PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639024}
4,8 75 786
ocen
4,8 10 1 75786
6,9 33
oceny krytyków
Spring Breakers
powrót do forum filmu Spring Breakers

Czy jest warty obejrzenia? Po zwiastunie nie wydawał się być taki, jak go niektórzy opisują. Liczę na wyczerpujące i uzasadnione opinie :)

ocenił(a) film na 7
LightMystery

Na pewno jest wart obejrzenia, niezależnie od tego czy szukasz ęą krytyki dekadenckiego ęą pokolenia MTV czy nastek w neonowych bikini ganiających po plaży z giwerami. Z pewnością jest to film nietuzinkowy, choć nie ogląda się go przyjemnie.

ocenił(a) film na 3
LightMystery

imprezy, gangsta, neony, dragi, sex do tego w dość przerysowanej wersji - jest wszystko co potrzebne by powstało niewymagające, rozrywkowe kino, a jednak film mnie znudził i nie wywołał absolutnie żadnych emocji. słaby, szkoda czasu. są lepsze rzeczyw tej tematyce.

ocenił(a) film na 3
raphael1331

P.S. film w pewnych momentach udaje, że przekazuje jakieś bardziej ambitne treści ale niestety mu się to nie udaje.

raphael1331

Dokładnie! Mogła wyjść dobra satyra, ale wyszło strasznie g...wno.

raphael1331

Tylko, że to nie jest niewymagające rozrywkowe kino tylko ambitne kino. Poczytaj zanim napiszesz.

ocenił(a) film na 3
Lukasz641

tak jak wspomniałem - momentami film udaje, że ma do przekazania coś więcej niż to co widzimy na pierwszy rzut oka i niektórzy właśnie kupują tę pseudo ambicję :)

raphael1331

Ja kupuję nominację do jednej z najważniejszych nagród filmowych na świecie

ocenił(a) film na 3
Lukasz641

zgadzam się bo momentami ten film całkiem sprytnie udaje (gra) coś czym nie jest więc może jakis specyficzny Oscar się nalezy :)

ocenił(a) film na 5
Lukasz641

Jak oceniłeś film 'Titanic" z DiCaprio?

Stara_Mineciara

Lol, pomyliło mi się xD

ocenił(a) film na 3
LightMystery

Dawno nie widziałem filmu w czasie którego z niecierpliwością czekałem na napisy końcowe. Poza dziewczynami w bikini film nie proponuje nic ciekawego. Ta piosenkarka która zagrała w filmie miała chyba tylko podwyższyć oglądalność bo kompletnie nic nie wniosła do filmu. A końcówka po prostu porażająca .... gangsterzy kontra małolaty ... epickie starcie.

ocenił(a) film na 10
LightMystery

Warto - świetna satyra na młodość.

LightMystery

koniecznie-i ignoruj opinie ludzi typu "nie zrozumiałem, znaczy ze lipa "

awksom

Argument że negatywne opinie wynikają z niezrozumienia, jest jednym z najgłupszych. Do każdego filmu można wymyślić drugie dno i w ten sposób go bronić. Pytanie czy dany film faktycznie je ma? Spring Breakers nie. Takie morały są lepiej pokazane nawet w animacjach.

Jezus_drugi

ma zdecydowanie, gdzieś tu na forum była długaśna analiza tego filmu. Wiem,że każdego filmu (no prawie) można w ten sposób bronić ,ale w tym przypadku jest to uzasadnione, bo niektórzy myślą,że gołe dziewczyny i wielka impra to idea tego filmu. A przecież tu chodzi o ukazanie tego w taki sposób, by skłonić do refleksji i obrzydzić ten hedonizm

ocenił(a) film na 10
awksom

>Długa analiza, np.:
http://www.filmweb.pl/film/Spring+Breakers-2012-639024/discussion/Korine+stworzy %C5%82+obraz+czystej+formy%2C+kt%C3%B3ra+jakiekolwiek+tre%C5%9Bci+przekazuje+jed ynie+wtedy%2C+gdy+%C5%82%C4%85cz%C4%85+si%C4%99+one+ze+schematem+o%C5%9Bmieszani a+wszystkiego%2C+co+w+kulturze+popularnej+szczeg%C3%B3lnie+po%C5%BC%C4%85dane.,2 282005

ocenił(a) film na 4
Kierokat

Nie kupuję tego.
Jak ktoś wcześniej wspomniał, każdy film można bronić drugim dnem.
Stworzyć analizę , bawiąc się słowem, aby mądrze wyszło.
Jeżeli film ma być parodią, odwzorowaniem pop kultury i czymś tam jeszcze co wyłapała analiza to wg mnie to nie wyszło.
Omijając Franco, który stworzył dość dobrą kreację, reszta nie trzyma się przysłowiowej kupy.
Powtarzające się dialogi i monologi miały być artystycznym "czymś", natomiast wyszło nużące sceny.
Cycki co chwila pokazujące się na ekranie też nie wiem co miały znaczyć. Artystyczne dzieło, parodia imprezy czy zwykłe przyciągnięcie widza?
Nacechowanie bohaterek to żadne wyżyny scenariusza. Można to spotkać nawet w bajkach. I ta samoeliminacja dziewczyn z "raju". Turowe zagranie:)
No ale cóż, nie jestem ekspertem, tylko zwykłym widzem, który widzi misz-masz.
Film, który raczej został nastawiony na robienie kasy patrząc na gwiazdy i gwiazdeczki niż na kino ambitne.
Chociaż kino ambitne jest zrozumiałe dla niewielkiej ilości osób, a patrząc na ilość i ocenę to tak najwyraźniej musi być:)

LightMystery

Ja nie polecam tego filmu. Nic ciekawego.
Totalna klapa.

LightMystery

Ciekawe co powiecie na 2 część tego filmu jak wyjdzie... :D hahaha

ocenił(a) film na 5
21kamilka21

" joł, łał, fak, ju madafaka, szit, no fakin łej, fak ju, get lost, bicz, tejk maj szit "
itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones