Pet Sematary

plakat - Smętarz dla zwierzaków (1989)

opisy filmu

(6)
  • Louis i Rachel wspólnie z dwójką swoich małych dzieci - Ellie i Gage - przeprowadzają się do małej wioski w stanie Maine. Pewnego dnia ginie pod kołami rozpędzonego samochodu ukochany kot Ellie. Louis postanawia pochować go na pobliskim cmentarzu dla zwierząt, na którym wiele lat temu grzebali swoich zmarłych Indianie z plemienia Micmaców. Po pewnym czasie ukochany kot dziewczynki wraca do domu i zaczyna dziwnie się zachowywać.

  • Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otocznie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi - i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecęcymi rękami nagrobków, z napisem: Smętarz dla zwierzaków (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię)
    Ci, którzy nie znają przeszłości, zwykle ją powtarzają.... i nie chcą słuchać ostrzeżeń.

  • Młode małżeństwo wprowadza się wraz z dwójką dzieci do nowego domu. Okolica jest wspaniała, sąsiedzi sympatyczni, a jedynym minusem wspaniałej posiadłości jest znajdująca się nieopodal ruchliwa i niebezpieczna droga, po której nieustannie jeżdżą ogromne ciężarówki. Gdy pewnego dnia ginie ukochany kot, ojciec postanawia zakopać go na starym indiańskim cmentarzu, posiadającym cudowną moc wracania życia. Po jakimś czasie zwierzę wraca, jednak zupełnie odmienione - mroczne, dzikie i agresywne. Kiedy zaś pod kołami ciężarówki ginie malutki synek bohaterów, zrozpaczony ojciec postanawia ponownie udać się na stary cmentarz. Tym razem ze zmasakrowanym ciałem swojego syna...

  • Rodzina państwa Creedów wprowadza się do nowego, pięknego domu. Chcą tam rozpocząć nowe życie. Szybko zaprzyjaźniają się z przemiłym staruszkiem mieszkającym po drugiej stronie ulicy. Niestety i to miejsce posiada w sobie zło. Jest nim cmentarz zwierząt, w którym chowano zmarłe zwierzęta. Kilka dni po przeprowadce ginie kot Creedów. Głowa rodzina, aby nie martwić swojej córki wybiera się wraz z nowym sąsiadem na indiański cmentarz. Wkrótce kot odżywa jednak nie jest już taki jak kiedyś. Staje się bardzo agresywny. To jednak nie koniec tragedii tej rodziny. Ich czteroletni syn Gage zostaje śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę. Zdesperowany ojciec pod nieobecność żony i córki znów wybiera się na indiański cmentarz w celu wskrzeszenia syna. Konsekwencje są przerażające...

  • Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Louis Creed z żoną i dwójką dzieci przeprowadza się do pięknej posiadłości w stanie Maine. Szybko oswaja się z nowym otoczeniem, zaprzyjaźnia się z nowymi sąsiadami. Dowiaduję się od jednego z nich o sąsiadującym z ich domem starym, indiańskim cmentarzem o tajemniczych mocach. Wszystkie martwe zwierzęta według legendy pochowane na owym cmentarzysku powstają z martwych. Kiedy ginie ukochany kot córki Louisa, ten postanawia sprawdzić prawdziwość głoszonych pogłosek.

  • Po śmierci matki młody Jeff Matthews przeprowadza się z ojcem do Ludlow, rodzinnego miasta matki. W bliskim sąsiedztwie miasta Ludlow znajduje się niesławny Smętarz dla zwierząt. W nowej szkole Jeff spotyka się z niechęcią kolegów, jedynym przyjacielem jest Drew Gilbert. Kiedy ojczym Drewa zabija mu ulubionego psa, Jeff i Drew postanawiają pochować go na smętarzu dla zwierząt. Pogrzeb daje początek serii przerażających wydarzeń. Wstrząsająca opowieść o śmierci i zmartwychwstaniu.

multimedia
pozostałe