Paraliż senny....??

Film dosyć denny jak na tą tematykę, z resztą nie dzieję się w nim prawie nic wartego uwagi. Do tego ta cała akcja z podtrzymaniem snu przez wszystkich, co oni chcieli tym osiągnąć? Wiadomo, ze organizm w końcu bedzie tak wyczerpany, że nawet środki pobudzające nie pomogą, lub ewentualnie umrze. Od kilku miesięcy mam problem z paraliżem, dlatego też może film mi nie podszedł.

1
  • Ja całe życie miewam paraliże senne. Dla mnie to żaden problem.

• Ja mam paraliż przysenny 7 lat, zaczął się po odebraniu sobie życia przez mojego nastoletniego kuzyna. I wtedy dopatrywałam się w tym powiązania, czym byłam bardziej wyczerpana i sfrustrowana tym bardziej on się nasilał. Po latach doszły sny na jawie, i dźwięki. Bywało,że budziłam się nad ranem i nie mogłam dalej spać zarywając jakiś dzień w pracy, to jest coś o czym nie można powiedzieć drugiej osobie jak o migrenie. I myślę,że to jest meczące, nie mam go codziennie na szczęście i oczywiście da się z tym żyć, ale jest to raczej męcząca przypadłość. Od ostatnich 2 lat podczas paraliżu słyszę mewy, mieszkam 300 km od morza więc nijak ma się to do ptaków,które mogły by faktycznie latać za moim oknem. Czasem słyszę swój głośny głos mówiący złe rzeczy, innym razem czuję wyrazną obecność kogoś za plecami, czasem obejmuję mnie ta "osoba" i wydaję mi się wtedy,że jest to ktoś kogoś znam jestem spokojna, aż nie wraca do mnie świadomość i nie przypomina mi się,że mieszkam sama. Raz słyszałam moją mamę i widziałam cień, uczucie że to ona, spokój a zaraz strach i chęć ucieczki kiedy świadomość daje ci komunikat,że twojej mamy tu nie ma, a to co widzisz i słyszysz nie dzieję się naprawdę. Szukałam powiązań, czytałam o chorobach,będąc w Anglii poszłam na jedno zajęcie z hipnoterapii żeby dowiedzieć się tego czego już wiem. I skończyłam w tym grzebać bo nie naprawię tego tak już jest. Jednak horror o tematyce paraliżu sennego mnie zaskoczył, myślałam że będę się bać po nim,że wyobraznia zacznie działać. Ale nie, film był mało podobno bajką do tego co dzieje się z człowiekiem naprawdę. Małe skupienie się na problemie, ciekawa jestem jak wam objawia się paraliż, i czy wyrobiliście sobie trik na przebudzenie?

• Matko skąd ja to znam. Obecność kogoś w pokoju - dotykanie i szepty do ucha. Już się nauczyłem i wiem kiedy to następuje bo nagle z sielanki robi się taka dziwna atmosfera i wiem, że za chwilę się zacznie paraliż i poczucie obecności kogoś albo czegoś. Nie polecam nikomu tego przeżycia bo nie da się tego opisać słowami :/

• Kiedy przychodzi wydaję mi się, że nie śpię. Mam otwarte oczy i nagle widzę, że coś w moim pokoju jest nie tak, że coś jest nie na miejscu, najczęściej są to uchylone drzwi od pokoju, które ZAWSZE zamykam na noc. Wtedy wiem, że to ona. Następuje unieruchomienie ciała, próbuję się rzucać na wszystkie strony i krzyczeć, ale to NIC nie daje. Nie mogę ruszać głową, ale moje oczy widzą ją, a raczej jej cień, stoi zawsze z tyłu, nie chce, bym zobaczył jej twarz, wiem tylko, że to kobieta, przynajmniej ma kobiecy głos, czasami coś mówi, brzmi to jak modlitwa lub coś w obcym języku. Kiedyś zapytałem "Czego chcesz?". Odpowiedziała "Przyszłam po ciebie". Czasem budzenie się z tego trwa bardzo długo, czasem krócej, zależy ile mam sił, by być silniejszym od niej, mam wrażenie, że gdybym był słabszy zabrałaby mnie, tylko gdzie? Nie chcę tego wiedzieć. Kiedy się budzę można ze mnie wyciskać wodę, często od razu zasypiam ponownie, a ona wraca i tak przez całą noc...

• Ja miałam paraliż senny tylko raz w życiu do tej pory. Czytałam trochę na ten temat w jaki sposób można się tego pozbyć czy co robić kiedy to następuje. Ponoć trzeba się rozluźnić, mówić sobie, choćby w myślach, że to nie dzieje się naprawdę, nie szaleć po łóżku, nie walczyć z tym. I próbować wyrównać oddech. Wtedy ponoć w miarę szybko przechodzi. A co do tego jak się pozbyć nawiedzających paraliżów sennych to musimy wyeliminować nagromadzający się stres w naszych organizmach oraz wcześniej kłaść się spać i wysypiać się.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: