PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507609}

Sobowtór diabła

The Devil's Double
7,2 15 211
ocen
7,2 10 1 15211
Sobowtór diabła
powrót do forum filmu Sobowtór diabła

Uday - najstarszy syn Saddama Husseina - miałby dzisiaj 47 lat, gdyby żył...
sadysta, psychopata, mizogin ze skłonnościami homoseksualnymi, skrajnie brutalny
i całkowicie obłąkany; powinien być odizolowany, trzymany w lochach i pasach albo w klatce
i w kagańcu o chlebie i wodzie, a najlepiej gdyby zaraz po urodzeniu ktoś przepowiedział mu
przyszłość i zła wróżka litościwie zamieniła w kamień;
czy można, patrząc na jego wyczyny być miłosiernym, odpuszczać, wybaczać, leczyć? w
każdym razie starać się nie myśleć źle, bo to przecież też człowiek? mnie się nie udało;
to że posiadał to, co chciał, nie jest ważne; nie chodzi o samochody, gazety, stacje
telewizyjne, drogie meble, garnitury, buty, zegarki... to akurat mógł posiadać; najgorsze,
że posiadał niestety władzę absolutną; w jego chorym, niemęskim umyśle ta władza
sprawiła, że stał się nie do zatrzymania;
gwałcił kobiety, torturował mężczyzn, podrzynał gardła, strzelał do ludzi jak do kaczek; brał
do łóżka tę, której mu się zachciało, przypadkiem i bez namysłu - dziewczynę w szkolnym
mundurku prosto z ulicy lub pannę młodą w dniu ślubu; bez różnicy... nikt nie był w stanie
się przed nim ukryć; nikt nie miał wyboru...
jeśli w oficjalnych źródłach oskarża się go o kilkanaście morderstw, wyobrażam sobie,
ile musiało ich być naprawdę; właściwie można go zakwalifikować jako seryjnego
mordercę - Kuba Rozpruwacz z Bagdadu; jak miło, że ktoś go wreszcie zutylizował; mam
taką nadzieję, bo w naszym dysfunkcyjnym świecie niczego nie można być pewnym;
chciałabym mieć pewność, że został starty na proch i nie wróci na ziemię w jakimkolwiek
wcieleniu, że nie plącze się po egzotycznych wyspach ze zoperowaną twarzą;
odbezpieczony granat, mina przeciwpiechotna, bomba pułapka, Idi Amin i Jean Bedel
Bokassa to przy nim dziecinne zabawki.

sahara_filmweb

Widac, że intensywne wrazenia po obejrzeniu filmu.

ocenił(a) film na 9
aEnimek

Sí :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sahara_filmweb

sahara - twoja ignorancja mnie dobiła niemiłosiernie. Chiałbym Cię łaskawie uświadomić że w wyniku najazdu ''wybawicieli'' na Irak zginęło 655 tysięcy NIEWINNYCH CYWILÓW, W WIĘSZOŚCI KOBIET I DZIECI KTÓRYCH TRUPY I ZGNIŁE CIAŁA WALAŁY SIĘ PO ULICACH I W ROWACH, MAŁE DIZECI ROZERWANE NA KAWAŁKI itp więc to że zabił kilkanaście czy kilkadziesiąt osób nie czyni go takim najgorszym - w porównaniu do PRZEOGROMU ZŁA I ŚMIERCI zadanym niewinnym dizeciom i konbietom irackim przez USA.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

nie rozróżniam mniejszego, większego, ogromnego i przeogromnego zła, nie przeliczam śmierci na kilkanaście, kilkadziesiąt czy tysiące; chciałabym cię łaskawie uświadomić, że wpadłeś w pułapkę relatywizmu - „to że zabił kilkanaście czy kilkadziesiąt osób nie czyni go takim najgorszym”... wybacz, ale to brednie; dyktatorzy nie powinni mieć synów, a jeśli to na pewno nie takich, jak omawiany przypadek; „przesadne poczucie uprzywilejowania, jakie mają ci mężczyźni formuje w nich przekonanie, że dla ich zdeprawowanych działań nie ma granic." nie od wczoraj wiadomo że władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie; chciałabyś może żeby w roli ofiary tego według ciebie "nie najgorszego" znalazła się bliska ci osoba? co wtedy byś o nim powiedział...
wszystko jedno czy zabija szalony oprawca czy obca armia, wszystko jedno czy kilkadziesiąt osób czy kilkaset tysięcy - jeden syf
naprawdę dobija mnie niemiłosiernie twoja ignorancja :)

sahara_filmweb

jeśli nie rozróżniasz śmierci kilku politycznie zbędnych osób a 700 tysięcy niewinnych kobiet i dzieci to trudno, ja widzę sporą różnicę.
może i wpadłem w pułapkę relatywizmu, ale ty wpadłaś w pułapkę nieznajomości faktów oraz historii. rząd usa przez 10 lat wspierał irak i wtedy jeszcze 'dobrego' saddama finansowo i militarnie w wojnie z iranem, (wtedy iran zagrażał 'amerykańskiej ropie'), po wojnie nagle saddam zaczął zagrażać i usa bojąc się o ropę zaczęło zabijać niewinne kobiety i dzieci pod pretekstem poszukiwania broni atomowej. oczywiście to była fikcja wyssana z palca bo takowej broni nigdy nie znaleziono.
śmierć prawie miliona małych dzieci i kobiet, bezsensowna śmierć, to mnie przeraża i zastanawia, tylko z powodu strachu że ropa wzrośnie o kilka groszy za baryłkę. to jest potworne zło. a tak na marginesie większość dyktatorów na bliskim wschodzie, afryce i ameryce południowej jest na rozkazach rządu usa. pozdrawiam i zapraszam do poszukiwania faktów.

Mothyff

Ale co mają do tego Hamerykańce? Dziewczyna napisała, że młody Husajn to potwór, a ty na to: "Ale przy amerykańcach to już nie taki zły". A kogo oni obchodzą, co to ma do rzeczy? Wszystkie zbrodnie całej Ameryki nie wybielą tego zwyrodnialca. Ponadto założycielka tematu nie napisała ani słowa, które pochwalałoby amerykańską interwencję, tak więc nie rozumiem generalnie oburzenia i posądzania o "ignorancję".

Hnyszard

bo większość ludzi dających takie opinie uważa że usa to samo dobro - wybawiciele, a prawda jest zgoła inna.

ocenił(a) film na 4
Mothyff

oj tam oj tam :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
sahara_filmweb

Świetny komentarz, jestem pod wrażeniem.

sahara_filmweb

Sadysta, psychopata... Homoseksualista - brrr az ciarki przechodza.

ocenił(a) film na 8
sahara_filmweb

Rozpieszczone dziecko bogatych rodziców. Większość jest podobna, tyle że on miał możliwość bycia zupełnie bezkarnym, to i sobie folgował. Dobrze, że Saddam widząc to, zaznaczył, że stołek po nim przejmie młodszy brat. Nie dobrze, że tego nie doczekał...

ocenił(a) film na 9
sahara_filmweb

Myślę że nie ma szans aby żył. Taki świr by się rzucił w oczy tak czy inaczej...

ocenił(a) film na 8
sahara_filmweb

Po prostu film o człeko podobnej kanalii 8/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones