Film rewelacyjny !

Dla mnie ten film jest rewelacyjny, tym bardziej, że jest to film oparty na faktach osoby, która najpierw była ateistą a w wyniku pewnego wypadku, po którym jego żona zaczyna wierzyć, Lee Strobel, chce obalić logicznymi argumentami, że wiara, żony jest bez sensu. Biorąc pod uwagę fakt, że główny bohater nawet odczuwał odrazę do żony za to, że uwierzyła, obserwujemy ty przemianę głównego bohatera, a nie jakieś kazanie na ekranie. Myślę, że Marcin Pietrzyk nie oglądał tego filmu, a jedynie napisał recenzję w oparciu o tytuł filmu, a nie dwie godziny dobrego kina, które widziałem wczoraj i wzruszyło mnie do łez, szczególnie zdanie głównego bohatera, dlaczego Jezus Chrystus nie użył swojej Boskiej mocy aby nie zostać ukrzyżowany i odpowiedz prosta a zarazem rozwalająca wszystkich widzów w kinie, z miłości i wtedy popłynęły mi łzy najmocniej, bo zrozumiałem, że nikt z obecnych ludzi na ziemi mnie tak nie kocha. Film rewelacja i polecam wszystkim do zobaczenia i przemyślenia.

14
 • Na faktach autentycznych? Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat?

  • Przeczytaj sobie wszystkie informacje o Lee Strobelu, między innym o jego książce "Sprawa Chrystusa" i innych publikacjach po jego nawróceniu, wtedy będziesz wiedział kim był i dlaczego się nawrócił, a film pokazuje fragment jego życia od życia bez wiary, do momentu nawrócenia, ale na pewno sama ta książka też jest wart przeczytania.

   • Pracuje w ośrodku kultury i chciałbym ten film ściągnąć dla religijnych odbiorców, stąd moje pytanie. Samo stwierdzenie "na faktach autentycznych" w takim razie nie jest kłamliwe i można użyć? Jak oceniasz film ze względu na realizację?

    • Byłem na tym filmie w multikinie i czytając recenzje na filmwebie myślałem, że ten film będzie mi się dłużył ponieważ filmy religijne dysponują z reguły małym budżetem, więc ciężko czasami realizacyjnie zmieścić się w paru milionach dolarów i zrobić jednocześnie dobry film mimo, że jest to film na faktach. Nawet się zdziwiłem że sala multikina która liczy 150 miejsc była prawie pełna. Na końcu filmu nawet jest kilka zdjęć Lee Strobela i można nawet sobie porównać aktora go grającego z prawdziwą postacią. Realizacyjnie uważam, że film jest bardzo dobry, gdyż prawie dwie godziny w kinie zleciało mi jak z bicza strzelił mimo, że czasami takie filmy mają słabizny scenariuszowe to uważam, że film nawet ateistę może skłonić do zastanowienia się nad sobą, tym bardziej, że Lee Strobel był wcześniej ateistą i nawet z początku nienawidził swojej żony, gdyż według niego zdradzała go wierząc w Jezusa Chrystusa.

     • Ok mam jeszcze jedno pytanie. Cały film to jest jakby to powiedzieć... normalny film czy przeplatany wywiadami, gdzie ludzie opowiadają o tym człowieku itp.

      • Film jest jak najbardziej normalny, to znaczy, że po zakończeniu filmu mamy dopiero pokazane zdjęcia i informacje o głównym bohaterze Lee Strobelu. W filmie natomiast jest fabularyzacja jego śledztwa w Sprawie Chrystusa i grają ją aktorzy i ja się tak wciągnąłem w oglądanie, że nie wiem jak mi te prawie 2 godziny zleciało. Poza tym ten film może otworzyć też wielu ludziom klapki na oczach, a mają te klapki nawet takie osoby jak ja, a pewne rzeczy o których dowiedziałem się oglądając film, a których nie opisze, bo nie chcę spojlerować, pozwoliły mi spojrzeć na moją wiarę z zupełnie innej strony, co uważam było mi w życiu potrzebne, dlatego cieszę się, że ten film zobaczyłem.

     • Jest sporo filmów ,,na faktach", a jednak na nieprawdziwych.
      Jak dotąd nikt nie potrafi w żaden sposób, potwierdzić chociaż jednego z setki bogów, jakich ludzkość wymyśliła, a najlepsze jest to, że dosłownie tyle samo jest dowodów na elfy, czyli zero.
      Może i kogoś obraziłem, może nie, tak czy inaczej proszę wybaczyć.

      • Jezus Chrystus żył na ziemi przez około 30 lat i umarł na krzyżu i to jest fakt historyczny, a z historią się nie dyskutuje, tylko się ją przyjmuje. Apostołowie też żyli na tej ziemi, bo mamy nawet ich szczątki czczone jako relikwie. Jest Całun Turyński, którym był owinięty w grobie i też fizycznie można go zobaczyć. Więc nie wież w wymyślonych bogów przez ludzkość, uwierz w Boga, który był, jest i będzie na wieki wieków, którego syn umarł także aby niewierzący mogli się nawrócić i zbawić.

       • Według zapisków ,,historycznych" jest sporo sporo bardzo zróżnicowanych wersji, a więc skąd wiadomo czy w ogóle są prawdą?
        Przykładowo do dziś wiele osób traktuje historie Adama i Ewy jako prawdziwą, tak samo z przeklętym jabłkiem, a według biblii nigdzie niema wzmianki o jabłku.
        Jest setki wiar, bogów, tradycji itp.
        ,,Kościół katolicki ani inne chrześcijańskie kościoły i związki kościelne nie określają, czy jest to naprawdę całun, w który owinięto Jezusa Chrystusa. Zostało to zostawione osobistym osądom wierzących. Według oficjalnego stanowiska Kościoła katolickiego autentyczność całunu nie ma związku z prawdziwością nauczania Chrystusa." - czyli tak jak myślałem. Ten całun to jedynie zostało zaakceptowane/przyjęte przez wierzących, a nie jako fakty.

        Według (braku) logiki, bóg stworzył świat, który SAM miał się rozwijać, skoro dał mu wolną wole.
        Wolna wola zabrania bogu ingerowanie w świat, bo wtedy namawia, kusi, zmusza lub nawet karze, coś do wykonania/zachęcania.

        Tak z ciekawości, według definicji postać ,,bóg" potrafi wszystko i wszędzie, jest twórcą wszystkiego i zapoczątkował świat, hmm no dobra przyjmijmy to.
        Pytanie rodzi się, jak powstała przestrzeń? lub chociaż próżnia?
        Skoro ISTNIAŁ to GDZIE istniał? jeśli istniał GDZIEŚ, to te miejsce obojętnie jak, musi istnieć równo z bogiem, czyli wiecznie i nie stworzone.
        Problem w tym, że to kłóci się z definicją, tejże postaci, ponieważ jednak wszystkiego nie stworzył, więc nie można traktować go jako ,,boga" skoro nie spełnia definicji.
        Podobnie z niejaką trojcą świętą.
        Składa się z trzech osób... ale z definicji ducha świętego, nie jest postacią ani stworzeniem, więc nie można go uznawać jako osobę.
        Mogę podać więcej przykładów, które same w sobie są dowodem, że wiara to ludzki wymysł, a im więcej tych wymysłów, tym więcej można znaleźć sprzeczności.

        • Ale właśnie wiara ma to do tego, że są rzeczy na które nie można odpowiedzieć kierując się rozumem. Nawet jak by przyjąć, że świat powstał w wyniku wielkiego wybuchu, to ktoś ten wybuch musiałby spowodować, bo nie ma materii samo wybuchającej, gdyż jakby istniała taka materia, świata by już nie było. Kościół nawet do objawień i uzdrowień podchodzi sceptycznie, gdyż nie należy wierzyć w uzdrowienie a tylko w Boga dzięki któremu to uzdrowienie miało miejsce. Nawet Chrystus jak uzdrawiał to nie mówił Jam cię uzdrowił, tylko twoja wiara cię uzdrowiła. Badając Całunie Turyńskim wiele osób nawet pochodzenia żydowskiego się nawróciło, a dla kościoła jest to materiał w który był owinięty Jezus Chrystus i tylko materiał, a nie mamy wierzyć w materiał tylko w Jezusa Chrystusa co dla kościoła jest oczywiste.

        • Częściowo się zgodzę, tylko że ten kto ,,stworzył" wielki wybuch, też musiał jakoś powstać.

         Moja hipoteza jak powstał świat?
         Skoro przestrzeń, granice kosmosu się stale rozszerzają (nie wiem ile w tym prawdy) to nie dziwne że powstają też nowe gwiazdy, planety, galaktyki? można więc uznać że to ta próżnia, czy przestrzeń jest ,,boginią", problem jest tylko taki, że nie jest postacią, wiec czym?
         Problem jest taki, że nie można tego uznać jako postać, więc odpada opcja boga, w tym wszystkie księgi, biblie, pisma.

         Ja jestem i będę ateistą, a to dlatego że, skupiam się jedynie na faktach, prawdzie i zasadach.
         Jestem, próbuje jak tylko się da, być dobrym, uprzejmym, pomagającym innym osobnikiem.
         Dla mnie to jest najważniejsze, a nie wierzenie, jak powstał świat, bo to po prostu mi się nie przyda.

         Dobra już kończę, bo atrament się skończy :)
         PS: Tak wiem, kiepski suchar.

        • Tylko że bycie dobrym ateistą cię nie zbawi, a jak będziesz dobrym chrześcijaninem możesz dostąpić zbawienia, czyli nawet materialnie i rozumowo podchodząc do tematu opłaca się być bardzie dobrym wierzącym niż niewierzącymi, a będąc ateistą czy jesteś dobry czy zły nic to po twojej śmierci nie zmieni

        • Nie ma czegoś takiego jak zbawienie. To ludzki wymysł.
         Według Twojego na szczęście nieprawdziwego zdania, 90% populacji nie dostanie zbawienia.
         Dlaczego?
         1- używanie prezerwatyw
         2- ogółem dział erotyczny
         3- uzależnienia na ogromną skale od np. alkoholu
         4- aktualnie tylko garstka populacji wyznaje poprawnie swoją wiarę, ponieważ zdecydowana większość, spełnia część zasad/tradycji wiary, albo wcale.
         Pytałem się wielu księży i jakoś każdy potwierdził moje zdanie.
         Lepiej być dobrym, uprzejmym ale niewierzącym niż odwrotnie, a spotkanie wierzącego i zarazem dobrego, uprzejmego to totalna rzadkość.
         Nikt nie wie co jest po śmierci, więc nie wypowiadaj się, co może być, skoro nic o tym nie wiesz.
         Religia, wiara, wyznania powstały tylko skuli braku odpowiedzi na wiele rzeczy, ale z etapem rozwoju technologi, coraz bardziej jest nam niepotrzebna.

         Przykładowo:
         A-Według wielu wierzących, homoseksualizm jest grzechem, szkoda że tak traktują, ponieważ jest potwierdzone że rodzimy się z orientacją, a zmienić/wyleczyć orientacji się nie da.
         B-według wiary bóg stworzył wpierw mężczyznę, hmm... to czemu każdy człowiek do 8 tygodnia jest w formie żeńskiej? Tak, naprawdę każdy z nas był przez krótki moment żeńską formą, a nawet są pewne pozostałości (sutki męskie, po co nam? oraz łagiewka sterczowa, zalecam poczytać o tym)
         Po prostu, nauka niszczy wiarę i jej elementy, ponieważ to jedynie ludzki wymysł, nic więcej.
         C-Jakoś rzekome zjawiska paranormalne, opętania, nawiedzenia są ciągle obalane, a postacie typu duchy, demony, są tak samo prawdziwe jak elfy.

         Na koniec, coś powtórzę.
         Nie może istnieć bóg, skoro sama w sobie definicja się zaprzecza, potwierdzając niemożliwy byt tejże postaci.
         Ludzkość wymyśliła setki bogów, a do każdego jest tyle samo dowodów, teorii, argumentów ile na krasnali, czyli zero, nie dziwi to nikogo?
         Jeśli kogoś uraziłem, to cóż. Wypowiedziałem swoje zdanie, z posiadaniem pewnych argumentów i w dodatku logicznych.

        • Zakład Pascala (Gra Pascala) – rozumowanie przedstawione w Myślach przez Blaise'a Pascala mające dowodzić, iż warto wierzyć w Boga. Pascal rozpatrzył dwa przypadki dotyczące istnienia Boga:
         Bóg istnieje i nagradza za wiarę życiem wiecznym.
         Bóg nie istnieje i nie istnieje życie wieczne.
         Człowiek może wierzyć lub nie wierzyć w istnienie Boga. Jeśli wierzy, to traci życie doczesne (na rzecz modlitw i czynienia dobra) i otrzymuje życie wieczne. Jeśli nie wierzy, to zatrzymuje życie doczesne i traci życie wieczne. Pascal wywnioskował, że wiara bardziej się opłaca, ponieważ ryzykujemy tylko czas życia, który jest zazwyczaj krótki, a nagrodą może być życie wieczne.
         Akt homoseksualizmu jest grzechem według Boga a nie według wielu wierzących, dlatego też zaorał Sodome i Gomore, głównie z grzech homoseksualizmu. Nie rodzimy się z orientacją, tylko do piątego roku życia orientacja się kształtuje, a brednie, że homoseksualizm jest orientacją jest bzdurą i brednią wciskaną nam przez lobby środowisk LGBT. Jest jedna orientacja heteroseksualna i zaburzenia tej orientacji jakim jest homoseksualizm, pedofilia, zoofilia, dendrofilia. Bóg nie ukarze homoseksualistę jak nie będzie uprawiał aktów homoseksualnych, także każdy homoseksualista jak nie będzie jechał w kakao drugiemu, nie popełnia grzechu. Poza tym homoseksualizm się leczy i według badań ma około 10 ludzi wyleczonych, czyli jest to więcej niż narkomanów wyleczonych, biorąc pod uwagę jeszcze, że jakieś 20 procent wyleczonych się nie przebiło z tą informacją, bo jak to w mediach puścić wywiad z homoseksualistą wyleczonym, można się narazić środowisku LGBT. Jeżeli nie ma Boga to skąd się wziął Jezus Chrystus na ziemi i dlaczego bezsensu umarł na krzyżu, skoro według ciebie nie ma zbawienia

        • Wierzenie w jakąś postać, rzecz, postacie, to coś innego niż wyznawanie różnych rzeczy, traktując ich jako dosłowną prawdę, nawet jak jest wbrew prawdy/faktom.
         Przykładowo, homoseksualizm występuje u wszystkich zwierząt, więc jest NORMĄ w naturze, a robienie sobie przyjemności samemu lub osobnikom tej samej płci, też jest normalne i naturalne, a tylko wiara, wymyślona przez LUDZKI mózg, to zabrania.

         Sodoma i Gomora to też ściema. Sprzeczne to jest z wolną wolą.
         Skoro ją bóg dał, to NIE może ingerować w świat.
         Rodzimy się z orientacją, ponieważ jest już potwierdzone, znajdując się w genach.
         Nauka niszczy religie.

         Nikt na świecie nie potrafi odróżnić homo od hetero, w żaden sposób.
         Seksualizm a fobie, czy filie to różne trzy rzeczy.
         Seksualizm jest normą z perspektywy społeczeństwa.
         Fobie to strach przed czymś. np. homofobia-jest nienormalna i zarazem obraźliwa dla normalnych osób homo.
         Filia, np. pedofilia jest sprzeczna z społecznymi zasadami/kulturami.
         Za to wszystko z powyższych znajduje się jako popęd seksualny, a każdy jest z perspektywy natury, NORMALNY.
         A według twojego boga/wiary, to on stworzył naturę, więc? czemu stworzył osoby homo?
         Nikt ani razu na świecie nie wyleczył kogokolwiek z orientacji.

         Nikt nie rodzi się z wiarą, a wiara jest na siłę wmawiana.
         Na szczęście prawdziwych wierzących jest jedynie garstka i stale się zmniejsza.
         Patrz na ilość erotycznych filmów/zdjęć, albo na ilość osób które do przyjemności używa pewnych wspomagaczy itp, albo sama masturbacja. Jest wbrew wiary, ale jest to NATURALNE.

         Rzekomy jezus jest jedną z wielu set postaci lub osób, które zrobiło coś ku wierze.
         Ludzkość wymyśliła setki bogów, a jakoś do każdego są jedynie obalenia.
         Dlaczego każda wiara ma ogromne błędy? np.

         1. Skoro matka jezusa jest dziewicą, to jezus nie może mieć ojca.
         Nie ma czegoś takiego jak wyjątek, my ludzie stworzyliśmy pojęcia i ich definicje, więc nie może być coś uznane jako wyjątek.
         Skoro my jesteśmy stworzeni na ich podobiznę, to czemu właśnie jesteśmy okłamywani?
         2. Wiara mówi że to duch święty zesłał jezusa... ale duch święty nie jest postacią, osobą, ani stworzeniem, więc to totalnie zaprzecza, że jesteśmy na ich wzór stworzeni, a w takim wypadku, tym bardziej jezus nie może mieć ojca...
         3. Trójca święta, składa się z trzech osób, a jedna z nich to duch święty, a jak pisałem wyżej, nie może być traktowany jako osoba/postać, więc nie może być to trójca święta.
         4. Wiele objawień cudów, opętań, czy paranormalnych zjawisk w ruinach, zamkach czy cmentarzach, jakoś jedynie są najczęściej obalane, hmm podejrzane.

        • Homoseksualizm nie jest orientacją seksualną, a to że w mediach taki bzdury się mówi to nie znaczy, że tak jest. To, że zwierzęta mają jakieś choroby to nie daje nam prawa mówić, że to nie jest choroba u ludzi. Seks u homoseksualistów nie ma nic wspólnego z seksem, gdyż zawsze jeden daje d...y, więc zawsze tylko jeden ma przyjemność, co odróżnia związek hetero, gdyż tu mamy przyjemność po dwóch stronach, chociaż nie zawsze po równo. Sodoma i Gomora istniały i jest to fakt historyczny, Homofobia to słowo wymyślone przez aktywistę homoseksualnego i nie jest żadnym słowem obraźliwym tylko słowem które ma zdyskredytować człowieka normalnego w rozmowie z homo. W rzeczywistości nie ma takiej fobii bo to raczej osoby określone przez LGBT homofobami nie boją się homoseksualistów więc u nich o żadnej fobii nie może być mowy. Jezus jest Synem Bożym, więc nie ma dla niego rzeczy niemożliwych po ludzku rozumując, więc Maryja jest dziewicą, a Św. Józef był ojcem ale nie biologicznym, z czym mamy do czynienia również w czasach obecnych, że dziecko nie wychowuje ojciec biologiczny. Stworzenie na wzór i podobieństwo wcale nie oznacza fizycznego ciała, a może oznaczać sferę duchową, jest nawet takie określenie jak osobowość duchowa, pamiętaj też, że zbadano wykorzystanie mózgu i stwierdzono, że to tylko 10 %, a do czego jest wykorzystywana reszta ?. W zamkach może duchy są fikcją, ale coraz więcej mamy księży egzorcystów, gdyż mimo, że mamy XXI wiek coraz więcej jest ludzi opętanych, którzy na początku są nawet klasyfikowani jako psychicznie chorzy. Jezus żył na ziemi i nie został wymyślony, tylko urodzony przez Maryję i jego około 30 letnie życie jest potwierdzone historycznie i przez 12 jego apostołów, czyli jak to się teraz określa naocznych świadków. A poza tym pewnie jakieś 1 mln osób widziało Jezusa fizycznie, także jeżeli uważasz, że 2000 lat temu 1 mln osób miało halucynację, to była by to największa zbiorową wspólna halucynacja, a każdy psychiatra zajmujący się powstawaniem halucynacji powie Ci, że halucynację są tylko indywidualne i dotyczą jednej osoby.

        • Homoseksualizm jest orientacją.
         Definicja pojęcia ,,orientacja" mówi co innego.
         Jak dotąd nikt nie odróżnił homo od hetero, czy innej orientacji, co daje że każda jest na równi normalna i naturalna.
         Skoro można się rodzić z orientacją - popędem seksualnym do tej samej płci, to czemu mają te osoby cierpieć?
         Według Twojej wiary, to ktoś musiał stworzyć hmm...

         U zwierząt homoseksualizm też jest normalny...
         Tylko ludziom, wierzącym w zmyślone religie, odwala że to jest nienormalne.
         Jeśli nawet, to podaj chociaż logiczną teorię, z jakimiś argumentami, że jest inaczej, bo bez niczego, nie zmienisz faktów.

         Przyjemnością może być wszystko, nawet lizanie podłogi.
         Jak to jest, że osoby używające wibratorów, mogą się podniecać? jak to jest że masowanie ich ogółem na ciele też może podniecać? no właśnie, znów piszesz kłamstwa.

         Wierzysz w Sodome i Gomore, co ma wiele zaprzeczeń historycznych, ale słowo fobia, które jest potwierdzone i przyjęte w nauce, to odrzucasz...
         Fobia - zaburzenie, wbrew naturze/normy.
         Seksualizm - pociąg seksualny, normalny w naturze.
         To było, jest i będzie.

         Jesteśmy ludźmi, mamy zasady, ogółem społeczeństwo/kulturę itp.
         Nie może być wyjątek, że syn ma matkę dziewicę, nie ma i koniec, jest to sprzeczne z naszymi zasadami-definicją.

         Mitem jest to że używamy tylko 10% mózgu. Poczytaj wpierw, bo jak na razie widzę to wierzysz wszystko na temat swojej wiary, nawet jak nauka to obaliła.

         Jak coraz więcej? jakoś jest wręcz przeciwnie.
         Ilość ogółem wierzących błyskawicznie spada, ponieważ technologia, nauka, fakty są ważniejsze niż wiara.
         Niegdyś przed odkryciem padaczki, uważano ich za opętanych, a nie tylko jako padaczke ich podejrzewano.

         Jakoś nigdzie nie ma podanego logicznego bytu istnienia jezusa.
         Są za to wiele wiele różnorodnych opisów, w jaki sposób, gdzie, o której co, jak, czemu było.
         Wiele osób widziało objawienie i inne bzdury, szkoda tylko, że z etapem rozwoju technologii, wszystko zaczęło być obalane.
         Według kart historii, ludzkość wymyśliła setki bogów, a do nich jest dosłownie tyle samo logicznych teorii ile do elfów, czyli zero. Tak więc jest to idealny przykład, że nie ma prawa bytu istnieć.

         ,,Lot za pozwoleniem Boga udał się do pobliskiego Soar, który dzięki temu został ocalony." - Jak wspomniałem znacznie wcześniej, postać bóg nie ma prawa bytu, ale mniejsza z tym. Otóż powyższy cytat, zaprzecza wolnej woli, bo to śmierć, czyli odejście z świata/formy żywej, gdzie dopiero tam, zostaniemy skazani do piekła czy nieba, ale w tym cytacie, to bóg zleca zabójstwo w tym miejscu.

         Według badań archeologicznych, nie ma żadnych dowodów, a są jedynie założenia, co do wydarzeń w Sodomii i Gomorze, tak samo jest z Potopem.

         Na koniec dodam, że jeśli nawet istniał jezus, to zaprzecza to wolnej woli.

        • Słuchaj ja w moim kościele nie zauważyłem spadku wierzących.
         Homoseksualizm nie jest orientacją seksualną i tak twierdzi również moja znajoma seksuolog. Nikt się nie rodzi homoseksualistą, ale dziecka do 5 roku życia kształtuje swoją seksualność, która może być zaburzona gdy dwóch homo adoptuje niemowlaka i go "wychowuje". Na szczęście nie w Polsce i aby tak było do końca świata. Nie rozumiem jak ktoś taki jak ty może nie wierzyć w Boga a wierzyć w to, że homoseksualizm jest orientacją, przecież to wymaga ogromnej wiary. Moja znajoma seksuolog, która leczy skutecznie homoseksualizm, uważa że te brednie o orientacji homoseksualnej powtarzane przez propagandę homoseksualną szkodzą najbardziej homoseksualistą. Gdyby homoseksualizm był orientacją to również pedofilia była by orientacją. TVN w Superwizjerze pokazała we wtorek wstrząsający film o chłopcach, którzy są wywożeni do Niemieckich agencji homoseksualnych.Jeden z nich miał 13 lat jak tam trafił i homoseksualistą niemieckim nie przeszkadzało to, że wykorzystywali nieletniego. Nawet nieletni chłopcy mieli większe branie niż pełnoletni. Także można z tego filmu wysnuć wniosek, że każdy homoseksualista miał w swoim życiu partnerów nieletnich, a więc w 100 procentach każdy homoseksualista miał epizody pedofilskie w swoim życiu o ile nie ma nadal.

        • Prawdziwy wierzący to taki który przestrzega zasady wiar i akceptuje je.
         Aktualnie tylko gromadka tak stosuje, a czemu tak piszę?
         Otóż, zdecydowana większość osób która CHODZI do kościoła, to robi to z 1-przyzwyczajenia, 2-wierzy, ale niby nie wyznaje...
         3-bardzo wierzy, woli wierzyć, modlić się niż spędzić z rodziną czas (moher) 4- to tacy co wierzą i są normalni, a ich jest właśnie najmniej.
         Pedofilia najczęściej występuje u księży, przypadek?
         Filia a seksualizm to dwie różne rzeczy.

         Homoseksualizm jest orientacją, faktów nie odmienisz.
         To że ty i ktoś tam tak twierdzi to jest tak samo prawdziwe, jak płasko ziemcy twierdzą, że ziemia jest dyskiem/płaska.
         Nikt na świecie, żaden naukowca, żadne naukowe badania, nie są wstanie odróżnić homo od hetero, ponieważ jest to na równi takie samo.
         (tym bardziej, jak może być coś nienormalnego, skoro występuje u wszystkich zwierząt? wszystko co istnieje w naturze, jest normą)

         Da się urodzić homoseksualnym osobnikiem.
         Orientacja jest w genach i może się zmienić skuli losu, napotkanego w życiu i to może być w każdym czasie.
         Przykładowo:
         Chłopak gnębiony przez dziewczyny w szkole, na podwórku, a nawet siostrę, ale wspierany przez kolegów, to u niego jest OGROMNA szansa że będzie gejem.

         Dwie osoby homo mające dzieci, nie oznacza że spowoduje zaburzenie u nich.
         Nie ma ani jednego udowodnionego lub logicznej tezy na to.
         Jeśli zna się kulturę, co jest dobre, a co nie, to wtedy wychowie się poprawnie dziecko.
         Widzę że Ty do tych nie należysz, skoro wierzysz w zmyślone rzeczy, zaprzeczające Twoją wiarę, a nawet naukę która potwierdziła coś, czego nie chcesz zaakceptować.

         W Polsce też to powoli wchodzi w życie, tak w ogóle to coraz więcej państw to stosuje, a ilość wierzących spada, a to są fakty, nie moja teoria.

         Jak mogę nie wierzyć w boga? przecież podałem sporo razy, sprzeczności z jego definicją.
         Postać bóg jest twórcą wszystkiego, więc gdzie istniał, gdzie miał swój byt, zanim stworzył przestrzeń? bez stworzenia przestrzeni, nie mógł by się gdzieś znajdować, więc jeśli istnieje równo z przestrzenią (wiecznie) to nie może być nazywany bogiem, skoro nie stworzył wszystkiego, a jedyna w miarę logiczna teoria nad istnieniem stwórcy, jest to, że to przestrzeń jest twórczynią, świata znajdującego się w otoczonej przestrzeni, ale w takim przypadku, biblia i inne podobne księgi itp, są ludzkim wymysłem.

         Powtórzę, że seksualizm = orientacja. Skoro homo-seksualizm i hetero-seksualizm i bi-seksualizm, należą do ,,seksualizmu" to nie można traktować że jeden jest normalny, a drugi nie.
         To tak samo z gatunkiem piosenek. Muzyka - rock, Muzyką też jest - hip hop itd, to że jedną więcej słucha, nie znaczy że jest normalniejsza.

         Każdy popęd seksualny jest normalny i naturalny z perspektywy natury.
         Zwierzę nie pyta się ile drugie ma lat.
         W naturze jest zakodowane że matka broni swoje dzieci, ale nie mają czegoś takiego jak pełnoletność.
         U naszego społeczeństwa dzieli się popęd seksualny na dwie kategorie: orientacje i filie.
         Orientacje są zaakceptowane przez państwo/nie kłócą się z prawem, bądź nie należą do przestępstw. Zaś filie już należą do czegoś negatywnego.
         Widzę że Twoja seksuolog, jest mniej zapoznana na tematy orientacji, niż ja.

         TVN i inne bzdury. Na discovery channel był filmik o niesamowitym rekinie, przeogromnym, który był też sprytny i wiele osób się na to nabrało.
         Sam twórca się wypowiedział po czasie, że chciał sprawdzić reakcje widzów.
         Wiele naukowców, o jakich czytałem, wyznało że będą próbować jak się tylko da, potwierdzić że tylko hetero jest normalna. Minęło już sporo lat, a jakoś nigdzie nie widzę, nie słyszę nowej wzmianki, hmm podejrzane.

         Ahhh... Popęd seksualny do płci, a co do wyglądu, wieku, to inna sprawa. Pedofilia najbardziej występuje u księży, a z tego że homoseksualizm stanowi mniejszość, to każdy powinien wiedzieć, że pedofilia jest większa u hetero niż osób homo, ponieważ osób homo jest znacznie mniej.

        • Z faktami się nie dyskutuje, a 40 % homoseksualistów jest pedofilami, homoseksualizm nie jest orientacją tylko zaburzeniem orientacji seksualnej, potocznie nazywany dewiacja i nie będę już więcej powtarzał faktów bo jak czyta te info homoseksualistą który nie chce się leczyć bo łyknął jakieś bzdury z gazety wyborczej o orientacji seksualnej to i tak go nie przekonań. Może nie wierzysz w Boga bo jesteś aktywnym homoseksualistom i wiesz że jak z tym nie skończysz to i tak się nie zbawisz. Ja na twoim miejscu gdybym był homo to bym się leczył a nie powtarzał brednie o mojej orientacji, bo naprawdę, żeby wierzyć w orientację homo to trzeba ogromnej wiary. Ja wierzę w Boga i może dlatego takie brednie mnie śmieszą o homo orientacji, bo jak mówi mi znajoma seksuolog, homoseksualiści to bardzo nieszczęśliwi ludzie, świadomi swojego zaburzenia seksualnego i wcale nie bawi ich dawanie ciągle d...py.

        • Nigdzie nie potwierdzono, że tyle pedofilii jest u osób homo.
         Według faktów, to pedofilia najczęściej występuje u księży, hmm.
         Homo było, jest i będzie tak samo jak hetero.
         Popęd seksualny dzieli się na seksualizm i filie.
         Seksualizm = orientacja, filia = zboczenie, dewiacja, zaburzenie.
         Właśnie potwierdziłeś, po raz kolejny, że nie znasz się na definicjach.
         Dewiacją nie może być orientacja, koniec kropka.
         Poczytaj z zrozumieniem.
         Nie da się wyleczyć, albo świadomie zmienić orientacji - ogółem popędu seksualnego.
         Nigdzie nie podałem jaką ja mam orientacje, ale ty chyba jesteś wszechwiedzącym, naiwnym-łatwowiernym czarodziejem.
         Nie da się leczyć orientacji... nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku w naukowej formie.
         Nawet w trakcie wojen, czy surowych warunków w otoczeniu, gdzie brutalnie karano osoby homo, na siłę udawały że są hetero, albo po prostu nie znaleźli nikogo godnego sobie.
         Ja nie wierzę że homo jest normalne.
         Po prostu, nikt nie podał nigdy jakiejkolwiek różnicy między homo, a hetero.
         Nikt nie podał, chociaż jednego dowodu, argumentu lub logicznej tezy że jest czymś innym, czymś złym.
         Homoseksualiści są nieszczęśliwi przez takich jak ty.
         Są obrażani, negatywnie traktowani przez otoczenie.
         Zaburzeniem jest bycie załamanym właśnie przez Was.
         Często dochodzi do samobójstw, też właśnie przez takich jak ty.
         Jak może być coś nienormalnego w naturze, skoro występuje w naturze?
         W naturze nie ma wiary, w naturze nie istnieje homoFOBIA.
         Za to homoSEKSUALIZM występuje w naturze, co stanowi NORMĘ.

         Na koniec. Podaj chodź jeden dowód, argument lub logiczną teorię, że różni się czymś homo od hetero.
         Ciekawostka: jak pisałem w poprzednim komentarzu, wiele naukowców, wyznało że potwierdzi że homo jest wybrykiem natury, złym elementem, czy chorobą itp.
         Mija wiele lat, a jakoś nie ma ani jednego chociaż małego odkrycia, a tak samo jest z próbą odkrycia elfów (tak, są tacy co to próbują) tak samo z istnieniem setki bogów, na których jest tyle samo dowodów, ile na to że homo różni się od hetero.
         (wolisz wierzyć w postać, którą ja zwykły człowiek jestem wstanie obalić, dzięki wielu sprzeczności w definicji, dowodów i logicznych teorii, a nie wierzysz w coś co zostało naukowo potwierdzone? na prawdę, masz coś nie tak w tej głowie, przez tą wiarę)

        • Unia Europejska chce zakazać leczenia homoseksualistów. Naście lat propagandy homoseksualnej więc poszło się walić. Unia Europejska naciskana pewnie przez lobby homoseksualne spowodowała swoją propozycją, że lata pracy edukatorów homoseksualnych można wsadzić w to co homoseksualiści lubią penetrować. Jeżeli homoseksualizm nie jest chorobą, to przecież Unia Europejska nie chciałaby wprowadzić zakazu leczenia czegoś co nie jest chorobą. To, że homoseksualizm występuje w naturze nie znaczy, że jest normą bo gdyby ta norma była w większości to ludzi na ziemi by już nie było.

        • Jak może coś zakazać skoro jest to niemożliwe?
         Po prostu, nie ma na to dowodu, naukowej tezy ani nic z argumentem logicznym.
         Wpierw spróbuj wesprzeć swoje zdanie, bo jak na razie, piszesz w ten sposób: ,,ja tak wierze, bo widziałem to w jednym programie i koniec tak jest"
         Żaden popęd seksualny nie może być chorobą.
         Chorobą/zaburzeniem/dewiacją/zboczeniem: może być brak kontroli nad popędem, albo nagła zmiana, od tak po prostu.
         albo pedoFILIA, zooFILIA itp.
         Orientacją jest hetero, homo, biSEKSUALIZM itp.

         ,, To, że homoseksualizm występuje w naturze nie znaczy, że jest normą bo gdyby ta norma była w większości to ludzi na ziemi by już nie było."
         Ty tak serio? to że coś jest mniejszością i tak zdecydowała NATURA, nie oznacza że musi być nienormalne.
         Spójrz na leworęcznych, osoby z rudym kolorem włosów, zielony kolor oczu, stanowi garstkę ludzkości, a także u innych zwierząt.
         Zdecydowanie więcej jest istot homo, niż nie których z powyższych.
         Jak znajdę więcej czasu, albo Ty znajdziesz chęć i czas, to poszuka się dokładniej o zwierzętach leworęcznych.
         Jedynie co znalazłem na szybko to NIBY u kangurów dominuję leworęczność.
         Wszystko z perspektywy NATURY jest normalne.
         Wirus który by zniszczył wszystkie istoty, też byłby normalny.
         Meteoryt rozwalający planetę, też byłby normalny.
         Zaś z perspektywy społeczeństwa, jest inna sprawa.
         I tu można podawać wiele rzeczy co w naturze jest normą, a u nas już nie, ale żaden popęd seksualny, który nie kłóci się z prawem, nie należy do czegoś innego niż dominujący popęd seksualny.

        • Słuchaj normalnych się nie leczy. Moja koleżanka leczy homoseksualistów także wiem to z pierwszej ręki, że homoseksualizm się leczy a przychodzą do niej nieszczęśliwi homoseksualiści którzy nie chcą całe życie aż do śmierci dawać d...pt. Moja koleżanka jak przychodzi do niej homoseksualista mówiąc , że jest takiej orientacji to ona mówi że jak ktoś homo uważa za orientację to jest idiota. Skoro koleżanka leczy skutecznie homo to znaczy że się leczy homoseksualiz

        • Normalnym też jest osoba homoseksualna.
         Hahahahaha to ta twoja koleżanka toż to czarownica.
         Nie ma ani jednego naukowego potwierdzenia że da się WYLECZYĆ popęd seksualny.
         Jest setki osób aseksualnych, czyli z brakiem popędu, a nie da się tego zmienić.
         Wszystko co istnieje w naturze jest normalne i obojętnie co napiszesz nie zmienisz faktów. No może jak zmieni się definicja.
         Dalej czekam na chociaż jeden argument, dowód lub logiczną tezę, że homo różni się od hetero.
         Nikomu na świecie się to nie udało.
         Tak jak pisałem wcześniej. Sporo naukowców obiecało, głosiło itp że potwierdzi że homo da się wyleczyć, że to wirus, że to choroba. Mijają lata i jakoś nie ma nowych informacji, tak samo nie ma informacji o istnieniu yeti.
         Po prostu, faktów że yeti nie ma, tak samo jak homo jest na równi normalne z hetero, nie odmienisz.
         Popęd seksualny jest w genach, nie da się tego zmienić, czy usunąć od tak.
         Taka ciekawostka: osoba, która obraża skuli czegoś czego nikt nie wybiera, sama staje się nienormalną, czyli w tym wypadku twoja koleżanka jest nienormalna.
         Ahh to uczucie jak sami sobie zaprzeczacie.

         Podaj to tej swojej koleżance:
         Popęd seksualny w społeczeństwie dzieli się na:
         Filie oraz seksualizm.
         Filie przeważnie są sprzeczne z prawem państwa.
         Seksualizm coś co nie kłóci się z żadnym prawem.
         Filie są uważane jako zaburzenie, zboczenie, dewiacje.
         Seksualizm to w ogóle co innego niż filie, więc nie może należeć do niczego innego z powyższych.
         Wniosek? każdy seksualizm jest na równym poziomie, koniec kropka. Jeśli się nie zgadza z wieloma definicjami, to sama staje się nienormalną osobą, żyjącą na tym świecie szkodząc innym.

        • Słuchaj ona jest lekarką, także o homoseksualizmie i innych dewiacjach mógłbym się o niej uczyć. Lepiej ty byś się udał do lekarza to się może coś więcej prawdy dowiesz o homoseksualizmie, ja nie będę uczyć lekarza. Poza tym leczy skutecznie homoseksualizm, którego nie ma w żadnych genach i to jest fakt, jedynie co ustalono, że pewne kombinacje genów, mogą powodować homoseksualizm, ale muszą zajść pewne czynniki specyficzne takie jak np.: wychowywanie dziecka przez homoseksualistów. Poza tym rozmawiamy o homoseksualizmie na stronie filmu "Sprawa Chrystusa" więc zobacz ten film i podyskutujemy o nim. Ja nie jestem kompetentny dyskutować i leczyć nikogo z homoseksualizmu, także po więcej szczegółów na temat leczenia homoseksualistów udaj się do specjalisty leczącego homoseksualizm, ten ci wyłoży wszystko kawę na ławę.

        • Homoseksualizm nie może być dewiacją...
         Popęd seksualny jest w genach, nie da się tego obalić.
         Nikt na świecie nie wyleczył z orientacji, ogółem z popędu seksualnego.
         Jest sporo pedofili, którzy JESZCZE nie dokonali, przestępstwa i jakoś nikt nie potrafi ich wyleczyć.
         Da się jedynie wykastrować, albo brać leki które usuwają chwilowy popęd.
         Wychowywanie dziecka TEŻ, a nie tylko ma wpływ.
         Dotyczy to każdej formy rodzica.
         Powtórzę, nie da się wyleczyć z popędu seksualnego:

         Terapia konwersyjna - pomimo usunięcia homoseksualizmu z listy chorób psychiatrycznych przez WHO w 1973 i znacznego polepszenia się sytuacji polityczno-społecznej osób nieheteroseksualnych w Stanach Zjednoczonych, "marginalny podzbiór specjalistów od zdrowia psychicznego wciąż diagnozuje i leczy osoby o orientacji homoseksualnej tak, jakby były chore", a w "swym terapeutycznym entuzjazmie – o ile nie ideologicznym lub religijnym zapale – stwarzania heteroseksualistów; terapeuci ci nie zauważają lub ignorują wszelkie możliwie szkodliwe efekty takich terapii", z których żadna nie wykazała się skutecznością.
         Tadam. Nawet na najbardziej znanej wikipedii, są sprzeczne informacje z twoimi, przypadek?

         Nie którzy myślą że są homo i ciągle im chodzi po głowie, a co jeśli na prawdę są, a co jeśli tylko sobie wmawiają itp.
         To może być chwilowe, to może być jedynie przypadek w PSYCHICE.
         Tak jak pisałem wyżej. Nikt nigdy nie wyleczył z żadnego popędu. Nawet w trakcie wojen, karano brutalnie osoby innej orientacji niż homo, na siłę ich ,,leczono" a jakoś nigdy się to nikomu nie udało. Jednakże część osób homo, wpadła na pomysł UDAWAĆ że ich wyleczono, a skąd to wiadomo? bo wiele takich wypowiadało się gdy wojny itp zmniejszyły się lub znikły.

        • Leczenie homoseksualistów przynosi takie efekty, że zostają normalnymi heteroseksualnymi osobnikami płci męskiej, a tu nie chodzi o leczenie z popędu, tylko zaburzenia orientacji seksualnej co daje 100 % wyleczenia, ale taka osoba nadal ma popęd płciowy tylko nie do odbytu kolegi ale do kobiety.

        • Zaburzeniem jest FOBIA, nie seksualizm.
         Seksualizm to orientacja, więc nie może być zaburzeniem.

         Ty samo ZNOWU sobie zaprzeczasz.
         Jak ktoś woli osoby przeciwnej płci, to nie może być homo.
         To że facet lubi drugiego faceta, nie jest zaburzeniem.
         Podałem z bardzo znanej strony link, w którym jest wyjaśnione, że NIE DA się wyleczyć orientacji.

        • Zaburzona może być orientacja płciowa, i z tym mamy do czynienia w wypadku osób homoseksualnych. Jeżeli facet lubi penetrować odbyt drugiego faceta to ma zaburzoną orientację płciową, cytując dosłownie lekarzy specjalistów.

 • Rozumiem Twoją podnietę, ale ten film nie zasługuje na 10. Zdrowy rozsądek to jest niezła rzecz.

 • Toruń pozdrawia! Ojciec Dyrektor pozdrawia!

 • Super Film bez dwóch zdań. Dla Każdego !! GENIALNY

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: