PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 144 235
ocen
8,1 10 1 144235
8,3 35
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

Trzeba dorosnąć

ocenił(a) film na 9

Pierwszy raz, jak oglądałam ten film, miałam kilka lat (może z 8?). Leżałam w łóżku i się bałam, ale ja, jak to ja, oglądałam dalej. Było w nim tyle emocji i przerażających mnie postaci, że nigdy bym nie pomyślała, że sięgnę po niego ponownie, lekka trauma. Kilka lat później, kiedy już bardziej zadomowiłam się w tym świecie animacji, znów go obejrzałam. Nadal troszkę się go bałam, ale uważam go za jeden z najlepszych filmów, jaki widziałam. Historia jest nacechowana emocjami, często smutnymi czy wzruszającymi. Kreska nie należy do moich ulubionych, ale tu bardzo pasuje. Jestem strasznie zadowolona, że to obejrzałam. I dziękuję polskiej telewizji, że puścili to wtedy, bo bez tego nie widziałabym takiego skarbu. Mocne 9 :) za uradowanie mojego serca taką masą przeżyć

ocenił(a) film na 9
lulexis

Mam takie same odczucia, chociaż ja się za niego wziąłem dopiero ostatnio. Fajnie jest wrócić do tego malowniczego świata ponownie, rozumiejąc, co tam się dzieje.

ocenił(a) film na 10
lulexis

Mam podobną historię odnośnie tego filmu, pierwszy raz go obejrzałam jak miałam jakieś 9 lat. Rodzice wypożyczyli film z lokalnej biblioteki i powiedzieli, że muszą obejrzeć go sami i ocenić, czy pozwolą obejrzeć go mnie.
Film obejrzałam siedząc w kucki w małym przedpokoju i podglądając zza kanapy telewizor późnym wieczorem :D. Do dzisiaj jest to mój ulubiony film, żaden z tych wszystkich, które obejrzałam, nie przebił wzruszającego filmu animowanego Hayao Miyazaki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones