PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757520}

Droga na południe

Southbound
5,8 4 803
oceny
5,8 10 1 4803
5,4 5
ocen krytyków
Droga na południe
powrót do forum filmu Droga na południe

Southbound. 7/10

ocenił(a) film na 7

Zachęcony pozytywnymi ocenami znajomych na Filmwebie w sobotę obejrzałem "Southbound". I przyłączam się do pozytywnych opinii dotyczących tego dość oryginalnego i przykuwającego uwagę horroru 'nowelowego'. Podobało mi się że w "Southbound" wszystkie historie są wewnętrznie połączone, ale każda dotyczy odmiennej tematyki. Film pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, a niektóre wątki fabularne można interpretować w różnoraki sposób. Dlatego w trakcie seansu "Southbound" warto się skupić albo... obejrzeć film po raz kolejny.

Sporo gore i przemocy dla wielbicieli krwawych atrakcji. Zwłaszcza sceny operacji na dogorywającej dziewczynie, które mają miejsce w opuszczonym szpitalu robią wrażenie. Końcowa nowelka będąca zarazem początkiem przypominała mi przez chwilę "Nieznajomych" (2008) Bryana Bertino. Generalnie w filmie co rusz powraca tematyka podejmowania dobrych albo złych wyborów, czyśćca, piekła i demonów oraz braku możliwości ucieczki od przeznaczenia. Ładne pustynne krajobrazy akcentujące izolację postaci. Autostrada do Piekła.

Pomysłowy horror. Niewielki minus za mimo wszystko oszczędne efekty CGI.

ocenił(a) film na 3
khanate

Żeby zrobić film "z przesłaniem" nie są potrzebne kiczowate scenki z horrorów ani hektolitry krwi. Albo robi się horror, albo dramat. A nawet film obyczajowy. A tak to wychodzi tandetny horror do niczego nikomu niepotrzebny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones