PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507609}

Sobowtór diabła

The Devil's Double
7,2 15 211
ocen
7,2 10 1 15211
Sobowtór diabła
powrót do forum filmu Sobowtór diabła

Zrobili z udaja socjopatę ,psychopatę co myśli tylko żeby wsadzić lasce palce w odbyt i
jezdzi po krolestwie swojego ojca supersamochodami polując na nastolatki lol
,prawie
jak Beria .Film zaczyna się kiedy Latif Yahia ,tytułowy sobowtór zostaje ściągnięty ze
swojej jednostki do pałacu Sadama na rozmowę ze swoim szkolnym kolegą Udajem
(synem wielkiego Sadama) .Tam zostaje mu przedstawiona tzw ,,oferta nie do
odrzucenia" ,i tutaj pierwsze przekłamanie w stylu amerykańskiej propagandy Latif
pokazany jest jako baranek pokoju ,bohater a prawda jest zupełnie inna wieloktrotnie
łapali go na przemycie diamentów i koksu na granicy i sam uczestniczył w orgiach jakie
wyprawiał Udaj oraz pomagał mu torturować kobiety ! . To są dane z raportów CIA
które
upubliczniła WIKILEEKS ,to był jeden z agrumentów kiedy to CIA ,próbowała z niego
zrobić podwójnego agenta po wojnie. Wracają do filmu ,Udaj to psychopata ,narkoman,
sadysta uwielbiający torturować i gwałcić z głosem jakby mu ojciec jednak amputował
kutacha. Jedyne co mi się podobało w tym filmie to samochody ,dobre cygara ,koks
wciągany ze złotego sztyletu i fajne ciuchy które miał na sobie Udaj :),powiem więcej w
ciągu swojego życia Udaj żużył tyle dobrego koksu,cipek ,kubańskich Cygar i
egipskiej
wełny na swoje szyte na miarę garnitury ile wszyscy z listy Forbs razem wzięci. Dostał
to wszysko za darmo od swojego ojca Sadama :) .Film pusty niczego nie wnoszący ,jak
pisałem podobał mi się w nim tylko rekwizyty

gotowe

jednak film wnosi chociażby to że ludzie dowiedzieli się odrobinę o dworze saddama, bo podejrzewam że nie każdy człowiek na świecie jest studentem arabistyki.

ocenił(a) film na 4
Mothyff

mylisz się film nic niewnosi , z sadama i jego rodziny już dawno zrobiono potwory :P

Nie będę już nic więcej pisać aby niespojlerować :P

ocenił(a) film na 7
blysk_2

zrobiono? Oni byli potworami.

Ale ty pewnie uważasz, że byli troskliwymi ojcami narodu, a to co widzimy na filmie to jedynie amerykańska propaganda...

ocenił(a) film na 4
Sony_West

Niebyli troskliwymi ojcami narodu ale amerykanów poniosło trochę .
Mam wrażenie że ten film miał dodatkowo uzasadnić wojnę z irakiem która była niepotrzebna teraz jest tam dużo gorzej ale o tym filmu nienakręcą :P

ocenił(a) film na 8
blysk_2

Jest jeden duży problem z Twoją argumentacją - otóż tego filmu nie zrobili Amerykanie :)

Poza tym akurat Saddama nie pokazali w tym filmie w złym świetle - tak jak i większości świty Udaya... Tylko sam Uday jest pokazany jako totalny świr i socjopata ale akurat to potwierdza sam Latif Yahia w wywiadach. Więc wszystko się zgadza.

ocenił(a) film na 4
Bosqi_El_Deviantero

faktycznie nie nakręcili go amerykanie (szok) świat filmów został opanowany przez amerykanów to nie patrząc uznałem że to ich sprawka , zwłaszcza że film jest bardzo w stylu amerykańskim :P

To prawda film był przede wszystkim o udaju ale cała rodzina mocno na tym ucierpiała choć nie będę twierdził że byli wzorem do naśladowania i wszelkich cnót .
co do postaci Latif Yahia jak dla mnie nie jest wiarygodnym świadkiem mógł mówić prawdę , a co bardziej prawdopodobne podkolorował całą opowieść przedstawiając siebie jako osobę nieskazitelną i ofiarę . Propagandowo jego relacje były wygodne więc nie kwestionowano jego wyznań i uznano w pełni za prawdziwe . Historia pamięta wiele takich przypadków gdzie pseudo świadkowie demonizowali przeciwnika

gotowe

Niestety tak było. Udaj to człowiek pokroju Kadaffiego. Niestety razi brak znajomości tematu. Na takie słowa mógłby pozwolić sobie jedynie arabista lub człowiek ze świty Saddama. Proponuję zanurkować w książki i reportarze a potem krytukować ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones