PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659676}
7,2 157 545
ocen
7,2 10 1 157545
7,2 33
oceny krytyków
Spider Man: Homecoming
powrót do forum filmu Spider-Man: Homecoming

Mój stary to fanatyk comic con i warhammera.
Pół mieszkania zawalone figurkami, klockami, najgorsze, że średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi element figurki czy zbroi i trzeba wyciągać w szpitalu bo wiele z nich ma zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu coś w nodze.
Druga połowa mieszkania to wylęgarnia komiksów supermana, spidermana, avengers itp.
Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich księgarniach i antykwariatach w mieście, żeby skompletować wszystkie zeszyty których nie ma. Idzie na to połowa pensji i nie raz jadłem bułki moczone w mleku aby coś zjeść w ciągu dnia.
Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go internetu bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych zeszytach ale teraz nie dosyć, że je dalej kupuje to jeszcze siedzi na forach dla fanów superbohaterów i kręci inbę z innymi fanami o najlepsze moce i najsilniejszych avengers.
Potrafi wrzeszczeć do monitora albo wywalić klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie wkurzył to założyłem na filmłebie konto i go trollowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu: czarna wdowa jest najmocniejsza i hipnotyzuje wszystkich, czarna wdowa załatwia każdego małym paluszkiem. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu ojcu na uspokojenie.
Od dawna zbierał kasę dodatkowo na zjazd fanów komiksów comic con. Od jakichś 5 lat w każdy dzień jadłem kaszankę na obiad a ojciec opowiadał o zaletach oszczędzania. Jak się dostałem na studia to stary przez tydzień, że powinienem iść na grafikę użytkową a nie politechnikę.
Przy jedzeniu zawsze o supermocach i za każdym razem temat schodzi w końcu na krrit - krajową radę radiofonii i telewizji, ojciec sam się nakręca i dostaje strasznego bólu d.., durr durr, że niedostatecznie dbają o fanów uniwersum tylko puszczają jakieś hallamarkowe gnioty , robi się przy tym cały czerwony i odchodzi od stołu klnąc i idzie czytać marvel encyklopedię, żeby się uspokoić.
W zeszłym roku w związku ze zlotem Marcela, sam sobie kupił na święta zbroję iron mana. Oczywiście do wigilii nie wytrzymał tylko już w przeddzień prezent rozpakował i ubrał w swoim pokoju. Ubrał się w ten swój cały strój i siedział cały dzień na środku mieszkania czytając zeszyty komiksów. Obiad też w nim zjadł.
Gdybym mnie na długość ręki dopuścili do wszystkich managerów marvel’a to bym ich wziął i ...
Pojechaliśmy zjazd comic con do Warszawy, dochodzimy do centrum targowego a ojcu już się oczy świecą i oblizuje wargi podniecony. Założył cały osprzęt i mi kazał założyć kostium spikermana . Po pięciu minutach chodzenia po centrum mi się znudziło więc włączyłem discmana to mnie ojciec walnął po głowie, że nie mam szacunku dla sztuki. 6 godzin musiałem chodzić i patrzeć na innych podobnych głupków jak w jakimś jeb… Guantanamo.
Strój spidermana obcisły, cisnął mnie w kroju, nieprzewiewny, szybko zacząłem się pocić, Pot płynął mi po plecach i brzuchu a później na dół… Po godzinie zobaczyłem w lustrze że mam małą plamkę w kroku, później że większą a na koniec stanąłem twarzą do ściany aby nie pogłębiać mojej frustracji. Stary walnął mnie drugi raz z całej siły wrzeszcząc, że mu wstyd przynoszę przez kumplami a szczególnie przed zbyniem.
Ojciec miał kolegę zbynia, z którym się spotykał się i grał w Marvel Ultimate Alliance. Raz ojciec miał imieniny zbynio przyszedł na kielicha. Na.. się i oczywiście cały czas gadali o strojach i postaciach. Ja siedziałem u siebie w pokoju. W pewnym momencie zaczeli drzeć na siebie mordę, czy generalnie lepsza jest czarna wdowa czy hulk.
Weź mnie nie w... Zbysiu, widziałeś jakie czarna wdowa ma moce? Raz się spojrzy i przeciwnik mięknie jak zahipnotyzowany
K... Tadek hulk waży z pół tony zanim go zahipnotyzują to wdowa zamieni się w bitki wołowe
Co ty mi tutaj p.... czarna wdowa to królowa w tym i naszym swiecie.
No i aż się zaczęli na serio zapasy na dywanie w dużym pokoju a ja z matką musieliśmy ich porozdzielać. Od tego czasu zupełnie zerwali kontakt.
Wspominałem też o arcywrogu mojego starego czyli krrit (krajowa rada radiofinii i telewizji). Stał się on kompletną obsesją ojca i jak np. w telewizji mówią, że gdzieś był trzęsienie ziemi to stary zawsze mamrocze pod nosem, że powinni w końcu coś o tych sk... z krrit powiedzieć albo dlaczego trzęsienia ziemi nie ma na sobieskiego w warszawie. Programy telewizyjne też przestał czytać, bo miał ból d.., że o filmach ani komiksach w tv nic się nie mówi ani filmów o superbohaterach brak.
Po klęsce w starciu z krrit ojciec rozpoczął partyzantkę internetową polegającą na szkalowaniu krrit na forach. Pisał na nich jakieś głupoty typu, że jej członkowie byli tajnymi współpracownikami UB albo, że widział na ulicy jak rysują komuś gwoździem samochód rysował itd. Nie nauczyłem ojca into TOR więc skończyło się bagietami za szkalowanie i stary musiał zapłacić krrit 2000zł.
Jak płacił to przez tydzień w domu się nie dało żyć, ojciec wk... na przekupne sądy, krrit i w ogóle cały świat. Z jego p… wynikało, że krrit jak i sadami rządzą jacyś masoni tak samo jak całym krajem, pociąga za sznurki i ma wszędzie układy. Przeliczał też te 2000 na zeszyty komiksów, figurki hulka czy iron mana i dostawał strasznego bólu d..., ile on by mógł za te 2k kupić swoich gadżetów.
#pasta

ocenił(a) film na 5
nawieczor

fajny ojciec

ocenił(a) film na 6
nawieczor

Najlepszą przeróbką jest i tak: Mój stary to fanatyk prowidenta. Pół mieszkania zaje*ane przez komornika.

nawieczor

"Ty chlopie serio masz na*****e w glowie. Pewnie najchetniej bys ogladal tylko jakis npajacow poprzebieranych w rajtuzy nawalających sie lub innych przez caly film. Jak cos ma jakis przekaz to jest zwalone bo ma przekaz. To jest Twoja filozofia. CH** K***A RZUCAJ MLOTEM, HULK NISZCZYC HULK MIAZDZYC *****. Nie rozumiem jak ktos kto jara sie komiksami i filmami o superbohaterach moze oceniac jakikolwiek fiilm z przekazem. Ogolnie nie czaje jak mozesz wytykac jakis bledy rezyserowi ze czegos nie rozumie etc. Taki jestes madry ? Nakrec jakikolwiek film chociazby piecio minutowy i pokaz nam jaki to jestes fajny i jak to bardzo rozumiesz czego ludzie chca i jak film wygladac powinien. "

ocenił(a) film na 6
LordVader345

Co? xD

MrHipnotyczny

A to taka pasta z YT :V

ocenił(a) film na 6
LordVader345

Aaa xD Nie znałem tego

nawieczor

Dobra przeróbka "Mój ojciec jest wędkarzem";)

nawieczor

Chłopie świetna historia, dawno się tak nie uśmiałem xD

nawieczor

Niezłe, ale do oryginału daleko :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones