PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479740}

Sowiecka historia

Padomju stasts
8,0 3 269
ocen
8,0 10 1 3269
Sowiecka historia
powrót do forum filmu Sowiecka historia

Otóż mówienie iż partia nazistowska to komuniści jest najzwyklejszym przekłamaniem jakiego dowidziałem się w filmie. NSDAP to radykalna prawica nie dajcie się zwieść. Używali tej samej propagandy, co komuniści, gdyż w tych czasach innej po prostu się nie uzywało, bo nie działała na masy.

Naziści nie wywłaszczali obywateli III Rzeszy, wręcz uwłaścili rolników
(nie było kolektywizacji)... Każdzy kto interesyje się historią i ma dostęp do danych o tym wie. Niestety film bazuje momentami na niewiedzy społeczeńst.

Tak na marginesie Wódz w ten sam sposób walczył z wielkim kryzysem co USA. Budowa infrastruktury transportowo przemysłowo wojennej.
A USA w tem sam sposób potraktowało obywateli pochodzenia japońskiego, wysłano ich do obozó internowania, tak samo jak komuniści postępowali z "wrogami komunizmu"

A jeszcze jedno komunizm to nie to samo co socjalizm, co w filmie pokazane jest jako jedno i to samo. Weźcie Trockiego. Najpierw nie chciał mieć nic wsólnego z Leninem, był w partii socjalistycznej. Nienawidzili się panowie. Jakiś czas później do niego dołączył, potem za późno zaczął walczyć o władzę ze Stalinem i po jakimś czasie dopadło go "dalekie ramię stalinowskiej sprawiedliwości", a konkretnie przebywając w Mexyku dostał w łeb czekanem od agenta NKWD.

Momentami film wykazuje cechy nowoczesnej propagandy, ale widać ją na codzień oglądając telewizję.

Marcinov

Jak stawiasz środki zapobiegawcze jakie stosowało USA na równi z represjami politycznymi i etnicznymi jakie stosowali Ruscy i Niemcy, to sorry ale sam chyba padłeś ofiarą jakieś propagandy. Decyzja USA była instynktowna, niezbyt przemyślana, emocjonalna, ale przede wszystkim jednorazowa. Dla Ruskich takie obozy to PODSTAWĄ system, podstawowe narzędzie kontroli. Dla Niemców obozy zagłady to najlepszy sposób na budowę nowego ustroju... Więc w obóz obozowi nie równy. Z tego co wiem to Amerykańskie obozy były rajem na ziemi w porównaniu z Niemieckimi i Rosyjskimi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla represjonowania jakiejkolwiek grupy ludzi. Jest jednak różnica między działaniami zapobiegawczymi a przemyślana strategią której celem jest uśmiercenie jak największej ilości ludzi w krótkim czasie.

jaca777_2

Nie postawiłem na równi obozów usa i zsrr to jasne. No dobra, nie wyraziłem się jasno, choć zamknięcie, to zamknięcie. Gdzieś napisałem, że jankesi gazowali zółtków?

A TERAZ TAK OGULNIE.
Mam ju z qrwa dosyć odpowiadania na ten popieldorony temat.
Nie mam czasu, ani chęci czytania ciągle tego samego po (j)ebanych trzech latach.
Wyraziłem się jasno?

CZYTAĆ CO JEST NIŻEJ.
Psia mać. Chuej mnie strzela.
[Trochę za ostro pojechałeś/aś ]

ocenił(a) film na 8
Marcinov

Siemka, co tam?

ocenił(a) film na 9
Marcinov

Te gadki o tym, że Hitler i NSDAP są lewicowe są tak samo pozbawione sensu jak to, że niby ZSRR nie był państwem komunistycznym. Takie na siłę zaklinanie rzeczywistości i szukanie jakichś dziwnych słownikowych uzasadnień. Już samo to, że Hitler był zwolennikiem dominacji określonego narodu stawia go po stronie prawicy, a Stalin w odróżnieniu od niego stawiał na określoną klasę społeczną i przez to stanął po stronie lewicy.

ocenił(a) film na 1
Marcinov

Mieszają też cytaty Engelsa z cytatami Marxa, umieszczają nieprawdziwe cytaty. Zawiodłem się. Tutaj więcej info: http://otaviopinto.com/index.php/2016/08/04/did-marx-write-this/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones