PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557396}
4,6 24 969
ocen
4,6 10 1 24969
4,2 4
oceny krytyków
Skyline
powrót do forum filmu Skyline

Ocena

ocenił(a) film na 8

Fabula filmu rzeczywiscie beznadziejna, efekty wygladaja calkiem fajnie jak i sami kosmici, jednakze szalu nie ma. Jedynie Scottie Thompson, wcielajaca sie w postac Elaine przypadla mi do gustu.

ocenił(a) film na 4
korytek90

jak dla mnie 4/10 pomysł i efekty dobre (kosmici troche tak jakby ściągnięci z crysis'a) :) jednak według mnie jak film ukazjuje inwazje obcych na ziemie to powinno być więcej akcji :) ale to tylko moje zdanie

ocenił(a) film na 8
Kuchar93

Co mieli ich jeszcze przesłuchiwać i torturować?
Uwaga spojler!


To,że try miga skasowali prawie całą ludzkość,to dla ciebie mało akcji?

Wiem,jesteś jednym z tych,co uważają,że amerykanie powinni jednak uratować świat!
Jakby główną rolę grał Tom Cruise,to na pewno dałbyś wtedy 8-mkę.

Szkoda gadać.

Corrolek

wezcie pod uwage ze to spolecnosc filmwebu oddaje glosy...

ocenił(a) film na 4
Corrolek

jest różnica między pokazaniem kasowania w try miga całej ludzkości a pokazanie wiadomości w tv gdzie o tym mówią

Kuchar93

Rzeczywiście inwazja to nie walentynki i na przesłanie wyrazów namiętności ludzkość raczej nie powinna liczyć :P Film sam w sobie wtórny i momentami mocno niesmaczny (czy naprawdę nie da się lepiej wykorzystać ludzkich mózgów i dlaczego "kosmitom" poszło tak łatwo skoro pozbawieni byli choćby jednej szarej komórki :/) Filmów które wykorzystują motyw inwazji są już krocie i przyrównywanie powyższego do "Dystryku 9" czy "Wojny Światów" lub choćby "Cloverfield" nie ma sensu. W/w tytuły trzymają klasę i są przynajmiej dobre, czego nie można powiedzieć o "Skyline" nawet jesli czerpie z nich garściami. Co do "Żołnierzy Kosmosu", czy "Dnia Niepodległości" jest to niestety film z tej samej półki (mimo, że brak w nim typowo amerykańskiego patosu - co poczytuję za zaletę) chociaż biorąc pod uwagę czasy w jakich powstawały f/x były niczego sobie. Odpieram także zarzut jakoby (przynajmniej w moim przypadku brak gwiazdorskiej obsady wpłynął na ocenę tej produkcji) "Wojnę Światów" oglądałem z przyjemnością nie ze względu na obecność Tomka "Blade Lico" Cruise'a (w filmach zazwyczaj występuje, a nie kreuje pełnokrwistych bohaterów), ale tam mieliśmy Tima Robbinsa i Dakotę Fanning , którzy bili go na głowę. Od strony aktorskiej "Skyline" też nie ma się czym pochwalić - jest zaledwie poprawnie, w niektórych przypadkach zalatuje telenowelą. In plus należy jednak przyznać, że film trzyma w napięciu, akcja zwalnia jedynie na krótkie chwile i nie sposób się nudzić. Mimo szczerych chęci (jako fan produkcji spod znaku sf , spragniony nowych doznań - tyle niewykorzystanych powieści oczekuje na ekranizację) mogę dać jedynie 4.5/10 mimo niezłych efektów. Pozdrawiam fanów SF.

ocenił(a) film na 5
kwadracik

Długa i treściwa wypowiedź, zatem dla wygody, skomentuję jej fragmenty:
< "Dystryku 9" czy "Wojny Światów" lub choćby "Cloverfield" nie ma sensu. W/w tytuły trzymają klasę i są przynajmiej dobre> --> Dystrykt 9 wprowadził element świeżości. Atutem Cloverfield była promocja. Wojna światów (z 2005 roku) jest jednak w moim mniemaniu mocno przereklamowana. Porównując te dwa filmy, daję + Skyline, które łączy motyw inwazji i uwięzienia.
<Co do "Żołnierzy Kosmosu", czy "Dnia Niepodległości" jest to niestety film z tej samej półki> --> Dzień niepodległości, owszem. Żołnierze Kosmosu mają jednak ze Skyline tyle wspólnego, co Demony wojny wg Goi.
<Od strony aktorskiej "Skyline" też nie ma się czym pochwalić - jest zaledwie poprawnie> --> cóż... Oskara za pierwszoplanową rolę raczej nie będzie^^
<In plus należy jednak przyznać, że film trzyma w napięciu, akcja zwalnia jedynie na krótkie chwile i nie sposób się nudzić. > --> tu tkwi sedno mojej stosunkowo wysokiej noty. Film, który z założenia ma być wtórną produkcją, powielającą znane motywy, nie pozwala się nudzić.

ocenił(a) film na 5
kwadracik

Myślę, że jeżeli ktoś jest fanem SF to przełknie te mankamenty filmu bez problemu, reszta raczej uzna Skyline za totalne dno. Stwierdziłem tak na podstawie wypowiedzi forumowiczów, Twojej i mojej opinii. Faktycznie scenariusz, aktorzy to słaby element filmu. A jednak obejrzałem go nawet z przyjemnością, oczywiście ww. elementy nie dają o sobie zapomnieć (a końcówka, która urywa się niczym w jakimś serialu, wręcz mnie zaszokowała, nie dowierzałem przez jakąś minute że to naprawdę koniec)...ale sam pomysł działa na wyobraźnie i seans staje się znośny. Więc jeżeli ktoś każdy film związany z kosmitami łyka jednym tchem to ten też na pewno mu się spodoba:)
Pytanie teraz do Was. Kto zna podobne filmy jak Skyline, Wojna światów, czy Projekt: Monster? Będę wdzięczny za każdą propozycje:)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
ppp84

Podobne filmy które przychodzą mi na myśl to wcześniej wspomniane, wojna światów, projekt monster, dystrykt 9, jeszcze dodałbym kilka tytułów bo również o obcych, np znaki, Inwazja: Bitwa o Los Angeles, Strefa X, dzień w którym zatrzymała się ziemia, dzień niepodległości, czwarty stopień, Battleship: Bitwa o Ziemię, nic już mi nie przychodzi do głowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones