PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30788}

Skrzydełko czy nóżka

L'aile ou la cuisse
7,5 37 934
oceny
7,5 10 1 37934
6,8 6
ocen krytyków
Skrzydełko czy nóżka
powrót do forum filmu Skrzydełko czy nóżka

Film bardzo aktualny

użytkownik usunięty

Nie wiem czy film miał tak mocny wydźwięk, jak teraz, na pewno w latach 70 na zachodzie zaczynała się era fast-foodów i przemysłowej produkcji jedzenia na wielką skalę, ale na pewno nie na tak dużą jak obecnie. Patrząc na identyczne frytki, powstające z papki ziemniaczanej, paluszki rybne czy parówki i substraty jakich się używa do ich produkcji, można uznać, że autorzy byli wizjonerami.
Komediodramat :C

Trafna uwaga. Pamiętam, jak w PRL-u oglądałem tę komedię i bawiła mnie, ale ten plastikowy sposób produkcji żywności zinterpretowałem jako absurdalne przerysowanie rzeczywistosci - w PRL-u żywność była niewiele przetworzona. Dziś rozumiem, że wiele nie przerysowano. Często zatrzymuje mnie w sklepach długa lektura, jakbym czytał gazetę, składu produktu: aromaty identyczne z naturalnymi, wzmacniacze smaku i zapachu, syrop glukozowo-fruktozowy, itd. No i są te fast-foody, te Mc'Donaldsy, hot dogi.

Właśnie oglądam sceny w fabryce żywności. Przerażająco realne!

ocenił(a) film na 6
barbara_winnicka

A to jeszcze nie ostatnie słowo PRZEMYSŁU spożywczego. Ktoś te trucizny jednak dopuszcza do obrotu i na pewno nie jest to szef działu produkcji, ba - nawet nie jet to właściciel zakładu. To są te same osoby, które zawyrokowały o GMO i pandemii.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Kotleciki i parówki sojowe takie zdrowe, prosto od soi. Teraz planują sprzedawać ludziom sztuczne mięso za cenę prawdziwego, bo krowy za dużo pierdzą.

ocenił(a) film na 6
Remiii

Dokładnie.

ocenił(a) film na 9

dokładnie film na czasie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones