PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 172 917
ocen
7,6 10 1 172917
7,5 48
ocen krytyków
Spotlight
powrót do forum filmu Spotlight

Spodziewałam sie ciężkiego lepkiego klimatu, kleru na ostro potraktowanego, a tu relacja jak z obrad sejmu wyszła , szkoda

ocenił(a) film na 9
Peppina

Pisze ktoś, kto ocenił przeciąganą na siłę zjawę, w której nic się nie dzieje na 10. Heh, cóż za obiektywizm :D
Widzisz, może masz problem ze zrozumieniem, ten film pokazuje śledztwo dziennikarskie w czystej formie.
Pokazuje ile wielomiesięcznej pracy musi włożyć spory zespół, by ukazał się jeden artykuł w gazecie.
To nie jest film o ofiarach molestowania, o wojnie z kościołem katolickim. To film o tym jak dziennikarze chcą ujawnić prawdę.
I szczerze, nie widziałem dawno filmu, w którym dziennikarstwo byłoby pokazana w tak dobry sposób.

AntistaR

Zjawa przeciągana? Dla mnie przeciwnie. Dużo się tam działo, a dłuższe sceny podkreślały klimat ukazujący rewelacyjne zdjęcia jak i naturalizm towarzyszący bohaterom.

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

Film ma genialne zdjęcia. Kadry są miażdżące. Ścieżka dźwiękowa przeciętna.
Spoko się to ogląda, ale pełno tam absurdów. Hardy zagrał lepiej niż Dicaprio imo.
Tak się składa, że przed Revenantem obejrzałem Trumbo i Spotlight, które też oparte są na faktach i nie są aż tak ubarwione.
Przy nich Revenant wypada bardziej jak bajka. Osobiście nie przeszkadza mi, że ktoś się tym filmem zachwyca, razi bardziej skala:
Revenant 10/Spotlight 4. No cóz, do niektórych filmów trzeba dojrzeć :)

Peppina

Bo ten film świadomie zrobiono na fabularyzowany reportaż. Świadomie nie zrobiono z niego historii sensacyjnej.
To, że czegoś nie rozumiesz nie oznacza, że jest słabe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones