PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 407
ocen
2,3 10 1 50407
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Film o Rodakach, większość jeszcze nie oglądała, ale krytyka i wyśmiewanie filmu, katastrofy jak i jej okoliczności jak najbardziej na miejscu. Z Leppera też się śmiali jak mówił o więzieniach CIA i lądujących helikopterach. Gdyby to był film o prezydencie USA to byście szaleli z wrażenia, ale swoich to można wyśmiać. Nic dziwnego, że trzy rozbiory tego Kraju były.

ocenił(a) film na 1

KOD

A teraz czwarty bo Polacy są podzieleni na pół .Dzięki takiej indoktrynacji jaką posługuje się wladza .Ten film to kolejny krok prania mózgów.Jak mówił J.Kurski "Ciemny naród wszystko kupi".Czyli pokazaną "prawdę" o katastrofie tym bardziej. .Żal tylko tych którzy zginęli i na ich śmierci ktoś chce zbić polityczny kapitał.Jakie to smutne

użytkownik usunięty
emigrant007

Są kraje w których mózgi prane są bardziej, a tutaj nie wiadomo ile jest prania, a ile prawdy i nie jestem zagorzałym zwolennikiem obecnej partii. Staram się patrzeć obiektywnie bo w tym kraju zawsze albo "na lewo albo na prawo". O tym jak wodę z mózgu poprzednia władza robiła nie będę się rozpisywał by robić "offtopu" i prawdę mówiąc nie mam na to chęci.

Ale jak można pokazywać na ekranie wybuchy we wnętrzu samolotu (trailer) nie mając 100% dowodów na zamach ? No na Boga ktos próbuje udowodnić tezę o zamachu w celu .... nie wiem jakim .Bo trudno pogodzić się z raportem.Millera ?

użytkownik usunięty
emigrant007

Faktem jest, że eksplozja sprawia wrażenie mającej miejsce w trakcie lotu, nie przy uderzeniu i wygląda jakby była pierwszą "rzeczą" na drodze do katastrofy, ale bądź co bądź to kadr z filmu zobaczymy jak to wyjdzie na ekranie.

Przy uderzeniu w ziemię mogły i prawdopodobnie wybuchły zbiorniki z paliwem .Ale one znajdują się na zewnątrz i nie robią takiego spustoszenia w środku.Zresztą przy wybuchach i pożarze ciała doszczętnie by splonely a jak wiemy tak nie bylo.Z jednym.tylko zaraz po katastrofie się zgadzalem ze rosyjscy żołnierze grabili ile wlezie z tego co ocalalo .Skradli nawet kartę bankomatowa bodajże J.Kurtyki .Nikt do dziś nie wyjaśnił skąd znali PIN do karty .No chyba ze podal im go sam właściciel karty .Moze stad te trzy strzaly które slyszymy na nagraniu tuz po katastrofie ?

ocenił(a) film na 1
emigrant007

https://www.youtube.com/watch?v=q525E-73p3A Zamach

GTA1

"... Prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni" Bronisław Komorowski 29.04.2009 - Studio RMF FM

Chlapnęło mu się przez przypadek.

Boskigrom

To czemu wtedy czyli w kwietniu 2009 nikt tych słów nie wziął na poważnie ? Trzeba bylo wtedy wyciągać wnioski a nie po katastrofie czepiać się głupiego zartu Komorowskiego.To maja być te dowody Macierewicza. ?

emigrant007

ale co trzeba było zrobić? wszcząć śledztwo i nazwać ludzi drążących temat oszołomami? Zobacz sobie oryginalny film rmffm na youtube - to nie był żaden żart, mówił to całkiem poważnie. Żartem było to że potem dorobiono do tego śmiech Komoroskiego. To nie są dowody, a poszlaki.

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

A jakiśtam kabaret zrobił skecz o katastrofie lotniczej, w której zginął m. in. prezydent. Przed katastrofą smoleńską. Czy oni też są częścią spisku ;p ?


Radzę nie popadać w paranoję. Chociaż wiem, że takie moje gadanie nic nie zmieni. Dla fanów teorii spiskowych to ich sposób na życie. Równie dobrze mógłbym powiedzieć alkoholikowi "ej stary, weź nie pij".

kosobi

W 2003 Marcin Wolski opublikował książkę "Alterland". Jest tam taki fragment:

"7 lipca [...] podchodzący do lądowania w Jałcie samolot TU-154 (model specjalny), targnięty nagłym porywem wiatru, wypadł z pasa i eksplodował. Tak przynajmniej podano w oficjalnym oświadczeniu agencji TASS. Identyczną wersję przedrukowały wszystkie dzienniki świata. W podobnym brzmieniu przekazywały wiadomość, przerywając w pół słowa programy, główne stacje telewizyjne. Bo i była to istotnie Katastrofa Stulecia., fatalnym tupolewem podróżowała bowiem cała radziecka "wierchuszka" - gensek Breżniew, premier Kosygin, ideolog Susłow, szef Armii Radzieckiej - Ustinow, wiecznie "drugi" Czernienko...

Czy był to przypadek, czy zaplanowany zamach? Speckomisja, badająca sprawę, nigdy nie ogłosiła rezultatów śledztwa. Nie wyjaśniono nawet, dlaczego, wbrew procedurom bezpieczeństwa, aż tylu członków ścisłego kierownictwa leciało jednym samolotem. Ludowa plotka uparcie powtarzała bajkę o pijanym Lońce, który osobiście uparł się zasiąść za sterami TU-154".

Po prostu prorok... A nikt go nie posądza o knucie.

ocenił(a) film na 2
Boskigrom

A może miał na myśli stosunki Miedzy Polską A Rosją a nie zamach ...

ColeTurner_2

a może coś usłyszał i przypadkiem chlapnął?
Co miałoby się niby zmienić w stosunkach na linii Polska-Rosja po locie samolotem Kaczyńskiego?

Boskigrom

W wywiadzie z Komorowskim przytaczany przez ciebie cytat dotyczył strategii mianowania ambasadorów. Ty natomiast poprzez wyrwanie paru słów z kontekstu, chcesz podsunąć fałszywą sugestię. Dwie wypowiedzi wyżej stosując twoją metodę bazant57 "udowadnia", że to Marcin Wolski coś wiedział o planach zagłady.

Uznajmy, że to ty coś przypadkiem chlapnąłeś.

marssendo

Fuj, co za insynuacje, to był sarkazm.

bazant57

Fuj, co za insynuacje, że nie zrozumiałem sarkazmu :)

marssendo

I po co jedliśmy te żaby?

marssendo

...więc jak miałaby się zmienić strategia mianowania ambasadorów "gdy prezydent gdzieś poleci"?

Boskigrom

Przykładowo:
"Słynna sprawa pana Krawczyka który wyjechał jako chargé d’affaires do Bratysławy, po paru miesiącach pod presją sytuacji, a tą sytuacją była wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Bratysławie, został ambasadorem."

Widzę. że nadal lansujesz podsuwanie fałszywej sugestii poprzez wyrwanie paru słów, unikając przedstawienia prawdziwej całości wypowiedzi. Podejrzewam ,że z powodów sympatii politycznych sam jesteś tego świadomy.

ocenił(a) film na 10
emigrant007

To powiedz czemu sowieci nie chcą oddać wraku już tyle lat. Gdyby nie maczali w tym palców to oddali by go na drugi dzięń lub wpuścilii by na swój teren naszych ekspertów

patriota83

Jakich ekspertów masz na myśli ? Tych od Macierewicza ? Z tego co wiem komisja Millera miała nieograniczony czasowo dostęp do wraku i do terenu katastrofy .I pracowala w Smoleńsku przez wiele miesięcy.Więc nie piernicz takich bzdur

ocenił(a) film na 10
emigrant007

Kolego chyba nie uważasz że Miller i jego towarzysze to przeprowadzili jakieś rzetelne śledztwo.Prześledź troche jego życiorys to się dowiesz że jemu niegdy nie zależało na dobru Polski i Polaków. To stary komuch jest i zwykła marionetka

patriota83

Chyba Ci się Millery pomyliły.

I takie właśnie dzieciaki niszczą teraz swymi wyborczymi głosami nasz kraj.

Matrux

Myslal ze Jerzy i Leszek to ta sama osoba ? Dobre

ocenił(a) film na 10
emigrant007

Nie pomylili mi się. Jeden i drugi to jeden grzyb

Matrux

Nic mu się skarbeńku nie pomyliło. Jeśli coś komuś to Tobie.
Polecam mniej TV, więcej samodzielnego myślenia, a przede wszystkim czytania.
To naprawdę nie boli :)

patriota83

Juz ci odpowiadam. Putin wraku nie oddaje żeby jeszcze bardziej podkręcać atmosferę w Polsce, która jest i tak już napięta. Wie jak podzielone jest społeczeństwo , wie ze jedna opcja upiera się przy zamachu. Brak wraku w Polsce jeszcze bardziej wszystkich irytuje i w takich momentach ludzie zaczynaja myslec ze faktycznie coś ma do ukrycia. Tymczasem wyjasnienie jest o wiele prostsze. Na rękę jest mu wojna polsko polska.

angelika0412

Dokładnie tak.
Naprawdę tak ciężko to zrozumieć?

angelika0412

W samo sedno, na dodatek wydaje mi się że Putinowi sprawia radochę pogrywanie sobie z ''paliaczkami'' w ciula, hihi! Nasi, pożal się boże, ''politycy'' aż się zapluwają ze złości, a Władimir Władimirowicz śmieje się do rozpuku :)

patriota83

HOla hola!!!! Teraz mówisz, że nie chcą oddać wraku??? NIE CHCĄ??? Jak rządziło PO to PIS robil wielkie halo, że PO ma w dupie wrak i nie potrafi go ściągnąć, nikt nie wierzył, że ruscy nie chca oddać. ALe jak rządzi PIS i wraku nadal nie ma to jednak się okazuje, że to nie PO było do dupy tylko rzeczywiście RUSCY NIE CHCĄ ODDAĆ!!! HIPOKRYCI

patriota83

Ta, jasne. Może mi jeszcze powiesz, że ufoludki są na świecie? Oczadzieńcom proPiSuryniarskim to każdy jest nie w smak, kto ma czelność myśleć inaczej niż oni i ich pozbawieni mózgu wyborcy. PiSzambiarska hołota będzie stale pitolić że to wszystko wina Rosjan itp. Patrząc to pisowskie łajno mam większy szacunek do Rosjan aniżeli to tego, tfu!, "żondu", "prezydĘta" i ichnich wyborców i wiesz(cie) co? Jeśli to, że wrak jeszcze do Polski nie wrócił (o ile wróci) jest faktycznie działaniem z premedytacją ze strony Rosji to niech robią tak dalej - będę się z tego cieszył jak i ze wszystkiego, co jest na pohybel temu "prezydĘtowi", "żondowi" (błędy absolutnie zamierzone) i ich wyborcom, a o szacunku do wszystkich z nich z mojej strony nie będzie mowy nigdy! Nawet, żeby mi dopłacano bym obejrzał to g*** to nie zmarnuję swojego cennego czasu, tym bardziej, że cała ta, BUHAHAHA, katastrofa, zwisa mi luźnym kalafiorem! Nie wydarzyłaby się ona gdyby nie chore, autorytarne ambicje jednego człowieka - zimnego Lecha, który kazał lądować za wszelką cenę. Nie jest to więc, jak dla mnie, katastrofa a zaplanowane z zimną krwią morderstwo.

ocenił(a) film na 7
emigrant007

Przecież to film fabularny. Na temat JFK, śmierci Monroe i innych głośnych śmierci powstało wiele filmów. Różne rozwiązania. No i co ? Nikt tam nie dostawał szału. szedł na film albo nie i tyle. Po co ta panika ? To film a nie prawda oświecona

LJazz3

Zgadzam się ze to tylko film.Ale jesli SAM PREZES TYSIĄCLECIA namaści to słowami ze film pokazuje prawdę to przestaje to być tylko filmem a staje się groźnym narzędziem sklocajacym i tak juz podzielony do granic zdrowego rozsądku naród.Na tym się zbija kapitał polityczny czy tez doprowadza do czegos nad czym nikt juz nie będzie w stanie zapanować ?

ocenił(a) film na 7
emigrant007

Przepraszam, ale mogę mieć zdanie zgodne z Prezesem, ale równie dobrze zupełnie od niego różne. Jestem wolnym człowiekiem. Sądzę też, że nie mam żadnych uprawnień do tego by kazać ludziom myśleć tak a nie inaczej

LJazz3

A kto powiedział, że nie możesz mieć takiego samego zdania jak prezes? Ktoś Ci zabrania?

LJazz3

to jest film propagandowy, już pis wykorzystuje go do prania mózgów dzieciakom: obowiązkowe wyjście do kina całymi klasami (Jarocin i okolice) starosta z pis Bartosz Walczak mówi: "- Bo to film historyczny, o najnowszej historii Polski"
Gdzie tu prawda historyczna??! Niedługo się dowiemy, że zginęli w obronie kraju bohaterską i męczeńską śmiercią stojąc na posterunku wolności ojczyzny

ocenił(a) film na 7
gobo71

Dzieciaki to jeszcze mają rodziców. A prawda w filmie o Wałęsie ? Taka stuprocentowo historyczna ? Mam wątpliwości. Nie rozumiem zabrania oglądania treści z którymi się nie zgadzam lub mam mieszane uczucia. To jednostronny przekaz jest zagrożeniem dla wewnętrznej wolności.

gobo71

Słońce, gdzie prawda historyczna to my długo się nie dowiemy. Ile lat, przypomnij mi, wmawiano Polakom, że Polskich oficerów w Katyniu rozstrzelali Niemcy?
Ile lat milczano o UPA?
Hm?

Ja nie wiem jak było z TU-152. Ty wiesz? Czy powtarzasz to co trąbią w mediach?

Jeśli wiesz coś więcej niż uczniowie szkół podstawowych na temat Katynia w 1990 roku z książek od historii to podziel się wiedzą. Chętnie posłucham :)

ocenił(a) film na 7
emigrant007

W filmie fabularnym można pokazać wszystko.

LJazz3

Można owszem.Tylko nie można mówić i to publicznie,że film pokazuje prawdę.Widzisz różnicę ? Bo ja widzę

emigrant007

Prawda zawarta jest w raportach z tej katastrofy w dochodzeniu przeprowadzonym przez ekspertów lotniczych. Powód katastrofy to zejscie zbyt nisko ale dlaczego w tym emanowaniu rzekomo faktami Krauze tego nie wytłumaczył! Tak na logikę ile lat mu trzeba było na ułożenie zakłamania dochodzenia a ile lat temu wyszedł raport końcowy o tej katastrofie i nie mowie o zadnym z raportów macierewicza bo to nie jest i nie był ekspert lotniczy

LJazz3

Oczywiście. Ale jak pan Krauze powiedział, że w filmie są "POKAZANE FAKTY" to już chyba nie jest film fabularny.

marcin0218

Pokazane fakty to nie oznacza dowodów fakty mozna sobie wylosowac niewygodne wyciac albo osnieszyć przed wsztstkim ułożyć bzdurną historyjke o zamachu. Oczywiscie tworzenie wiary ze zamach był bo przedstawia tu fakty to troche mało specjalisci poruszaja sie nie na faktach tylko pomiedzy dowodami

Bonus

W wywiadzie dla Gazety Polskiej Antoni Krauze powiedział, że po raporcie gen. Anodiny zobaczył, że „mamy do czynienia z wielką manipulacją”.

"To wtedy podjąłem decyzję, żeby zrealizować „Smoleńsk”. Opierając się na sprawdzonych informacjach, zrekonstruować to, co rzeczywiście wydarzyło się na Siewiernym."

Co tam komisje sejmowe, konferencje, podkomisje, "światowej sławy specjaliści", fruwające baraki. Są tacy, co wiedzieli lepiej niemal zaraz po katastrofie i mogli pokazać jako pewnik to, do czego inni "zbliżają się".

bazant57

Widzisz. Anodina ale co u krauzego z polska komisja ktora skonczyła wyjasnianie oglosila wyniki wtedy antoni macierewicz zaczął mieszać w temacie. Podobna sytuacja jest z filmem Anatomia Upadku wyszlo akurat po raporcie.

emigrant007

Temat też już mnie drażni. Nie z powodu takich czy innych teorii, ale z powodu faktu, że daliśmy się, nazwijmy to po imieniu, wy..erdolić ruskim. Mam na myśli to co się działo już po katastrofie. Rząd PO i jego strategia. Filmu nie oglądałem. Do kina pewnie nie pójdę ale na pewno potem obejrzę. Jedno jest pewne skoro takie persony jak Prof. Wiesław Binienda mają "poważne wątpliwości" to znaczy, że jest temat. Ten gość nie jest specem od strategii sprzedaży! Polecam filmik https://www.youtube.com/watch?v=GetpRTwL_ns

PS zawsze mnie to irytuje, że Polacy nigdy w takich sytuacjach się nie jednoczą tylko dzielą. Jak to k...a jest, że ruscy potrafią, Niemcy, angole k...a nawet talibowie a my nigdy. Jak dziś pamiętam jak ktoś tam postanowił, że ŚP Prezydent Kaczyński będzie pochowany na Wawelu, a wtedy wielu idiotów i idiotek protestowało. No k...a. Też mi ten pomysł nie przypadła do gustu, ale frajernia musiała zrobić pośmiewisko z Polski na arenie międzynarodowej. To się nazywa wiocha.

ocenił(a) film na 6
emigrant007

Dziś - 18 XI 2017 - o tym "raporcie" wiemy więcej. Poza tym 1. to nie jest film dokumentalny, więc jego twórcy mogli tu wsadzić, co im się żywnie podoba; 2. Amerykańcy i Żabojady nie takie political fiction robili; 3. problemem zasadniczym tego filmu nie jest nawet wybuch czy nie wybuch, ale barbarzyński stosunek części społeczeństwa do tej tragedii i rola ubeckich mediów.

Krzypur

Krzypur co wiesz o raporcie z 2011 roku? Nic? Może fakty że amerykanie nie mieli zastrzeżeń a zalecenia zawarte w raporcie Millera wykonano i obowiazują do dziś. Co można powiedzieć o Anodinie Anodina wie jak powinno wyglądać to podejście do smoleńsk północny a Macierewicz czy wie? Od 2011 roku (raport Millera) Macierewicz nie wie i nie mówi co się stąło.

Dzięki za ten post. Przywracasz wiarę w obiektywizm i rzetelną krytykę dzieła, bez nienawistnych brudków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones