PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1508}

Spragnieni miłości

Fa yeung nin wa
7,9 25 984
oceny
7,9 10 1 25984
8,7 23
oceny krytyków
Spragnieni miłości
powrót do forum filmu Spragnieni miłości

kostiumy, zakiety nawet nie wiem jak to odpowiednio nazwac mnie powalily. chcialbym zeby moja dziewdczyna, zona czy ktokolwiek z kim sie zwiaze miala taki styl ubierania, taki gust czy chocby zapedy w strone stylu Maggie.
troche zmienie temat, niby skala ocen na filmwebie konczy sie na dziesiatce ale osobiscie rzadnego filmu nie ocenilem i nie ocenie na 10 bo musialby byc perfekcyjny, idealny i przyprawic mnie o orgazm czy cos takiego. spragnionych milosci ocenilem na 9 i na takiej ocenie konczy sie wlasnie moja skala, dla mnie film ktory oceniam na 9 jest zajebisty i niesamowity. nie jestem wybredny czy nienormalny po prostu nie ma idealu tak w naszym zyciu jak i w tworzeniu filmow. wsszystko co napisalem nie zmienia jednak faktu ze film ten jest piekny, swietny, tak fabula, stroje i wszystkie inne jego elementy mnie prawie powalily. niesamowity

dertewerte

Też uwielbiam Maggie; wybitna aktorka, piękna kobieta, ma wielką klasę.

Dla mnie ideał to coś niesamowicie pięknego, ale i posiadającego jakieś ułomności, które czynią to ludzkim i kompletnym.
Jest dużo filmów, które wywierają na mnie ogromne wrażenie i w moim odczuciu są wybitne, kompletne i ,,przyprawiają mnie o orgazm'',
dlatego daję im 10/10. Oceny to pojęcie względne, w końcu zawsze może okazać się, że film który oceniliśmy wysoko, może po jakimś czasie podobać nam się mniej; innemu z kolei możemy podnieść ocenę. Dlatego lubię oglądać filmy wielokrotnie:)

Zgadzam się; film rewelacyjny. Wong Kar Wai ma niesamowite wyczucie stylu i potrafi wielkie rzeczy przedstawiać za pomocą subtelnych środków, które często trzeba umieć dostrzec. Nie wspominając o muzyce i znakomitej obsadzie.

Obowiązkowo trzeba też zobaczyć kontynuację ,,Spragnionych miłości', doskonałe ''2046''.

ocenił(a) film na 10
Lilith_33

autorem muzyki do filmu jest Shigeru Umebayashi (poza Korzeniowskim ten od "George's Waltz" w filmie "Single Man" Ford'a) :) rewelacyjny kompozytor! :)

literkaABC

Cieszy mnie, że podzielasz moje uwielbienie dla Shigeru Umebayashi, bo jest to jeden z moich ulubionych filmowych kompozytorów:)

ocenił(a) film na 10
Lilith_33

w zupełności :) jego pełne liryzmu, melancholijne kompozycje skłaniają do refleksji, są niczym kojący balsam dla umysłu a zarazem nadają niezwykłą siłę do tworzenia...człowiek potrafi się z tym utożsamiać, niezwykłe

literkaABC

Dokładnie! Nic dodać, nic ująć, piękno jego wyrafinowanych kompozycji jest ponad wszelkim opisem:) I doskonale uzupełniają nierzadki urok filmów.

dertewerte

Stroje rzeczywiście były rewelacyjne. Dodam jednak, że z całą pewnoscią mało wygodne, piękne ale sztywne, piękne ale też i niedostepne. Tak jak i sama bohaterka. Te stroje przypominały mi zbroję lub maskę w sensie takiego pancerza przed otoczeniem. Kto w takich eleganckich strojach chodzi po domu? I gotuje? Po tak długiej harówce w pracy każdy normalny człowiek po powrocie do domu marzy tylko o ubraniu sie w cos normalnego. I taki efekt na pewno był zamierzony. Wszystko było tak idealne, np. idealnie odprasowane, ze aż strach byłoby je dotknąć.

Odnoszę wrażenie, że kobiety, które gustują w takich strojach, mają wspaniale rozwinięte poczucie estetyki, ale też są chłodne, sztywne, zamknięte. Trochę przypomina mi to kukły, a nie realnego człowieka, który chce sie dobrze i wygodnie czuć w tym, co nosi. Wyogodne ubranie tez przecież moze być piękne.

ocenił(a) film na 7
dertewerte

Zobacz Wysnione Milosci, tam rowniez glowna bohaterka Marie - ubierana jest w tego typu odziez :D

ocenił(a) film na 9
Parnassus

Dolan w Wyśnionych miłościach wielokrotnie odwołuje się do tego filmu zresztą :)

ocenił(a) film na 9
dertewerte

A czy wiesz jak nazywa się ten specyficzny rodzaj sukienek jaki nosi?

ocenił(a) film na 7
AXEL6666

no idea

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones