PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742795}

Skazany

Shot Caller
7,4 45 707
ocen
7,4 10 1 45707
6,0 4
oceny krytyków
Skazany
powrót do forum filmu Skazany

WYBITNY FILM!

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie perełka, rzadko zdarza się uzyskać tak dobre połączenie thrillera z dramatem psychologicznym. Jest miejsce na wartką akcję jak i na refleksje dotyczące zmian psychologicznych głównego bohatera. Film daje do myślenia również w kwestii więziennictwa w USA i podziałów rasowych. Jak dla mnie 9/10

ocenił(a) film na 9
ImGucciYouPolo

Ze sie tak wyraże - chyba od czasow american me nie widzialem lepszego. Masz racje . Jak Cie interesuje temat polecam dokumenty o Aryan Brotherhood bo nawet teksty w tym filmie jak i bohaterowie sa zaczerpnieci z prawdziwych wydarzen

ocenił(a) film na 9
andrzejzeber

Na temat bractwa aryjskiego widziałem wiele dokumentów, przede wszystkim produkcje Discovery i National Geographic :) Tym bardziej doceniam bardzo realistyczną kreacje tego gangu w "Shot Caller"

ocenił(a) film na 8
ImGucciYouPolo

dokładnie i przestroga dla niby tych wszystkich prężących się małolatów co robią się na gangsta a w życiu nic nie przeżyły
yo ziom

ocenił(a) film na 8
ImGucciYouPolo

Właśnie jestem po seansie, w tym roku nie widziałem lepszego filmu, a trafiłem na niego przez przypadek, dwa wpisy na tym forum z oceną 9 skłoniły mnie że go zobaczę i nieżałuję. Rewelacja.

ocenił(a) film na 9
Gangsteppaz

i o to chodzilo - dwoch zachwalilo- trzeci obejrzal - poleci nastepnym. kolko sie kreci- autor filmu zadowolony podejrzewam :) piona !

ocenił(a) film na 9
ImGucciYouPolo

świetny. z podobnych klimatów polecam francuskiego Proroka.

ocenił(a) film na 9
paradisoperduto

"Prorok". Obejrzałam, świetny. Europejski klimat. Historia "kopciuszka", jakkolwiek na to nie patrzeć, od zera do bohatera.
Naprawdę polecam, bo warto zmienić perspektywę, nawet na taką zza krat.

paradisoperduto

CELL BLOCK 99 zajebisty!!!

ocenił(a) film na 7
paradisoperduto

Krew z krwi. Stary film z lat 90-tych bodajże, ale gdzieś na streamach jeszcze można go dorwać. Dla mnie to klasyk z tego tematu.

paradisoperduto

Bardzo dobry film. W tym stylu jest jeszcze ''Felon'', a polski tytuł 'Skazaniec'.

ocenił(a) film na 7
Popow85x2

Ten sam reżyser.

gimlord123

Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi, chociaż oba filmy bardzo podobne. 'Felon' moim zdaniem lepszy.

ocenił(a) film na 8
ImGucciYouPolo

Jeśli komuś się podoba klimat więziennictwa to szczerze polecam "Blood in blood out". Niepozorny film bez mega gwiazd w obsadzie ale klimat filmu jest niesamowity, świetnie pokazuje jak zmieniają się bohaterowie i bardzo dogłębnie jest pokazane życie w samym więzieniu. To po prostu trzeba zobaczyć, polecam !

ocenił(a) film na 1
tomek_baran56

Boli - wszyscy w koło zachęcają "obejrzyj", oglądam, już czuję magię i nagle zaczyna się stroma jazda w dół. Że jak? Że nagle macho men bo... Bo co? Bo rada adwokata, cha wszystko jasne. Rodzina na aut, bo... A poświęcenie jak u Franciszka z Asyżu. Czemu oni tego nie doceniają. Fiku miku i jestem bossem dla... Dla zaspokojenia ambicji. System zmienił mnie w zwierzę i lubuję się swą zwierzęcością, wszak bractwo aryjskie łatwo zdominować. Mik - cik i jesteśmy na szczycie. Ludzie widzicie i nie grzmicie?

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Wyluzuj, to nie dokument, tylko zwykła hollywoodzka bajeczka i w takiej kategorii wypadałoby ją oceniać :)

ocenił(a) film na 1
aklekot

Jak luzować, jak wszyscy w koło pieją z zachwytu na poważną nutę?

harkonen_mgla

osobiscie tez mi sie nie podobal...jak dla mnie nudna bajeczka..nie wytrzymalam do konca

ocenił(a) film na 1
olasza

Warto było dotrwać do końca, by zobaczyć jak ostatecznie się filmik pogrąża.

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

Miałem podobne odczucia, dopóki gliniarz nie powiedział: Nie wiem o co mu chodzi, ale i tak go lubię. I to zmieniło moją percepcję. Hej przygodo!

ocenił(a) film na 1
Mateusz_Ziolek

Sęk w tym, że jak wspomniałem "Jak luzować, jak wszyscy w koło pieją z zachwytu na poważną nutę?". Niech biją brawo, dla więziennego filmu przygodowego, a nie dla więziennego dramatu (bo ja mało tolerancyjny jestem jeśli idzie o kino).

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

Ja traktuję ten film właśnie jako więzienne kino przygodowe z elementami dramatu psychologicznego :) Po za tym Nikolaj zagrał tak przekonująco, że nawet braki w scenariuszu które sprawiły że jego przemiana z maklera w więziennego kozaka wyglądała dziecinnie naiwnie, jakoś mi nie przeszkadzają. Moja ósemka trochę naciągana, ale mam słabość do więziennego kina.

ocenił(a) film na 1
Mateusz_Ziolek

Faktycznie "trochę" naciągana :) Ty traktujesz film jako kino przygody i masz do tego prawo, ale jak czytam "perełka, rzadko zdarza się uzyskać tak dobre połączenie thrillera z dramatem psychologicznym" to się nóż w kieszeni (oczywiście nóż po więziennemu zrobiony z plastikowej łyżeczki) otwiera.

harkonen_mgla

szkoda że rozum ci się nie otworzył, to może byś coś załapał.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
harkonen_mgla

moja siostrzenica ma lepsze teksty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
harkonen_mgla

a już myślałem że nie możesz być bardziej żałosny, a tu proszę...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
harkonen_mgla

dalej się ośmieszasz...

ocenił(a) film na 1
Vitcher

Ciągle cytujesz swoją rodzinę, to nudne.

ImGucciYouPolo

gdzie można to obejrzeć ?

użytkownik usunięty
SeBo47

za lukaj sobie /z lek torem/

ImGucciYouPolo

Swoją drogą film jest też świetną przestrogą dla kierowców, którzy wsiadają za kółko po %%. Daje do myślenia

ocenił(a) film na 7
5476

Ludziom inteligentnym, takim co wypijają kilka piw lub kieliszków wina - tak. Ale czy moczymordom co uchlewają się co weekend, albo alkoholikom pijącym codziennie - nie sądzę.

5476

To prawda

ocenił(a) film na 10
ImGucciYouPolo

Dokładnie, jestem właśnie po obejrzeniu, świetny film! Trzyma w napięciu! Liczyłam jednak na inne zakończenie :)

ewelina_m

Można wiedzieć gdzie oglądałaś?

ocenił(a) film na 10
ewunia144

Źródła podać nie mogę, ale poszukaj w necie to znajdziesz :) Chyba że jakoś napiszesz na priv :)

ocenił(a) film na 8
ImGucciYouPolo

To absolutnie nie jest dramat psychologiczny... To, że w filmie ukazują czyjąś psychikę i zachodzące w niej zmiany, to nie znaczy zaraz, że film jest psychologiczny :/

ocenił(a) film na 3
ImGucciYouPolo

Polecam film "ROZRÓBA W BLOKU 99"
https://www.filmweb.pl/film/Blok+99-2017-781007

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones