PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8048}

Sprzedawca śmierci

Needful Things
6,3 6 257
ocen
6,3 10 1 6257
Sprzedawca śmierci
powrót do forum filmu Sprzedawca śmierci

a film wyszedł kiepsko, jakby ktoś go zrobił "na odczep", wiele wątków pominiętych, co spowodowało zmianę zakończenia; polecam gorąco książkę, jedna z lepszych napisanych przez Kinga.

isis26

wiadomo, książka to książka, zawsze lepsza od filmu. Raz w życiu widziałam na odwrót a był to Lot nad kukułczym gniazdem

użytkownik usunięty
kwieku50

zgadzam się z tym powyżej:) Skonczyłęm bastion czytać niedawno dopiero i znalazłem serial 4 odcinkowy i tam dopiero pomineli tyle watków ze masakra. Teraz się zabieram za 'Sklepik..'Ale w wiekszosci ekranizacje Kinga są nie teges jakies..

ocenił(a) film na 7

jeśli chodzi o ekranizacje powieści Kinga to najlepszą jest dla mnie "Zielona mila" i "Lśnienie" Kubricka, "Misery" również. Nie czytałam jeszcze "Skazanych na Shawshank", ale sądząc po 1. miejscu w rankingu ekranizacja musi być dobra.

ocenił(a) film na 5
isis26

wg mnie Miasteczko Salem również jest dobrą ekranizacją, pomijając Zieloną Mile i Skazanych na Shawshank, które są już klasyka i literacką i filmową. Jedyny plus ekranizacji Sklepiku z marzeniami to idealny aktor wcielający się w Lelanda !

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

kwieku50

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 7
isis26

widać, reżyser chyba nie czytał drugiej połowy książki, bo stworzył swoją własną opowieść. początek wyszedł w porządku, otwarcie sklepu, sprzedaż rzeczy, płatanie 'figlów' (szkoda że nie pokazano wątku z Corą Rusk i okularami Elvisa, chociaż obawiam się, że mogłoby to niektórych w pewien sposób urazić). później nieco się rozczarowałam, bo praktycznie wszystko zostało pozmieniane. że niby jakaś współpraca Alana z Keetonem (?!), pominięcie 'wielkiego smrodu' w kościele katolików i baptystów, walka Polly z pająkiem z azki (ciekawie opisane w książce!). a już najbardziej boli mnie pominięcie próby 'omotania' Alana przez Lelanda (kaseta ze śmiercią jego żony i syna). no cóż, gdyby to wszystko było zawarte, film trwałby pewnie jakieś 5h. mimo to całość w mniejszym czy większym stopniu trzymała się kupy i całkiem 'przyjemnie' się oglądało. aaa, no i duży plus za soundtrack i zdjęcia krajobrazów!

ocenił(a) film na 3
MademoiselleKa

Zgadzam sie w 100 % :-)

rafboyw

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

MademoiselleKa

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 8
isis26

no sama końcówka dość mocno schrzaniona :(

blysk_2

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

isis26

wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones