Solista (2009)

The Soloist

plakat - Solista (2009)

opisy filmu

(4)
  • Film ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi. Obdarzony nieprawdopodobnym talentem wiolonczelista Nathaniel Ayers (Jamie Foxx) w czasie drugiego roku studiów na prestiżowej akademii muzycznej Juilliard School of Music w Nowym Jorku, zachorował na schizofrenię. Muzyk staje się bezdomnym, zarabiającym na życie graniem na ulicach. Pomoc otrzymuje od dziennikarza (Robert Downey Jr.)

  • Tym razem reżyser "Pokuty" sięga po historię napisaną przez życie. Scenariusz filmu powstał na podstawie autentycznych wydarzeń. Głównym bohaterem jest wyjątkowo uzdolniony skrzypek Nathaniel Ayers (Jamie Foxx), który zapada na schizofrenię podczas drugiego roku studiów na prestiżowej akademii muzycznej Juilliard School of Music w Nowym Jorku i trafia na ulicę, gdzie zarabia dzięki grze na skrzypcach i wiolonczeli. Dramat opowiada o znajomości muzyka ze Steve'em Lopezem (Robert Downey Jr.), reporterem gazety Los Angeles Times.

  • Steve Lopez, felietonista Los Angeles Times, zabrnął w swojej karierze w ślepy zaułek. Jego małżeństwo rozpadło się, a on sam nie może już sobie przypomnieć, co zafascynowało go w zawodzie dziennikarza. Pewnego dnia wybiera się na spacer i spotka bezdomnego, zaniedbanego wiolonczelistę. Jak się okazuje, uliczny muzyk to Nathaniel Ayers, były uczeń prestiżowej Akademii Muzycznej. Dla Steve'a to interesujący materiał dziennikarski. Jednak gdy zaczyna odkrywać historię wybitnie uzdolnionego muzyka, los Ayersa zaczyna go intrygować i osobiście angażować. Dochodzi do wniosku, że może pomóc Nathanielowi odmienić jego życie. Postanawia wyciągnąć go z dotychczasowej egzystencji i ponownie wprowadzić na muzyczne salony.

  • Niesamowity, porywający dramat o przyjaźni, cierpieniu i zbawiennym wpływie muzyki.
    Dziennikarz Steve Lopez (Robert Downey Jr.) zupełnie przypadkowo odkrywa Nathaniela Anthony’ego Ayersa (laureat Oscara® Jamie Foxx), w przeszłości cudowne dziecko muzyki klasycznej, obecnie bezdomnego zarabiającego na życie grą na ulicach Los Angeles. Gdy Lopez spróbuje wskazać muzykowi drogę powrotu na łono społeczeństwa, zawiąże się pomiędzy nimi przyjaźń, która zupełnie odmieni ich przyszłe losy.