PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750258}

Split

7,3 190 600
ocen
7,3 10 1 190600
6,0 35
ocen krytyków
Split
powrót do forum filmu Split

Kocham Jamesa.

ocenił(a) film na 8

Serio, to dla mnie jeden z najlepszych aktorów. Na film poszłam, bo lubię kilka poprzednich obrazów reżysera, ale przede wszystkim właśnie ze względu na obsadę. Co do samej treści.... wydaje mi się, że to film na przemyślenie. Nie umiałam wyjść zaraz po seansie i odpowiedzieć jednoznacznie, czy mi się podobał czy nie. To nie jest obraz, który można określić słowami "super" albo "beznadziejny". Trzeba się troszkę pochylić nad przekazem, bo mam wrażenie po reakcjach widzów na seansie, że dla niektórych końcówka była zwykłą bajeczką, a chyba nie do końca tak należy to odbierać. Ogromny plus dla filmu za to, że po przyjściu do domu myślałam tylko o tym, żeby zgłębić wiedzę o ludziach z osobowością mnogą. Po to oglądam filmy - żeby mnie zainteresowały czymś na trochę dłużej niż czas trwania seansu. No i James - świetna rola. Czasem wystarczyło spojrzeć mu w oczy i już wiadomo było, którą przybrał postać, a to nie lada wyczyn przekazywać tak emocje. I ten taniec Hedwiga :D Warto zobaczyć, choćby dla tej sceny :D :)

ocenił(a) film na 7
mnsw

Warto zobaczyć ten film chociażby dla samego Jamesa ;-)

ocenił(a) film na 7
mnsw

Nie tyle nie należy odbierać końcówki za bajeczkę, co nawet nie można, bo ostatnia scena wyjaśnia dlaczego było tak, a nie inaczej. Nie każdy ją jednak zrozumie, nie znając kontekstu wykraczającego poza ten film.

ocenił(a) film na 2
Pauleta

Co to jest do rozumienia... głupawe zakończenie przeskakujące w SF

ocenił(a) film na 7
witaltas

Ale wiesz czemu tak się zakończyło czy po prostu jest głupie, bo jest?

ocenił(a) film na 2
Pauleta

Oczywiście, że wiem dlaczego skończyło się tak, a nie inaczej. Żadnej większej głębi w tym nie ma. Głupie dlatego, że z realistycznego filmu i mega ciekawego zagadnienia jakim jest osobowość wieloraka, Split zwieńczył całość łażeniem po ścianach, pożeraniem dzieci i przyjmowaniem postrzałów na klatę ;)

ocenił(a) film na 9
Pauleta

Ja właśnie utknąłem, kim był Pan Szkiełko i o co chodzi z Brucem Willisem, ostatnia scena dzieje się w przyszłości?

ocenił(a) film na 2
Sapek_92

Ostatnia scena dzieje się w teraźniejszości a jest to nawiązanie do przeszłości --> film unbreakable

Tak naprawdę to to są mutanty <fanfary>

ocenił(a) film na 9
witaltas

ok dzięki za info

mnsw

Świetnie to ujęłaś. W oczach było widać każdą z osobowości. Niesamowita kreacja wytwarzająca 25 osobowość-osobowość widza;) końcówka genialna, aż się z sali nie chciało wychodzić

mnsw

Czuję, że gdyby zagrał Phoenix byłoby jeszcze lepiej. Facet swoim przenikającym, chłodnym jak styczniowy poranek spojrzeniem po prostu mnie zabija. Jest kimś idealnym dla "cichego" czarnego charakteru, co nie znaczy, że McAvoy mi się nie podobał - przeciwnie!

Jerich0

Również myślę że mój ulubiony Phoenix w tej roli byłby świetny jednak mam wątpliwości co do jego strony fizycznej i wieku-sporo mu się przytyło, zapuściło(eh,dlaczego?) i niestety, w porównaniu z nim twarz McAvoya to twarz młodzieniaszka...McAvoy rozwalił system ale Łakin z pewnością byłby godnym zastępcą ;)

ocenił(a) film na 8
mnsw

mnsw Nic dodać, nic ująć! Odzwierciedlenie w oczach przybieranych osobowości - genialne. Hedwig - bomba. :)

ocenił(a) film na 8
mnsw

jeśli w przyszłym roku nie będzie dla Jamesa nominacji do Oscara, samej nagrody lub jakichkolwiek innych za ten film to utrzymam się w przekonaniu że amerykanie nie znają się na filmach i głaszczą się po główkach dla ogólnego aplauzu

Sairina

To film z zeszłego roku 2016, wiec jeśli nominacje to tylko teraz. Film rewelacyjny. Ten chlopaszek genialny.

daw_s

Odrobiłem lekcje. Jak się okazuje. Brak. Oscary to ściema. Tylko otoczka jest poprawna, ale zawartość mierna. Robią co chcą. Żadnej nominacji dla Split

ocenił(a) film na 7
daw_s

To jeszcze taka jedna lekcja: Split miał premierę kinową w Stanach w styczniu tego roku, co wykluczyło go z walki o tegoroczne Oscary. Data produkcji nie ma tu nic do rzeczy. Powalczy za rok.

Pauleta

Tutaj niestety zadania domowego Pani nie odrobiła, gdyż Split miał premierę we wrześniu 2016, wiec proszę uważnie czytać. Kogo interesuje premiera w Polsce. Pozdrawiam

Pauleta

Choć nie. Bo napisaniu tego komentarza jednak ja doczytałem. Zwracam honor. Niech walczy!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones