Spisek doskonały

(1999)

Best Laid Plans

0 0 FILM 108551
Spisek doskonały (1999)
http://www.filmweb.pl/film/Spisek+doskona%C5%82y-1999-108551/userRecommends
1 godz. 29 min.
ocena społeczności: niezły
6,3/10
416 głosów
  • 298 osób chce zobaczyć ten film
Spisek doskonały (1999)

opisy filmu

(2)
+
  • Młody przystojny Nick mieszka w amerykańskim prowincjonalnym miasteczku. Czuje się sfrustrowany, pracuje w beznadziejnej firmie, a zajęcie to nie przynosi mu żadnej satysfakcji. Jedyną pociechą dla jest dla niego znajomość z uroczą Lissą. Dziewczyna nadaje sens jego życiu. Szansa zarobienia łatwych pieniędzy, a w perspektywie ucieczki z miasta wydaje się nęcąca, ale prowadzi do problemów. Pewnego dnia Nick decyduje się na z pozoru łatwy rabunek w lokalnym banku. To, co pierwotnie wydawało się wspaniałym planem, okazuje się pułapką. Wbrew oczekiwaniom napad kończy się pertubacjami, których Nick nie przewidywał. W kłopoty wpada też najlepszy kolega Nicka ze studiów, Bryce.
    Trójka przyjaciół gubi się w labiryncie brutalnego świata złodziei, gangsterów, porwań i morderstw.

  • Spisek doskonały to film z kilkoma zwrotami akcji.
    Główny bohater Nick (Alessandro Nivola) po pogrzebie swojego ojca, dowiaduje się, że ogromne długi ojca pochłonęły cały spadek a jego dom przejęli wierzyciele. W między czasie Nick poznaje Lisse (Reese Witherspoon), po spędzonym ze sobą dniu okazuje się, że młodzi ludzie mają ze sobą wiele wspólnego.
    Na co dzień Nick pracuje w firmie recyclingowej, kolega z pracy namawia go na z pozoru nie groźny udział w kradzieży narkotyków, wkrótce okazuje się, że Nick wpada przez to w poważne tarapaty. Wspólnie z Lissą widzą rozwiązanie w oszustwie znajomego Nicka ze studiów Bryca (Josh Brolin). Lissa postanawia pomóc ukochanemu, sytuacja jednak wkrótce się komplikuje a to tylko początek historii…