PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695775}

Spódnice w górę!

Sous les jupes des filles
5,5 7 320
ocen
5,5 10 1 7320
Spódnice w górę
powrót do forum filmu Spódnice w górę!

Powiem tak. Moja ocena może być nieobiektywna bo film jest przeznaczony dla kobiet i chyba wyłącznie kobiet. Po prostu nie wszystko "złapałem" tak jak pewno dziewczyny nie wszystko złapały w "Kac Vegas". Ale pokuszę się żeby coś napisać bo film na tle wielu innych komedii amerykańskich wydaje się inny, nie wiem czy lepszy czy gorszy, ale inny. W mojej ocenie najfajniejszy i najbardziej dla mnie zrozumiały jest wątek żony, która odchodzi od męża dla innej dziewczyny. Jest to fajnie i śmiesznie pokazane, a aktorka, grająca żonę całkiem ładna (co niestety w połączeniu z 4 dzieci nie wygląda autentycznie). Reszta kobiet wygląda nie zbyt atrakcyjnie, ale Pani Prezes CBOS to już tragedia ! Kobieta mająca władzę i kasę, a nie ma zęba na przedzie ? Absurd ! Także ta co miała te tiki to po nocach może straszyć w horrorach. Całkiem ładna i fajny wątek Pani mecenas. Tak więc film nierówny, ale raczej w stronę gorszą. A koniec z "sabatem czarownic" i taniec na końcu to już mega porażka. Niestety jeszcze na świecie nie urodziła się dobra aktorka komediowa na miarę: Jasia Fasoli, Luisa De Finesa, Carrey'a, Flipa i Flapa, Steva Martina nie wspominając oczywiście o Chaplinie. Aktorki mimo, że dramatycznie przez ostatnie 30 lat bardzo się poprawiły i pojawiły się świetne aktorki to w gatunku filmowym nie ma takich. Po prostu nie istnieją nigdzie ! Dlatego też i komedie gdzie grają same dziewczyny nie mają prawa być dobre. I tak jest w tym wypadku. Nie wspominam już też o przypadłości wielu komedii ostatnich lat (może z wyjątkiem Głupi i Głupszy Bardziej), że wszystko kręci się wokół sexu jak by już nie było z czego innego się śmiać. I oczywiście tak jest w tym wypadku. Filmu nie polecam dla facetów, chyba, że się trochę nawalą, spotkają się i włączą ten film, żeby się pośmiać jakie te baby są brzydkie i głupie. Może się spodobać niektórym kobietom.

hubio

"Kobieta mająca władzę i kasę, a nie ma zęba na przedzie"
To jest diastema.

"Niestety jeszcze na świecie nie urodziła się dobra aktorka komediowa na miarę: Jasia Fasoli, Luisa De Finesa, Carrey'a, Flipa i Flapa, Steva Martina nie wspominając oczywiście o Chaplinie. Aktorki mimo, że dramatycznie przez ostatnie 30 lat bardzo się poprawiły i pojawiły się świetne aktorki to w gatunku filmowym nie ma takich. Po prostu nie istnieją nigdzie ! Dlatego też i komedie gdzie grają same dziewczyny nie mają prawa być dobre. I tak jest w tym wypadku."
To jest Twój punkt widzenia. Po co narzucasz go innym?

ocenił(a) film na 5
Roxley

Wierz mi, że w dzisiejszym świecie, gdzie jest cała nowa gałąź - medycyna estetyczna, szef wydawnictwa we Francji mógłby sobie pozwolić na to żeby mieć uzębienie jak modelka. A do tego ta postać to postać bynajmniej nie rodzinnej kobiety przy garnkach tylko nowoczesnej kobiety buisnees - women więc jest to duża nielogiczność. A co do kobiet komików to nie jest mój punkt widzenia tylko obiektywna prawda. Nawet nie chce mi się szukać argumentów w stylu: liczba nagród jakich przeglądów komediowych, czy wyniki finansowe komedii z udziałem komików i komedii z udziałem kobiet. Szczególnie to ostatnie to jak ocean do małej rzeczki. Oczywiście coś tam fajnego zagrała Meryl Streep czy Aniston ostatnio, ale to bez porównania do najsłynniejszych komików. Więc Roxley ja nic nie narzucam to jest obiektywna prawda którą można łatwo zweryfikować.

ocenił(a) film na 10
hubio

Po prostu jesteś anty i nie podobają ci się kobiece role komediowe.
A wracając do aktorki grającej prezesa CBOS to nie ma jakiejś odgórnej narzuconej zasady, że bizness woman musi być idealnie piękna i seksowna. To zależy od osoby. Jak ktoś dobrze czuje się ze swoim wyglądem to ma w dupie co inni na ten temat mówią. Jakoś nie zauważyłam żeby wszystkie bizness babki miały idealnie piękne zęby :P a uwierz mi znam parę.

Karola_32

Sorry za literówki. Pisze z pociągu i ciągla mi drga komórka:)

hubio

Diastema, czyli przerwa miedzy górnymi jedynkami jest uważana za uroczą, sexy. Odmładza i sprawia, że twarz wygląda młodziej, bo głównie dzieci mają diastemę. Dorosłym zazwyczaj się jedynki zsuwają. Vanessa Paradis jest znan z tej diastemy i za nią uwielbiana. Specjalnie tego nie koryguje. Podobnie jak kilak modelek, np córka Micka Jaggera. De gustibus not disputandum est. Tobie się nie podoba a milionom ludzi tak:) Sama zawsze miałam krzywe zęby z nachodzącymi an siebie jedynkami. Zazdrościłam koleżankom diastemy. Gdy zdecydowałam się na aparat na pewnym etapie miałam diastemę przez kilka tygodni. Była przedumna:) A pisanie o Letizi Casta (grała te prawniczkę Agathe) ,że jest średnio ładna ... Hmmm. Ona jets moim zdaniem skończoną pięknością. Tu była w szczątkowym makijażu , bo nie miała grać piękności. jednka kościec twarzy miała idealny. Duże oczy, wysokie kości policzkowe, pełne usta. Piękność moim zdaniem. Ale co kto lubi

ocenił(a) film na 5
Barbarra_Ra

Niestety w żaden sposób się nie odniosę już do tego filmu bo zupełnie go nie pamiętam. Temat stworzyłem 8 lat temu. O słabości tego filmu, a nie mojej słabej pamięci :) , niech świadczy fakt, że nic z niego nie kojarzę. Dobre komedie i generalnie dobre filmy kojarzę nawet po 40 latach jak New Hampshire z Jodie Foster. @Barbara_Ra miłej podróży pociągiem w ten zimowy czas, żeby gdzieś Ci nie stanął po środku pola :)

hubio

Dziękuję. Gdy jechałam na Święta do rodziców pociąg spóźnił się 7 godzin. Film rzeczywiście słaby. Obejrzałam go wczoraj wieczorem pierwszy raz. Nie wciągnął mnie. Zmęczyłam go do końca, bo zazwyczaj jak zacznę film to kończę. Skusiła mnie obsada.

ocenił(a) film na 5
Barbarra_Ra

No ja też prawie zawsze oglądam do końca. Parę razy w życiu przerwałem kiedy już kompletnie nie dało się oglądać. Prawdziwy kinoman czasami musi obejrzeć, nawet jak mu się nie podoba bo nie można krytykować jak się nie obejrzy do końca. Ale za to przed tym jak zacznę oglądać to przerzucam sobie parę scen, uważając żeby nie zaspojlerować i rozpoznaję jaki mniej więcej to poziom. Oczywiście mówimy o Netflixie, HBO, Apple ect bo jak już kupuję (zazwyczaj na UHD albo BD) to muszę być pewien, bo oddać nie można :)

hubio

Zgadzam się co do tego, że mężczyźni są lepszymi komikami i są zwyczajnie śmieszni :-)
Sama mimika Louisa De Funesa doprowadza mnie do płaczu ze śmiechu.
Jego groźna i zła mina zmieniająca się momentalnie w ciapowaty uśmiech powala mnie na kolana - to takie mistrzowskie :-)
Jedynym tego typu "głupkiem" wśród kobiet jest, dla mnie oczywiście, Goldie Hawn :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones