PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728191}
6,9 55 527
ocen
6,9 10 1 55527
5,1 14
ocen krytyków
Snowden
powrót do forum filmu Snowden

Oglądając ten film mam wrażenie że windows 10 to taka furtka NSA. Zauważcie że WSZYSTKIE dane z tego systemu idą do glównego serwera w USA dodatkowo Cortana ktora w PL nie działa też podaje dane dalej. Dodatkowo przy instalacji człowiek się ZGADZA aby system robil co chciał np wywalał niewłaściwe programy włączał jakieś usługi MS. Gdyby chcieć ich zaskarżyć w sądzie to człowiek by przegrał z kretesem bo się na to zgodził. NSA wedlug filmu niby zostało oslabione i rozdrobnione ale to pewnie klamstwo a jetem pewny że udalo im się zrobić glówny system który aktualizuje WSZELKIE dane o wszystkich zresztą nad nim pracowali i byli już pod koniec. Aby faktycznie być w 99.9% bezpiecznym wypadaloby przejść się na Linuxa i używać tora. Film bardzo udany a sam Snowden jest bohaterem bo się poświęcił dla dobra ogółu!!!

ocenił(a) film na 8
Dariuszf

"Dodatkowo przy instalacji człowiek się ZGADZA aby system robil co chciał np wywalał niewłaściwe programy włączał jakieś usługi MS."
W którym miejscu jest prośba o taką zgodę, bo żadnej takiej nie wyrażałem. Podczas instalacji systemu przed pierwszym uruchomieniem jest konfiguracja ustawień prywatności i wszystkie zgody można wyłączyć. Poza tym co to jest "główny serwer w USA"?

cyc2

Główny serwer w USA to jest NSA czyli agencja która oficjalnie broni ludzi przed przestępczością a nieoficjalnie jest super HAKEREM wykradającym wszelkie dane z kąt tylko mogą o tym własnie był film Snowden i o tym ten koleś mówił. Co do uslug ms to co ci po wyłącznikach skoro ten superhaker i tak będzie miał twoje dane bo siedzisz na usłudze 10 która sama w sobie jest jednym wielkim trojanem!!! Jedynym wyjściem aby dane były TWOJE jest odłączenie neta zapis na kartce albo używanie linuxa z torem.

ocenił(a) film na 8
cyc2

Przypadek z domu siostry laptop trochę znam się to wyłączyłem ręcznie usługę od aktualizacji oraz w grupach i co
wczoraj aktualizacja systemu po którym co raz gorzej chodzi, jaki wniosek jak mogła się włączyć rzecz która została wyłączona
sam siedzę na windows 7 nie aktualizowałem systemu open vpn :D myślę że i tak jesteśmy szpiegowani każdy ma Gogola czy fb telemetria możliwe że w w7 jest

mam laptopa ale nie mogą mnie już podsłuchać :D dobrałem się do mikrofonu i wyrwałem go kamerka zaklejona
laptop bez bateria ja noc fizycznie odłączane
a fb zdjęcie grupowe podczas ćwiczeń strażackich i tyle i tak na było publiczne


linux tor plus serwery 2 serwery vpn trochę traci się na prędkości ale bezpieczne w najwyższym razie 10 serwerów

a o tym że NSA gromadzi dane było w tajna księga tajemnic na H2 bez powodu nie mają bazy w uath gdzie niby nie ma głównego magazynu danych liczonych w EB exabajtach jak nie w ZB zetabajt
dla przypomnienia kolejność jest

gigabajt GB 1024
terabajt TB 1,0000000000
petabajt PB 0,0009765625
eksabajt EB 0,0000010995
zettabajt ZB 0,0000000011


jeżeli mówi o jednej ZB to się równa 9 miliardów TB danych raczej wystarczy na wszystkie dane ludzi stany europa japona

ocenił(a) film na 8
Komandos_91

Bez interpunkcji trzeba się domyślać, o co Ci chodzi. Powodzenia w blokowaniu aktualizacji zawierających łatki zabezpieczeń i narażaniu się (Windows 7) na kolejne ataki typu WannaCry, Petya, Spectre, Meltdown i co tam jeszcze rok 2018 przyniesie ;)

ocenił(a) film na 7
Komandos_91

Ja nie mam prostackiego Facebooka ,więc jednak nie każdy ,może większość ,ale nie każdy.

ocenił(a) film na 1
mat_31

mat, masz za to prostackiego filmweba.

ocenił(a) film na 5
Komandos_91

Kto kontroluje ostatni wezel ten kontroluje ciebie tor nie jest bezpieczny losiu :)

ocenił(a) film na 5
Komandos_91

Napisałeś: mam laptopa ale nie mogą mnie już podsłuchać :D dobrałem się do mikrofonu i wyrwałem go kamerka zaklejona
laptop bez bateria ja noc fizycznie odłączane
a fb zdjęcie grupowe podczas ćwiczeń strażackich i tyle i tak na było publiczne

A można zapytać w jakim celu to wszystko zrobiłeś?

ocenił(a) film na 5
Dariuszf

Tylko lamerzy uzywaja windowsa, goscie tacy jak ja uzywaja TAIL'a

ocenił(a) film na 6
devill79

Masz na myśli Tails? Mogę zapytać czy ładujesz go za każdym razem z memory sticka czy masz na kompie? I dlaczego uważasz, że Tor nie jest bezpieczny? Nie ma bezpieczniejszego browsera. Można jeszcze dodać vpn over Tor i powinieneś być ok. No oczywiście jeśli chcesz być KOMPLETNIE niewychwytalny to musiałbyś zrezygnowac z netu, płacić wszędzie gotówką mając na sobie balaklavę ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones