PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1294}

Sprawa Kramerów

Kramer vs. Kramer
7,7 37 468
ocen
7,7 10 1 37468
7,9 22
oceny krytyków
Sprawa Kramerów
powrót do forum filmu Sprawa Kramerów

Kiedyś kobiety siedziały w domu i było dobrze. Nagle lewakom zachciało się wyciągnąć je z bezpiecznej przystani i rzucić na pożarcie okrutnego rynku pracy. I co z tego mamy oprócz rozbitych rodzin, zdrad małżeńskich i ciągle spadającej dzietności? Czy musimy wymrzeć zupełnie żeby się przekonać że to nie był jednak dobry pomysł?

paulina152

Ja nie mogę, naprawdę tak myślisz?

ocenił(a) film na 6
paulina152

wow . . naprawde podzielam Twoje zdanie. . kobiety maja wiele talentow ale w pogoni za kariera zapominaja o ognisku domowym..

Soutski

A mężczyźni? Robiąc kariery i siedząc w pracy powinni mieć taki sam wkład w ognisko domowe jak pracujące kobiety. Co to za problem? Ups, czyżby ktoś tu oczekiwał od kobiet więcej, niż od siebie? Trąci hipokryzją, jak w przypadku większości Polaków :) W Szwecji, Niemczech, Kanadzie ludzie mają inne myślenie, jest tam równość a nie zwalanie wszystkiego na kobiety. Tylko w Cebulandii i na Ukrainie kobiety usługują swoim panom całując ich po rękach, chwała Bogu to się zmniejsza, jest więcej rozwodów i jak któryś nie jest godzien swojej żony, to ona odchodzi - i brawa dla nich.

ocenił(a) film na 6
AlexabezKeksa

nie umiesz czytac ze zrozumieniem?

gdzie tu jest hipokryzja?

kobiety sila wchodza w zawody ktore zarezerwowane byly tylko dla facetow. jest niski odsetek tych ktore faktycznie sie sprawdzaja w tych zawodach brawa dla nich.

ja bym sie nie obrazil gdybym musial pracowac ciezko zarabiajac przy tym dobra kase i wracal do domu widzial moja wypoczeta zone z dzieckiem i piekny dom.

jak Ci sie nie podoba w Polsce to wypad do niemiec i poznawaj turkow; gratuluje Ci myslenia 'brawa dla kobiet rozwadzacych sie' - kiedys sie zwiazki naprawialo teraz latwiej sie rozwiezc bo to takie proste . . *** ze dzieci cierpia i zmienia to ich charakter na zawsze . .

Soutski

Hipokryzja jest w miejscu, gdzie piszesz że kobiety w "pogoni za kariera zapominają o ognisku domowym". Jak mężczyzna goni za karierą i nie dba o ognisko domowe (standard w większości rodzin) to już jest ok? Ale tylko kobiety poszły do pracy, robią kariery to nagle problem się pojawił! Tu jest hipokryzja - rozumiesz czy dalej masz problem z myśleniem? Ja potrafię czytać ale to najwyraźniej ty nie umiesz pisać albo przekazać tego, co masz na myśli.

Jakie to są męskie zawody, w których kobiety są kiepskie?

Kobiety, które się rozwodzą szanuję i to bardzo - bo nie marnują życia na łysiejących nieudaczników z brzuchami piwnymi. Kiedyś związki się naprawiało? Kpisz? Kiedyś to kobiety były bite i nie mogły na siebie zarabiać, nie miały dokąd pójść - tak się te związki naprawiało. Teraz są niezależne i mogą robić co chcą ale ciebie to ewidentnie boli.

A W Polsce nie mieszkam. Swoją drogą nie będziesz mi mówił cebulaku gdzie mam mieszkać, a gdzie nie :) A teraz zasuwaj zarabiać swoją najniższą krajową w kamieniołomie, bo chyba tylko tam kobiety się nie sprawdzają jako fizyczni robole? Tylko takie środowisko znasz zapewne więc co ty możesz wiedzieć o tym, gdzie kobiety się sprawdzają, a gdzie nie. Jesteś żałosny. PEwnie stary kawaler albo podstarzały gruby cep.

ocenił(a) film na 6
AlexabezKeksa

jestes tak glupia ze cieszy mnie ze takie osoby wyjezdzaja na zmywak a albanczycy od tylu chwala jak dzielnie zmywasz talerze
rozumiem ze rece i psychika zniszczona od zmywania garnkow tym bardziej ze czasem nie tylko albanczyk stoi za toba ale nawet pakistanczyk ktory jest nad toba :-)

wydaje mi sie nieudaczniku ze zarabiam wiecej niz ty w anglii czy gdziekolwiek jestes wiec nie oceniaj.
powinnas nieudaczniku bardziej sie kryc i maskowac nie tylko na twarzy ale nawet w internecie bo obrazajac mnie w poscie powyzej dajesz pokaz swojej frustracji i dowod na to ze niespecjalnie jestes zadowolona z zycia gdzie zmywak to miejsce gdzie spisz pracujesz a nawet placzesz.

nara nieudaczniku nie odpowiem na twoje pytania bo nie mam do ciebie za grosz szacunku po twoim poprzednim poscie

nie przeczytam rowniez twojej kolejnej odpowiedzi wiec mozesz sobie darowac.

pamietaj ze zamiast odpisywac mozesz zostac godzine dluzej na zmywaku i dostaniesz 6 funtow wiecej a turas od tylu cie pochwali za dzielne zmywanie

paulina152

Haha, a gdyby było na odwrót, to byłoby już źle? ;)

ocenił(a) film na 8
paulina152

Z jednej strony nie jestem zwolennikiem ograniczania kobiet, jak chcą się w ten sposób realizować to ok. Niemniej jest w tym trochę racji i jest to z pewnością jeden z czynników odpowiedzialnych za powolne wymieranie Europy.

ocenił(a) film na 6
Pawuloniasty

Skoro podwaliną tej Europy była dyskryminacja i ograniczanie połowy społeczeństwo jedynie do roli rodzenia dzieci, to śmierć takiej Europy jest zasłużona.

ocenił(a) film na 8
Zielony2009

Z pewnością będziesz miał więcej swobód pod muzułmańskim butem.

ocenił(a) film na 6
Pawuloniasty

Spokojnie, raczej nie wybieram się w przyszłości na Półwysep Arabski.

ocenił(a) film na 8
Zielony2009

Sam przyjdzie do Ciebie.

Pawuloniasty

Cóż, gdyby tak mężczyźni wykazywali chęć zajmowania się domem i dziećmi to nie byłoby tego problemu. Wtedy kobieta by się spełniała zawodowo. Czasy sę zmieniły i należy to zrozumieć, że KAŻDY ma prawo się realizować, a nie tylko mężczyźni. Jeśli ktoś tego nie rozumie - jego problem.

paulina152

Film idealnie przedstawia, że jest na odwrót. Kobieta też człowiek a nie matka i służąca we własnym domu. Tylko kobieta prosta, bez możliwości, ambicji i jakiegoś rozumu godzi się na to, aby w XXI wieku swoje życie sprowadzać do roli gosposi i służenia dzieciom i mężowi. Jeśli mąż robi karierę i nie ma go całym dniami w domu to jest ok, ale ak kobieta tak robi to oburzenie. Niech każdy ma swoje zdanie i żyje jak chce. Ja uważam, że kobiety sprowadzające swoje życie TYLKO do zajmowania się dziećmi, prania, prasowania, gotowania i mycia garów - są żałosne. Zwłaszcza, że wszystkie kobiety przecież to robią, te pracujące też, dlatego nie pojmuję jak w jednym domu kobieta i pracuje i wraz z mężem ogarnia dom i dzieci, a w drugim domu nie jest już w stanie pracować zawodowo (bo mężuś nie ma wkładu w obowiązki domowe). A może to jej lenistwo i perspektywa kiepskiej, fizycznej pracy? Bo spójrzmy prawdzie w oczy - wykształcone, inteligentne kobiety nie siedzą w domu z dziećmi i nie piorą gaci męża całe życie.

A swoją drogą to też kwestia wychowania - jak kogoś rodzice wychowali w przeświadczeniu, że kobieta ma być służącą swego pana to później sama tak uważa. Smutne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones