PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 445
ocen
7,5 10 1 233445
4,9 19
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Film ok, ale...

ocenił(a) film na 5

dla fanów, którzy idealizowali Ryśka to może być policzek w twarz z dwóch powodów:
1. Sposób pokazania głównego bohatera - ćpun, brudas i egoista. Niestety tak wygląda życie narkomana (kto wie coś na temat uzależnień ten wie jak stoczyć się może człowiek)
2. Jest to film fabularny a nie biograficzny. Kopalnią wiedzy na temat Dżemu i Ryśka to on nie jest.

Nie jestem fanem Dżemu i nigdy nie byłem. Jak zaczynali karierę to jeszcze nie umiałem mówić. Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat życia człowieka, który owiany jest legendą. Niestety jak wcześniej napisałem jest to film fabularny stąd brak zachwytu z mojej strony. Co mi jeszcze przeszkadzało? Realizacja dźwięku. Fatalnie, ale to jest chyba już taka cecha polskich produkcji. Mimo krytyki Tomasz Kot podobał mi się w robi Ryśka.

SUB_ZERO_2

Chcesz się dowiedzieć więcej na jego temat obejrzyj sobie "Sen o wiktorii" i "Się macie ludzie" oba dostępne na YouTube.

ocenił(a) film na 9
SUB_ZERO_2

Nie wiem , wydaje mi się , że jak na polskie kino to film jest rewelacyjny,naprawdę... ja jestem fanką Ryśka ,choć jak zmarł, ja byłam powiedzmy tylko ciut bardziej "odrośnięta" od podłogi :) może i są błędy w filmie , ale rzeczywiście chyba jego życie nie było kolorowe jak na gwiazdę. Nie chodzi o kopalnię wiedzy o Ryśku, bardziej , wydaje mi się , o realia życia narkomanów... człowiek sławny, powinien mieć pieniądze, a jednak musi żebrać o działkę ... wśród innych narkomanów był nikim... bo w tym świecie każdy jest egoistą... to zostało świetnie przedstawione w tym filmie , bo tak jest w rzeczywistości... przede wszystkim naturalizm... nic to, że był gwiazdą... ale był też człowiekiem skazanym na najgorsze
No i rola Kota .... był świetny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones