PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9707}
6,7 292
oceny
6,7 10 1 292
5,7 3
oceny krytyków
Sposób bycia
powrót do forum filmu Sposób bycia

Oszaleć z samotności.

użytkownik usunięty

Łapicki , chory na serce , dokonuje gorzkiego rozrachunku swojego życia.
Opowiada nam o odejściu swojej żony , jak zawiódł się na swoim przyjacielu z którym spędził obóz koncentracyjny czy o swoich romansach z kobietami , które nic dla niego nie znaczyły.
Po kilku dniach otrzymuje list , w którym żona pisze , że chce do niego wrócić. Serce jednak nie wytrzymuje tej dobrej nowiny.

Główny bohater nie jest idealnym człowiekiem .
Gdy zauważa , żonę któa zdradza go z innym mężczyzną , postanawia zachować to w tajemnicy. Jednak opowiada o tym swojemu przyjacielowi Górnemu , który radzi mu by wziął ja krótko albo o tym zapomniał.
Bohater jedzie w delegację , jednak najpierw idzie do toalety po kolacji z żoną , gdzie spotyka alfonsa z prostytutką.
Spędza z nimi kilka godzin ,gdy zdaje sobie sprawę , że za kilka minut musi zdążyć na pociąg , a zapomniał biletu.
Wraca do domu , znajduje bilet i juz ma wychodzić , gdy widzi żonę w objęciach innego mężczyzny.
Nie chce jej budzić , wychodzi nie zdążając na pociąg.

Potem nawiązuje liczne romanse.
Żona odchodzi.
Bohater opowiadając nam tą historię ,powoli popada w obłęd.


Mało kto zwrócił uwagę na ten film ponieważ w tym okresie powstawało mnóstwo podobnych , jednak warto go zobaczyć chodźby dla Łapickiego.


Najsmutniejszy jest chyba dialog bohatera na początku filmu :

Zawsze mówiłem jej , że nie wytrzymam bez niej dnia , a wytrzymywałem.

Bohatera tego filmu , możemy podsumować od pierwszych zdań , które wypowiada.

Oszalał z samotności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones