PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618687}

Spotkanie

The Encounter
7,0 7 589
ocen
7,0 10 1 7589
Spotkanie
powrót do forum filmu Spotkanie

Szkoda, że tak rzadko można trafić na takie właśnie filmy. Reklamowane są zupełnie inne, takie gdzie jest mnóstwo seksu i przemocy i które niewiele dają do myślenia. A ten daje i to bardzo.Oby więcej powstawało takich właśnie jak ten. Nie wiem tylko w jaki sposób jest on powiązany z filmem ,,Droga objawienia.Początek końca", a na pewno trochę jest bo występują tu niektóre osoby z tamtego filmu ( i oczywiście ten sam Jezus). Film bardzo polecam, warto.

ocenił(a) film na 10
aam38

Witam!
Jestem podobnego zdania. "The Encounter" zrobił na mnie bardzo duże wrażenie, czemu dałem wyraz na osobnym wątku na temat tego filmu.
Pozdrawiam serdecznie.
Michał Obrębski

ocenił(a) film na 8
MichalObrebski

Przeczytałam twój wątek, ciekawie piszesz. Cieszę się,że mamy podobne zdanie i że takich jak my, wierzących, jest więcej. Bo czasem gdy czytam niektóre wypowiedzi to ręce mi opadają i zaczynam tracić wiarę w ludzi. Dzięki takim osobom jak ty ( i inni także) tę wiarę odzyskuję. I nie chodzi mi tylko o to czy ktoś jest wierzący czy nie ale raczej bardziej o to,że ludzie nie potrafią kulturalnie ze sobą rozmawiać (pisać), nie szanują nikogo kto ma inne zdanie i zamiast spokojnie przyjąć do wiadomości, że ktoś po prostu uważa inaczej, potrafią tylko obrażać i mieszać z błotem. Widzę,że jednak istnieją jeszcze ludzie na poziomie, chcę wierzyć że jest ich całkiem sporo. Także pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 10
aam38

Witam po przerwie!
Spowodowanej w pewnym stopniu złośliwymi reklamami wyskakującymi na tym portalu przy próbie odpowiedzi.
Co do zbrutalizowania wypowiedzi, myślę, że to znak czasu. Z jednej strony ludzie piszą niewyobrażalną ilość głupot, a z drugiej, może właśnie z powodu utraty cierpliwości, stali się mało oględni.
Jedno i drugie jest, jak sądzę, wynikiem chowania się pod pseudonimem; anonimowo można bezkarnie pleść dyrdymały i bezkarnie obrażać.
Zaś w temacie filmu czy religii w ogóle, ponieważ Boga nie można zobaczyć czy empirycznie "zbadać", staram się o Nim mówić z perspektywy obserwacji świata i zwykłej logiki.
I głównie dlatego "Spotkanie" tak mi się podobało. Film ten mierzy się z dużymi pytaniami w bardzo przemyślany sposób, nie pozostawiając chyba nic do dodania. Jest poza tym zgodny z Objawieniem, protestanckim ale i katolickim też, współcześnie dostępnym ludzkości.
Choćby fakt, że po burzy i nocy - Jadłodajnia "Ostatniej Szansy" zniknęła.
(Tak jak Chrystus znika w Ewangelii Łukasza po dojściu Emaus czy wielokrotnie znika w przekazach na przykład świętej Faustyny Kowalskiej.)
Pozdrawiam serdecznie.
Michał Obrębski

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
aam38

polecam filmy takie jak: Czy naprawdę wierzysz lub God's not dead. Świetna tematyka podobna do tematyki tego filmu. :)

ocenił(a) film na 8
pawgor96

Wszystkie robione przez tych samych twórców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones