PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1012}
6,9 20
ocen krytyków
Speed: Niebezpieczna prędkość

Recenzje Użytkowników

Gdy po raz pierwszy obejrzałem film ''Speed: Niebezpieczna prędkość'', od razu się  w nim zakochałem. Od tamtej pory mogłem bez konsekwencji stwierdzić, że twórcy tej trzymającej w nieustannym napięciu sensacji udowodnili wszem wobec, że aby zrobić doskonały film akcji, nie trzeba wylewać hektolitrów krwi, przeklinać w każdym zdaniu czy też zużywać ton amunicji. więcej
Są w światowej kinematografii filmy, które nigdy nas nie nudzą. Za każdym razem, gdy siadamy przed ekranem wywołują te same, jeszcze większe emocje. Zapierają dech w piersiach i podnoszą ciśnienie we krwi. Do takich właśnie produkcji należy kultowy ''Speed'' w reżyserii Jana De Bonta, który do tej pory zajmował się realizacją zdjęć do wielkich, kinowych hitów. Holenderski operator stworzył niebywały film, który na nowo zdefiniował pojęcie ''dynamicznego kina akcji''. Oprócz tego, udowodnił wszem i wobec, że aby nakręcić pierwszorzędne, trzymające w nieustannym napięciu widowisko, nie trzeba wylewać hektolitrów krwi, ani zużywać ton amunicji.  więcej
"Speed. Niebezpieczna szybkość" to w oczach wielu, film typowo sensacyjny, w którym krew aż się wylewa, nieustannie lecą przekleństwa i tego typu teksty, a bohaterowie nie mają w sobie żadnych... więcej