PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 921 172
oceny
8,8 10 1 921172
7,9 49
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Marna kopia

ocenił(a) film na 10

Marna kopia Ucieczki z alcatraz. Pomysł na film i poszczególne wątki żywcem ściągniete. Moja
ocena jest z czasu zanim obejrzałem ucieczke z alcatraz.

FlisuU

Widziałem oba omawiane filmy i nie rozumiem skąd ten pomysł "zgapiania". Oba filmy są o tematyce więziennej i pewne rzeczy MUSZĄ się powtórzyć. Chodzi o fakt ucieczki przez wykopaną dziurę? O zawierane układy? Sposób pracy strażników?

Po prostu nie wiem, bo ja oglądając te filmy nie widziałem ich jako stricte podobnych, są po prostu o tematyce więziennej i niestety pole do popisu się dość zamyka. U mnie przewaga Shawshanku nad Alcatraz jest tylko techniczna. Alcatraz to wręcz klasy, jednak reżyseria tamtych lat, podstawianie nierealistycznych dźwięków np. bójki, po prostu do mnie nie trafia tak jak dopracowany moim zdaniem Shawshank.

ocenił(a) film na 10
FtR69

Wymiennie parępodobienstw
Zwierzę - w alcatraz więzień ma myszkę która do karmią po kryjomu na stolowce

przyrząd do kucia.W alcatraz wynosi i mówi ze potrzebuje tego jako wieszaka czy cos podobnego z kolei w shawshank również posiada za przyzwoleniem straznika mloteczek sluzacy niby do rzeźbienia figur szachowych.

Motyw samobójstwa teoretycznie dobrych postaci

Pokonanie gwalciciela.

Nie mówiąc o identycznym sposobie ucieczki. No może podobnym
Wiele więcej podkreslilbyn w trakcie ogladania

FlisuU

Wszystko fajnie, tylko że "Skazani na Shawshank" są ekranizacją noweli S. Kinga o tym samym tytule, więc jak coś to pisz z pretensjami do Kinga

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones