PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 366
ocen
2,3 10 1 50366
1,5 25
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Zarys scenariusza na film od momentu samobójstwa Michniewicza, następnie rezygnacji Tuska z ubiegania się o fotel prezydenta RP (28 stycznia 2010), poprzez wypowiedzi Komorowskiego i Palikota o śmierci prezydenta, i nie odpowiedzenia przez Rosjan na oficjalny list Polskiej ambasady w sprawie wizyty,spotkania Putin-Tusk na którym omówiono szczegóły zamachu, następnie ostatnie dni przed wylotem nagła rezygnacja z wylotu B.Klicha i R.Sikorskiego,pijaństwo kontrolerów ze Smoleńska rozkaz z Moskwy dla kontrolerów o podawaniu złych parametrów lotu, obecność agenta FSB w kabinie kontrolerów lotu, rozbicie się w dziwnych okolicznościach samolotu, ostatnie chwile po rozbiciu żyjących pasażerów wołających o pomoc i dobijanych przez OMON i Milicję,opóźnianie Jarosławowi Kaczyńskiemu przyjazdu na identyfikację,nagłe zapalenie się samochodu Macierewicza (wcześniej naprawiany w ukraińskim warsztacie), spotkanie Tusk-Putin w namiocie wojskowym i opijanie sukcesu,umieszczenie na youtube filmu z katastrofy który zostaję usunięty przez Rosjan(autor na profilu miał nazwę Andrij Mendrejiej przetrwał on tylko dzięki szybkiemu działaniu Rosyjskiej Polonii która go kopiowała i sciągała na dyski swoich komputerów), a jego autor jest zaginiony, kłamstwa w śledztwie, zagadkowe śmierc Krzysztofa Knyża operatora kamery Wiktora Batera, oraz szefa Polskich archeologów prof. Marka Dulinicza,dziwne zabójstwo Eugeniusza Wróbla (Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu komputerowych systemów sterowania lotem samolotów, miał uczestniczyc w badaniu przyczyn zamachu smoleńskiego) podobno zabił go syn który potem... zmienił zeznania!!!

ocenił(a) film na 2
soolsr

Prawda, sama prawda, ale lemingi i tak to zignorują bo lemingi są ŚLEPE!

ocenił(a) film na 1
ElRio

Dobitnie świadczy to o twoim potencjale intelektualnym, gdy tak prosto wyłożona ironia do ciebie nie trafia. Przykre.

ocenił(a) film na 2
kosobi

Już niedługo Komisja Państwowa ujawni PRAWDĘ o zamachu smoleńskim. Ciekawe co wtedy powiesz lemingu? :)

ocenił(a) film na 1
ElRio

Komisja Państwowa utworzona przez ludzi, którzy zalegalizowali masową inwigilację wszystkich Polaków oraz dali policji zielone światło na łamanie prawa. Ale tacy łatwo dający się sobą manipulować niezbyt lotni polaczkowie jak ty będą temu przyklaskiwać, bo mydli się wam oczy bredniami o Smoleńsku i o spisku całego świata na Polskę. Jesteście bandą idiotów.

ocenił(a) film na 2
kosobi

Tak, tak, wiem... przyczyną zamachu był błąd pilota! :) Lemingi wiedziały to już 5 minut po zamachu dzięki SMS od władz Partii Oszustów. :) Możesz sobie wierzyć w to dalej, głupota wszak nie boli. Tylko się zastanawiam, jak trzeba mieć mózg wyprany i jak trzeba być zmanipulowanym przez lewackie media, by wierzyć w te oczywiste brednie.

użytkownik usunięty
ElRio

Jakiego zamachu? Człowieku, idź się leczyć. Wolę już oglądać "lewackie" media, które i tak są obiektywniejsze i rzetelniejsze niż te twoje frondy i republiki. Faszerują cię propisowskim gównem, a ty się jeszcze cieszysz. Graty.

Poza tym Komisja Państwowa będzie rzeczywiście bardzo obiektywna i rzetelna. Zwłaszcza, jeśli będą w niej zasiadali eksperci od parówek i ludzie kompletnie nie znający się na lotnictwie, ale za to wierni prezesowi.

ocenił(a) film na 2

Już niedługo prokuratura zajmie się sprawcami zamachu smoleńskiego - inaczej wtedy lemingu zaśpiewasz. :)

użytkownik usunięty
ElRio

Tak, tak, czekam, aż "udowodnią" zamach te pisowskie marionetki. Wtedy zostanie mi się tylko śmiać z was, nie śpiewać :>

ocenił(a) film na 2

Będziesz się smiał ale baranim głosem.

użytkownik usunięty
ElRio

Nie mam waszego głosu :>

ElRio

No w końcu po coś upolitycznili na nowo prokuraturę i przekazali ją w ręce ministra Ziobry.


Wyzywasz innych od lemingów, a swoje myślenie opierasz na propagandowych prawicowych mediach, a nie na własnym zdaniu. I kto tu jest lemingiem w takim razie? :)

użytkownik usunięty
neo_angin

Forum tego filmu jest mocno rakotwórcze :D

Jak wszystko związane z gimboprawakami :)

ocenił(a) film na 2
neo_angin

Prawicowe media? Jakim cudem??? Nie znam żadnych prawicowych mediów popierających PiS.

ElRio

Tv Republika dla przykładu. I wszystkie te magazyny jak wSieci.


Teraz to pewnie TVP też pod to podpada, ale ja bym to nazwał propagandową telewizją ;)

ElRio

Tak, tak, A Antoni nigdy nie mówił, że doszło do wybuchu w Tupolewie. Nikt w jedynej słusznej sile też nie wspomniał o "marszu miliona". Jak również w obietnicy darmowych leków dla seniorów nie powiedziano, że mają to być wszystkie leki, no bo jak za 4 zł na miesiąc na głowę?
To się nazywa identyfikacja projekcyjna. Przecież to nie my, to inni kłamią, wykazują się lemingozą, muszą obejrzeć TVN, czytać GW, bo nie wiedzą, co myśleć. Nie jest ważne, że głoszący takie poglądy sami łykają bez popicia każdą bzdurę "złotoustych przywódców" - dysonans poznawczy górą!

bazant57

Zgadzam sie mamy propagande z obu stron. Tylko niestety zasieg propagandy antyrzadowej jest duzo wiekszy moim zdaniem

wlochacz

Chyba nie zrozumiałeś mojej intencji.
Nie mniej faktycznie jakość przekazu mediów wspierających obecny rząd przypomina mi czasy Gierka i "propagandę sukcesu" wraz z umiejętnością manipulowania odbiorcą. Bezkrytycznie pokazano to na przykładzie wypowiedzi prominentnych polityków PiS n/t zablokowania nominacji Wojciechowskiego przez europosłankę Thun. Naprawdę nie trzeba było się starać, aby dowiedzieć się, że wcale w tym głosowaniu nie uczestniczyła. Za Wojciechowskim było 9 głosów, przeciw 12, ale po co takie duperelne szczegóły zupełnie nieprzydatne na potrzeby krajowe.

Jak powiedział kiedyś pewien "klasyk":
- Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej.
- Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.
- Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
- Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą.
- Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy.

bazant57

Ale kazda wladza tak postepuje. Pis nie jest w tej sprawie wyjatkiem

wlochacz

Ależ oczywiście. Nie ma na obecnej scenie politycznej siły, która nie ubrudziła się takimi metodami ("nowinki" też mają w swoich szeregach weteranów).
To tak jak kiedyś powiedziano o stronach masakry w Rwandzie, że Hutu zabiją w sposób prymitywny, a Tutsi mają w tym więcej finezji.

ocenił(a) film na 2
ElRio

A jak chcą prowadzić badania bez wraku i skrzynek? Przecież eksperci ZP Macierewicza wraz z nim samym mówili, że bez dostępu do dowodów nie da się ustalić prawdy. W takim razie jak chcą to zrobić? Przecież Ruscy już zapowiedzieli, że wrak nie wróci do czasu zakończenia ich śledztwa prokuratorskiego.
Gdybyś użył mózgu, to ruszyłbyś na polską stronę lotnictwo.net.pl i tam przeczytał wątek o tej katastrofie, widziałbyś, że to po prostu wypadek a nie żaden zamach.

ocenił(a) film na 2
pikus1988

Jasne, wypadek. Wierz w to co ci Wyborcza podaje do wierzenia. Wyłącz TVN, włącz myślenie!

ocenił(a) film na 2
ElRio

Widzisz lemingu pisowski, wytaczam argumenty, którymi PiS podważał efekty działania poprzedniej ekipy a jedyne co potrafisz napisać to to, że wierzę w to co napisała GW i podało TVN. I pewnie miałbyś mózgu rację, gdyby nie fakt, że TV służy mi jedynie do oglądania filmów z mojej cyfrowej biblioteki. A GW? Kupiłem raz w życiu mając lat 18 bo akurat wtedy dodawali kodeks drogowy, a było to parę lat przed 2010 rokiem.
Jeśli masz dowody, że to nie wypadek to jazda do prokuratury, Ziobro dowodzi to ich nie zlekceważy. Teraz druga sprawa, mam wierzyć tobie czy pilot, kontrolerom, pasjonatom lotnictwa, którzy mówią że był to wypadek? Odpowiedź chyba znasz.
Zapiep*zaj do lekarza bo jak widać nie masz żądnych argumentów.

pikus1988

A Ty po czek do KC PO

pikus1988

http://www.januszwojciechowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2 064:enada-panie-prokuratorze-generalny-po-prostu-enada&catid=20:blog&Itemid=42

taki tam blog europosla i kilka argumentów. Opisalbym to sam ale mi sie nie chce i nie mam z tego korzysci...
Czy do zarzutow tego pana rowniez sie nie odniesiesz, tak samo jak do wywiadu z dunskim naukowcem??

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Obsługi forum nie nauczyli? Za trudno zmieścić te swoje wypocin w jednym poście? Widzisz, określiłeś dobitnie swoją osobę, poszczekać poszczekać jak ten burek pod budą a potem obrzucić oponenta obraźliwymi stwierdzeniami. Malutcy tak robią.

Nie piszesz sam bo nie potrafisz, co już kilkukrotnie udowodniłeś. Podpierasz się gościem, który nie ma pojęcia o badaniu katastrof lotniczych. Weź jeszcze powołaj się na jakiegoś woźnego i paru pasażerów co namiętnie latają samolotami, ich opinie na pewno będą wiążące.

Teraz dawaj sam, może w końcu zdobędziesz się na coś inteligentnego. W sumie nie żebym się tego spodziewał, bo wiem z kim mam "przyjemność".
Chcesz się licytować, to zaraz wkleję ci cały wątek z lotnictwa a potem blogi ykw i inny blogerów, będziesz to czytał do usr*nej śmierci.

pikus1988

Nie obrazaj kolego znawco wielki czlowieku. Geniusz. Pewnie niespelniony pilot. Nie przeczytales i nie odniosles sie. To takie trudne czy ta Twoja czarna skrzynka w mozgu, bierze pod uwage tylko swoje argumenty?? Tak samo jak nie odniosles sie swym "fachowym" okiem do wywiadu z gosciem, do ktorego link zamiescilem wczesniej. Tak samo zrobiles teraz. Ja nie mam kolego czasu na pyskowke na poziomie trola internetowego, ktorym powoli die tutaj stajesz. I te dlatego nie rozwinalem mysli Janusza Wojciechwskiego, bo i nie ma w sumie czego rozwijac. Nie ma bo "znawco" jak wol, przytacza slowa prokuratora Seremeta, ze wrak byl badany przez polskich prokuratorow (juz!) po poltora roku po katastrofie. Wg Ciebie to odpowiedni czas i tak sie robi. I tak byc powinno etc. Ale z takimi argumentami juz nie polemizujes, bo bym Cie wysmial tylko deprecjonujesz wszystkie osoby, ktore nie sa jamis fachowcami Twojego pokroju

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Kto tu kogo obraża? Sugerujesz, że ktoś mi płaci za to co tutaj napisałem, a ja to robię wyłącznie z chęci pomocy drugiej osobie w zrozumieniu tego co dla niej za trudne. Masz swoją droga czelność jeszcze zwracać mi uwagę, Powiedz który jesteś rocznik?
Niespełniony pilot? W żadnym wypadku, ale idąc twoim tokiem rozumowania, jak oglądam piłkę i się o niej wypowiadam to jestem niespełnionym piłkarzem? Jak oglądam filmy to jestem niespełnionym aktorem albo reżyserem? Przyznaj logika nie jest twoją mocną stroną?
Przeczytałem post tego (p)osła, odnosić można się do konkretów a nie do słów, które same sobie zaprzeczają. Jednak dla ciebie zrobię wyjątek i odpowiem na jeden z zarzutów tego pana. Mianowice gość podaje przykład białoruskiego prokuratora, który próbował prowadzić śledztwo sprawie katastrofy białoruskiego MIG-a na naszych pokazach i dodaje, że nasza prokuratura szybko go usadziła. Pyta się ten "intelektualista" czy nasi próbowali również? Powiem temu mózgowi więcej nasi dalej prowadzą śledztwo, przecież nawet teraz wyszła sprawa, że MON wypie*rzył wszystkich prokuratorów od sprawy Smoleńska do odległych jednostek poza Warszawą. Nie muszę chyba przypominać, że nasi prokuratorzy byli w na miejscu wypadku, ale skąd ten (p)oseł ma to wiedzieć? Przecież liczy się polityczne bicie piany.
Zarzutu o komentowanie śledztwa w mediach nawet nie chce mi się komentować, ten pseudo inteligent zapomniał jak Ziobro ogłaszał wyroki na konferencjach?
Przecież odniosłem się "fachowym" okiem do bzdur w wybuchach w samolocie. Prosiłem jednego z użytkowników o wskazanie kulistego rozrzutu elementów samolotu, bo taki obrys przybiera zniszczona rzecz po wybuchu. Skoro on nie wskazał to może ty wskażesz? Poza tym pisałem również o tym, że jakoś żaden z ekspertów Macierewicza od wybuchów nie jest w stanie ustalić ile ich było. Przecież mówiono już o jednym, dwóch, trzech wybuchach oraz o wybuchu wielopunktowym. Skoro oni sami między sobą nie są w stanie ustalić wersji to o czym mowa? Idąc dalej skoro bodajże Nowaczyk sugerował, że jeden z ładunków znajdował się bezpośrednio przy fotelu Kaczyńskiego to jakim cudem ciało Lecha nie wyglądało jak po wybuchu? Oparzeń przy tak gwałtownej reakcji nie da się uniknąć. Czas badania nie ma tutaj znaczenia, skrzynki są podstawą do badania katastrof, to po pierwsze. Po drugie czas w którym zbadano nie oznacza, że wtedy pobrano próbki wraku. Nie wiem czy wiesz, ale całego wraku się nie bada, choć ty pewnie byś badał te kilkumetrowe połacie duraluminium.
Deprecjonuję idiotów i tyle, jeden strzela garnkiem do ściany, drugi prezentuje parówki i puszki, trzeci pieprzy coś o wybuchających stodołach, czwarty mówi o zaangażowaniu wywiadów innych krajów i w publicznej tv pokazuje kartki z czymś co ma być dowodem a potem mówi, że to blef.

Ja twoich ekspertów obaliłem, teraz ty obal ludzi z forum lotnictwa. Śmiało masz okazję, toczy tam się namiętna dyskusja na temat katastrofy w Rostowie. Ze swoją wiedzą i wsparciem ekspertów Macierewicza już powinieneś wiedzieć co tam się stało.

ocenił(a) film na 2
pikus1988

Widzisz lemingu, niedługo inaczej zaśpiewasz, jak prokurator się zajmie sprawcami zamachu smoleńskiego - przynajmniej tymi z Polski bo ci z Rosji są poza zasięgiem.

ocenił(a) film na 2
ElRio

Lemingów szukaj w swoim otoczeniu, ode mnie się odp*eprz. To winnych jeszcze nie ma? Przecież przez całe lata Macierewicz mówił, że Tusk, Arabski i spółka są winni. Chyba cię w kraju nie było dosyć długo.
Twoi idole jak chcą badać katastrofę? Przecież nie mają wraku i skrzynek, a podobno bez tego to niemożliwe.

pikus1988

A sila uderzenia, ktora ponoc w zadnym wypadku nie spowodowalaby tylu szczatek gdyby wg ruskich istalen samolot spadl na ziemie predoascia, ktora mial?

wlochacz

http://wpolityce.pl/polityka/143367-tajemniczy-zgon-waznego-swiadka-katastrofy-s molenskiej-skad-prokuratura-juz-wie-ze-to-bylo-samobojstwo

Kolejny link dajacy do myslenia. Ja Ciebie kolego nie obrazam i nie chce ale sam powiedz ze duzo tu znakow zapytania

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Muś, to ten bohater "sekty smoleńskiej", który ponoć potwierdzał zamach, a potem mieliśmy okazję widzieć jego zeznania gdzie nawet słowa o tym nie było. Nie wpadłeś na to, że męczyły go wyrzuty sumienia po tym co mówił do załogi TU? Przecież oni z kolegą polecali załodze lądować bo jak to stwierdzili może się udać. Kij z tym, że pogodę określili mianem piz*y.
Idąc dalej, może Muś miał jakieś problemy natury osobistej? Masz pewność
Aha odniesiesz się do któregoś z moich pytań?

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Ponoć to na placu czerwonym w Moskwie Mercedesy rozdają.
Jest jakaś reguła fizyczna, która mówi, że taka i tak siła daje tyle i tyle szczątków? Słyszałeś o badaniach profesora Klepaczko i teorii krytycznej prędkości zdarzenia? Proponuję dowiedzieć się ile wynosi ona dla duraluminium.

pikus1988

"Obsługi forum nie nauczyli? Za trudno zmieścić te swoje wypocin w jednym poście?"

ocenił(a) film na 2
wlochacz

A cytat, który zamieściłeś to jaką pełni funkcję?

pikus1988

Twoj cytat

ocenił(a) film na 2
wlochacz

I jaki cel miałeś zamieszczając go? Ja wiem co napisałem.

pikus1988

Czepiasz sie mnie insynuujac, ze nie znam obslugi forum, podczas gdy Ty robisz to samo

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Z tym, że ja wiem jak edytować swoje posty i tworzyć z nich jeden. W tym przypadku zastosowałem odpowiedź na każdy post oddzielnie, żeby odnieść się do każdej wypowiedzi oddzielnie. Przy czym nie wiem dlaczego teraz wyświetla to jako post jeden po drugim a nie zachowuje drabinki. Widocznie coś się popsuło, bo wcześniej tak było.

pikus1988

Nie wchodzac w szczegoly raportu millera ktore zna garstka i wyniki sledztwa MAK, do ktorego odniosk sie Dunczyk, ktore rowniez zna niewielu a z ktorymi to akurat nie bedziesz polemizowal bo- jak sam przyznales - nie czytales, czy wobec wskazanych przeze mnie niedociagniec i dawania d@py(bo tak , w odroznieniu od Ciebie nazywam badanie wraku poltora roku po katastrofie i wiele innych) nadal sie dziwisz ze Mamy dzis taki film? Dziwisz sie ze tak na prawde Tusk dawal tym samym argumenty do powstania tego filmu i szerzej spoleczenstwu polskiemu do calej histerii??

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Nie mam zamiaru odnosić się do twoich stwierdzeń dopóki nie odpowiesz na moje pytania:
1. Jaka fizyczna zasada określa jaką ilość szczątków dostaniemy podczas wybuchu w samolocie?
2. Istnieje jakaś ustawa zalecająca badać wrak w danym okresie po katastrofie a nie innym?
3. Dlaczego zespół Macierewicza do tej pory nie potrafi ustalić liczby wybuchów?
4. Dlaczego ciało Lecha Kaczyńskiego nie nosiło na sobie śladów wybuchu skoro jeden z ładunków miał być umiejscowiony koło jego fotela?

pikus1988

Gadasz jak Janusz lewandowski. Gdy juz nie ma jak wyjsc z twarza to sie odwolujemy do prawa? Nie rozsmieszaj mnie

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Czyli nie potrafisz odpowiedzieć? Ale pogadać jak to wszystko źle to jest dobrze. Kto tu kogo rozśmiesza? Proste pytania i poskładany kolega.

ocenił(a) film na 2
pikus1988

Lemingi już niedługo zawyją z wściekłości gdy Pan Antoni i Pan Ziobro wsadzą do pierdla pierwszych podejrzanych o zamach smoleński.

ocenił(a) film na 2
ElRio

Czekam z niecierpliwością, oby tylko nie wyszło jak z wrakiem, który miał tak szybko do kraju, a teraz okazuje się, że to jednak nie takie łatwe i Ruscy mają w głębokim poważaniu to co opowiada Antoni.

pikus1988

Skoro tak bardzo chcesz
1. Nie istnieje, ale rzecz w tym ze wg tego goscia z Danii predkosc samolotu przy zderzeniu z ziemia plus stosunkowo maly kąt z jakim maszyna uderzyla o ziemie wg raportu ruskich wykluczaja mozliwosc rozsypania sie na tyle kawaleczkow. Sugeruje on, ze musiala byc jakas wewnetrzna sila, ktora rozpie& tupolewa na 60tys bodajze czesci
2. Patrz post wyzej
3. Ja swoje watpliwosci nie uzasadniam kolejnymi konferencjami Antosia naprawde. Macierewicz jest inbecylem a jego idee sie same wzajemnie wykluczaja
4. Tez Antoni pewnie. Jakby z sensem prowadzil swoje komisje to moze nie kazdy by w nim widzial idiote. Tyle ze on sam sobie non stop gole strzela

ocenił(a) film na 2
wlochacz

Ad. 1 Czyli opieramy się na osądzie gościa z Danii. W takim razie dlaczego wrak samolotu rozbitego na Synajem nie miał tak dużo cząstek? Przecież stwierdzono tam wybuch, a samolot tak nie wyglądał? Jak dla mnie to dopasowywanie tych faktów, które pasują do teorii i totalne zlewanie na inne, które tej teorii zaprzeczają.
Ad.2 Czyli nie istnieje, więc twoje gadanie, że to złe itd. ma wyłącznie charakter opinii laika..
Ad.3 Opierasz się na jego ekspertach, więc jak mam uważać, że nie podzielasz jego słów?
Ad.4 Nie wiem co ta odpowiedź wnosi do zadanego przeze mnie pytania.

pikus1988

Ty jestes jakims prawnikiem:)

ocenił(a) film na 2
wlochacz

W żadnym wypadku, prawo to akurat to co mnie nie interesuje, w przeciwieństwie do Lotnictwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones