozgrywana jest w więzieniach. Jak ktoś zna jeszcze jakieś filmy niech zapoda

ocenił(a) film na 9
proskiller

"Zwierzak"

użytkownik usunięty
proskiller

no oczywiście jeszcze lot nad kukułczym gniazdem ;)

ocenił(a) film na 8
proskiller

I jeszcze "Wzgórze" (1965)

proskiller

"Morderstwo pierwszego stopnia".

ocenił(a) film na 9
proskiller

Symetria ;D Polski fim .

ocenił(a) film na 8
proskiller

Skazani na Shawshank - to jest ekstra film.

ocenił(a) film na 9
proskiller

W jakim filmie był taki motyw:

Jakiś gość, raczej biały trafia do placówki więziennej w której panowały skrajnie ciężkie warunki. Charakterystycznym momentem było to że strażnicy umożliwiali zamiast spacerów możność wyjścia na wewnętrzny mały dziedziniec gdzie jeden z więźniów mógł raz dziennie spojrzeć parę minut w niebo jako oderwanie od więziennego losu i monotonni. Jednak skoro mogła być tylko jedna osoba to kończyło się na tym że niemal zawsze kolejnemu więźniowi bilet zabierał przerośnięty drab, raczej czarny który korzystał z przywileju. Zmiany w więzieniu zaczynały się powoli od tego że właśnie jeden z nowych więźniów zerwał z tą rutyną.

Reszty wątków fabularnych nie pamiętam - kiedyś widziałem w TV, film raczej z lat 90-tych.

Z góry dzięki za pomoc.

ocenił(a) film na 9
tc1987

Ktoś pamięta jak zwał się film o buncie w wiezieniu co skazani najpierw zajęli zewnętrzna cześć wiezienia a strażnicy byli uwiezieni w środku a film kończy sie krwawą interwencją policji.

STRATOSCRUISER

Ostatni bastion ?

ocenił(a) film na 9
nina_spox

Tamten nie kończy się raczej krwawo w skali buntu.

ocenił(a) film na 9
STRATOSCRUISER

http://www.filmweb.pl/film/Bunt-1994-3720

tc1987

może chodzi o Cela211

ocenił(a) film na 9
proskiller

Fenomenalna hiszpańska produkcja - "Cela 211", polecam!!!

ocenił(a) film na 10
proskiller

Filmwebowicze pomóżcie. Widziałem kiedyś świetny film o ucieczce z więzienia. Pamiętam, że więzienie nie miało murów a jego naczelnik wygłaszał mowę do wszystkich nowych, że nie są one potrzebne bo wystarczą wieżyczki. Ktoś ma pomysł o co mi chodzi?

proskiller

Rób swoje, ryzyko jest twoje :v. Ehh

ocenił(a) film na 10
proskiller

Już wiem: To film Życie z Martinem Lawrencrem w roli głównej.
Rok 1932. Dwójka kolegów Ray i Claude na zlecenie bossa mafii wybiera się na peryferie Stanów Zjednoczonych po odbiór 36 skrzynek wódki. Po zawarciu transakcji postanawiają zabawić się nieco na imprezie organizowanej w tamtejszej wiosce. Kiedy Ray przegrywa wszystkie pieniądze w pokera, odkrywa iż został oszukany przez pewnego staruszka i kelnerkę. Postanawia odnaleźć oszusta i się z nim rozprawić. Ku swemu zdumieniu po kilku minutach znajdują zwłoki owego mężczyzny a na ich nieszczęście zostają zauważeni nad ciałem przez kilku farmerów. Doprowadza to ich przed sąd, gdzie zostają skazani na dożywocie.

Naprawdę świetny i pozytywny film :)

ocenił(a) film na 9
Kirasjer194

Ode mnie trzy tytuły:

,,Moja Ameryka''; ,,Gniazdo os'' oraz ,,Morderstwo pierwszego stopnia''

Wszystkie dość... intensywne.

ocenił(a) film na 10
proskiller

Dla tych którzy czasem tu zaglądają: Symetria, Nieugięty Luke, Zielona Mila, Moja Ameryka. Teraz trochę filmów na faktach: W Imię Ojca, Bronson............

ocenił(a) film na 10
proskiller

"PTASZNIK Z ALCATRAZ" Johna Frankenheimera z wybitnym Burtem Lancasterem
i
"ZBIEG Z ALCATRAZ" Johna Boormana z fenomenalnym Lee Marvinem i zjawiskową Angie Dickinson

ocenił(a) film na 10
proskiller

Ze swojej strony polecam ten :
https://www.filmweb.pl/film/Niegrzeczni+ch%C5%82opcy-1983-4019
Stary ale rewelacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones