PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433433}

Spirit - Duch Miasta

The Spirit
5,4 21 864
oceny
5,4 10 1 21864
2,4 5
ocen krytyków
Spirit Duch Miasta
powrót do forum filmu Spirit - Duch Miasta

ja uważam, że jest to film fantastyczny, może nie wybitny, ale na ocenę poniżej 7/8 nie zasługuje. nie jest prosty w odbiorze ze względu na efekty specjalne i sposób prowadzenia akcji,
ale to tym bardziej poprawia wg mnie jego jakość.
reżyseria i scenariusz przypominają mi trochę Tarantino z tymi wszystkimi drobiazgami, których nie da się zauważyć na pierwszy rzut oka, z nawiązaniami, z humorem językowym (tu
jednak trzeba oglądac w oryginale i znać mówiony angielski lepiej niż uczą tego na kursach i w szkołach) i niebezpośrednim humorem sytuacyjnym.
nie wiem, może wczytuję się za bardzo w prowadzenie kamer, ujęcia, oświetlenie i tą całą techniczną stronę kina, ale póki co, nie żaluję analizowania filmów pod wieloma względami,
nie tylko "czy jest fajny, czy nie".
zakończę moją krótką wypowiedź tak: 90% "niedociągnięć", "błędów", "problemów" jakie wygrzebywane są z The Spirit, takowymi nie są, przeciwnie - są to celowe
wstawki/zabiegi/efekty. tutaj proszę mi wierzyć. no i Octopus! dla niego samego choćby warto obejrzeć film od początku do samego końca.

PS. do kogokolwiek, kto narzekałby na Johansson - proszę najpierw poczytać o stylach gry aktorskiej i potem zobaczyć film jeszcze raz dokładnie obserwując co ona tam robi.

ninchan

Nie ma co narzekac na ocene to nie jest fabularyzacja ze stajni Marvela. Nie kazdemu odpowiada konwencja komiksu w stylu Sin City no i niema tu ikony typu Bruce Willis itp. To film dla koneserow wyznawcow religii oczarowanych idea potoku plynacych obrazkow.

ocenił(a) film na 7
ninchan

zdecydowanie wolałem tu patrzeć na Johansson niż na Mendes. Samuel L. Jackson zagrał fenomenalnie moim skromnym zdaniem. Oprawa audiowizualna naprawdę świetna. Troszkę za bardzo zalatywało sin city, tak jakby chcieli przekupić widza czymś co już widzieliśmy, ale cóż tam. Na fabułę nie zwracam uwagi w tym filmie. zasłużone 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones