PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30808}
7,9 33 410
ocen
7,9 10 1 33410
9,0 26
ocen krytyków
Stalker
powrót do forum filmu Stalker

1 dajesz kamerę, 1 mikrofon,
pozostałym po 3 jabole
żul z kamerą i dźwiękowiec zaczynają kręcić, w międzyczasie ekipa wali wina, a ty wywozisz ich z
miasta na coraz większe zadupie, dobrze wybrać miejscówkę niestandardową np. elektrownię w
Czarnobylu
żule walą jabole i debatują nad życiem
kiedy nadchodzi zwała, wyłączasz kamerę

montaż; wycinasz sceny jak walą jabole.
dodajesz jakiś ekstrawagancki filtr - np. zielony

TADAM...
i tak oto powstaje Stalker, film o niepowtarzalnej głębi, o sensu zycia, obiekt westchnień
studentów kulturoznawstwa.

elo

ocenił(a) film na 10
prostareposta

Nie ma to jak Skazani na Shawshank i Gladiator - głębia przepastna, jakość przemyśleń gwarantowana genialnym scenariuszem. Montaż, że oczy wypadają (jakie filtry były w Gladiatorze - fikuśne jakieś - to zboże, eh, poezja). Komputerowe tygrysy kąsają lepiej niż bengalskie. Cyfrowe tłumy kłębią się bardziej niż na Krakowskim Przedmieściu. Nadto - Gladiator to remake - nie ma tam krzty oryginalności, ale receptury sprawdzone są najlepsze! Oglądajmy po tysiąckroć to samo - ucieczki z alcatraz po raz pięćdziesiąty, dzielnych sponiewieranych gladiatorów po raz setny! Nie ma to jak guma do żucia - niektórzy uważają, że to lepsze niż jabol. Ja mam inaczej, cholera.

jos_fw

Hehe klasyczna filmwebowa akcja - wejść na profil i skrytykować 10'tki ;)

NIe odmawiam Stalkerowi oryginalności, jest bardzo oryginalny. Natomiast to nie znaczy, że jest dobry, bo dla mnie nie jest, i tylko o tym piszę, I naprawdę gdyby ktoś zrobił to co napisałem to wyszłoby blisko Stalkera.

ocenił(a) film na 10
prostareposta

Tu nie idzie o prostą reakcję, tylko o bezsilność. Ja sobie myślę = jak nie można dostrzegać wielkości Stalkera, jaki to rodzaj prześlepienia Tobą powoduje. I brak właściwie argumentów, które by do Ciebie przemówiły. Pozostaje ironia. Czytam nawiasem mówiąc fajną książkę niejakiego Holdta "Prawy umysł", gdzie autor udowadnia, że preferencje światopoglądowe niewiele mają wspólnego ze świadomymi wyborami - najpierw coś lubimy (w dużym uproszczeniu), a potem nasz umysł to przed nami "usprawiedliwia" - racjonalizując wybór. Chyba tak samo jest z filmami i przekonać tu kogoś można chyba jeno przy pomocy cepa. Jeszcze jedna rzecz - nie odmawiasz Stalkerowi oryginalności i dajesz 1. Ja odmawiam Gladiatorowi (i shawshank) jakiejkolwiek oryginalności i daję odpowiednio 5 i 7. hm...

jos_fw

Tak, to co mówisz to prawda, dzięki za polecenie lektury, jak widać coś konstruktywnego z tego wynikło ;) Nie potrafię zrozumieć Stalkera, ma bardzo ciężkostrawną formę i treść która istnieje jedynie wtedy, kiedy chce się ją zobaczyć. Oczywiście oryginalności mu nie odmawiam, ale też nie "standaryzuje" opinii w oparciu o inne gusta ;) Tyle z mojej strony, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
prostareposta

pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 10
prostareposta

pisałem poza domem i pomyliłemnazwisko. Errata: autor to Jonathan Haidt

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Jak mogłeś?! Stawiasz jabola!!!

ocenił(a) film na 10
marscorpio

ale nie wszystkim!

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 1
prostareposta

Nie przejmuj się, ten pseudointelektualny prostak atakuje po chamsku każdego kto ośmieli się skrytykować jego ukochanego "Stalkera". W jego wizji świata każdy kto da Stalkerowi mniej niż 10 jest skończonym idiotą na którego nie podziałają żadne argumenty. Z góry założył że brak argumentów które mogłyby do ciebie przemówić i że należy przekonywać przy pomocy cepa. Przykre.

A co do twojego postu - to właśnie jest idealnie podsumowana prawda o tym "arcydziele" i dlatego tę sektę fanatyków tak boli przez to pupa...

White_T

Prawda

ocenił(a) film na 10
prostareposta

... cała prawda i g... prawda!

ocenił(a) film na 10
White_T

fanatyków rzeczywiście pupa boli - jak ty w ogóle jesteś w stanie siedzieć?

ocenił(a) film na 1
jos_fw

A niby dlaczego miałbym być fanatykiem? Siedzę na tym forum 1/100 tego czasu co ty i marscorpio, i nie pluję jadem kiedy ktoś wystawia Stalkerowi 10/10 (tak jak wy od 1/10) więc - dlaczego?

ocenił(a) film na 10
White_T

No bo tak!

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 10
prostareposta

"ciebie", "twojego"

Nie przejmuj się, White_T właśnie okazał, jak bardzo Cię szanuje i poważa. Albo też - o yezoo, to bardziej prawdopodobne, jeżeli uwzględnimy jeszcze interpunkcję! Otóż ten wybitny intelektualista po polsku nawet kilku zdań nie potrafi prawidłowo ułożyć. :-)

marscorpio

Jak mówi stare powiedzenie - "Być czarniejszym od murzyna, ciężka sprawa ale bywa" ;)
To tylko internet ;)

ocenił(a) film na 10
prostareposta

No wiem, że to "tylko internet" (chociaż "nie-w-internecie" byłoby identycznie :P). Dlatego też nie traktuję Was nazbyt poważnie. :-)

Aha, Murzyn, a nie "murzyn". To podwójny rasizm. :P

marscorpio

I bardzo słusznie, ja również nie wymagam "szacunku" w internecie bo czym ten szacunek miałby być;)? Wam się film podoba, nam nie, taki stan rzeczy jest prawidłowy

ocenił(a) film na 10
prostareposta

No właśnie. Nam się "Stalker" podoba, więc ze sobą dyskutujemy, a Wam się nie podoba, ale - wbrew temu, co się Wam tu wydaje - na Was nie zwracamy w ogóle uwagi. Czasem jakieś głupoty podopisujemy, dla jajec. :-)

ocenił(a) film na 1
marscorpio

Próba dyskredytacji drugiej strony przez podkreślanie ewentualnych błędów gramatycznych, jezykowych i interpunkcyjnych ? Serio?

Staczasz się i tyle ci powiem :) wiem że jesteś (celowo z małej litery) żałosny ale ataku tak niskiego lotu już się nie spodziewałem.

A co do małych liter, piszę je celowo. To jest swoisty test którym oddzielam osoby normalne (czyli 90%, bo 90% nie ma z tym problemu) od psychopatów z nadętym ego, bo przez kilkanaście miesięcy przyczepiło się o to wyłącznie kilka kreujących się na autorytety intelektualne cymbałów takich jak ty - tak was właśnie wychwytuje.

Tylko wy rozdzieracie szaty że wasze anonimowe tożsamości internetowe nie otrzymują należnej sobie czci i szacunku.

ps. nie jestem wybitnym intelektualistą, jestem skromną osobą w przeciwieństwie do ciebie, josa i paru wam podobnych fanatyków, więc wypraszam sobie!

ocenił(a) film na 10
White_T

"jesteś (celowo z małej litery)"

No wiesz, czasowniki zawsze celowo piszemy z małej litery, chyba że rozpoczynają wypowiedzenie. :P

ocenił(a) film na 10
marscorpio

Marscorpio - Ty JESTEŚ i naucz się tego wreszcie. A biały tir - jest (niestety)

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Przykro mi, jos_fw, ale nie jestem, tylko byłem. Wytrzeźwiałem już.

ocenił(a) film na 10
marscorpio

Zawsze możesz odmienić ów niekorzystny stan rzeczy. "bierzesz pięciu żuli"...

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Czemu akurat tir ? Rozwiń myśl plz :/

ocenił(a) film na 10
White_T

Zostawiam Ci miejsce na interpretacje - jak już dokonasz egzegezy transpozycji swej nowej nazwy - daj znać, to ustalimy pryncypia.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Wolałbym, żeby rozwinięcie mojej nazwy nie było brane z twojej strony ani w ujęcie hermeneutyczne, ani też nie było rozważane w kategoriach semiotyki - kreują się w ten sposób nieuprzejme teorie na temat tegoż rozwinięcia. Mimo tego rad jestem że enigmatyczny charakter mojej nazwy skłonił cię do eksploracji potencjalnych rozwiązań co do jej prawdziwej natury.

ocenił(a) film na 1
White_T

http://www.filmweb.pl/film/Atlas+chmur-2012-580801/discussion/Dla+wielu+poza+zas i%C4%99giem,2540525#post_12947108

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 10
Loki_Jotunheim

Cieszy mnie, że piszesz słowo "Żyd" z wielkiej litery. To u ciebie wielki skok edukacyjny. Gratulacje.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Hej ty Sztetlu jeden obrzezany i pejsaty, rabinie czosnkowy, propagatorze uboju rytualnego.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

jos_fw, jakbyś mógł w takim jednej szczerej wypowiedzi wytłumaczyć - dlaczego to robisz? Pytam z ciekawości czysto ludzkiej, bo mi ani nie zaszkodzisz, ani nie zniechęcisz, jestem twardym graczem, wiesz już o tym. Natomiast twoja aktywność tu nie dość że durna i wtórna, to nieskuteczna. Po co tracisz czas, energię na takie bzdety?

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Ty Sztetlu. Zdanie Żyda się nie liczy.

ocenił(a) film na 10
Loki_Jotunheim

I znów z wielkiej. Brawo raze. Z szacunkiem do Braci Starszych.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

To nie moi bracia Sztetlu.

ocenił(a) film na 10
Loki_Jotunheim

Mam gdzieś raze twoje koligacje rodzinne. Weź się w garść i znikaj trollu

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Usuń konto i zacznij wszystko od nowa jak I_m PROVIDENCE CY lORD bYRON.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Zniknij do swojej ojczyzny Izraela.

A ty wyjedź wreszcie do swojej ojczyzny IZRAELA i daj nam wszystkim tutaj spokój.
Oto twoja ojczyzna:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Flag_of_Israel.svg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Izrael#/media/File:Emblem_of_Israel.svg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/61/Israel_CIA_map_PL.png
Jezus Chrystus chodził po Morzu Martwym, a po dziś dzień uważa się to za cud. Ja byłbym racjonalistą.

pytania:
1. W jakim czasie zamierzacie zająć Zachodni Brzeg Jordanu i przepędzić całą mieszkająca tam ludność narodowości Palestyńskiej zamieszkałej tam od ponad 3000 lat?
2. Dlaczego bombardujecie strefę gazy czyli terytorium o długości 40 kilometrów na 3 kilometrów gdzie tłoczy się 2 miliony ludzi , a w dodatku ich bombardujecie, czego ofiarami ą niewinne kobiety, starcy i dzieci?
4. Jak już wyniszczycie na skutek eksterminacji i wygnania autochtoniczna ludność Palestyńska z Palestyny, to wiadomo, ze od zaraz zajmiecie Strefę Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu, jako integralna część Państwa Izrael.
5. Czy inwazja na Liban to kolejna syjonistyczna -faszystowska metoda podbicia innego kraju, aby powiększyć państwo Izrael. Libańczycy są pochodzenia Fenicjanami, a Palestyńczycy Filistynami.
6. Czy ponownie zamierzacie w święto Yom Kippur zaatakować Egipt ( Półwysep Synaj) , aż do kanału Suskiego, bo w końcu Mojżesz błąkał się po półwyspie SYNAJ PRZEZ 40 LAT się z wami Żydami 40 lat po pustyni, a na Synaju dostał 10 przykazań. Poza tym ponownie chcecie powiększyć swoje terytorium kosztem Półwyspu Synaj.
7. Czy okupując Wzgórz Golan chcecie anektować te Ziemie?
8. Czy nadal rościcie sobie prawa do Zachodniej Jordanii tak aby Morze Martwe i rzeka Jordan leżała cała w Izraelu?


PS: Dlaczego sobie obrzezujecie członki?

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Żydy nie są moimi starszymi braćmi w wierze, bo nie jestem chrześcijaninem, ale Neopoganinem.

użytkownik usunięty
prostareposta

Trochę Cię rozumiem, też tak czasem mam, jak inni ludzie coś w filmie widzą, a ja nie. Wtedy wzbudza to agresję: "zaraz im udowodnię, że to głąby, że co, że niby są mądrzejsi ode mnie?!" i wtedy "próbujesz" zażartować (z naciskiem na słowo próbujesz) inteligentnym (wg Ciebie) komentarzem. Ja się już z tego wyleczyłem. Moja babcia mówiła tak: czasem lepiej milczeć i udawać inteligentnego niż się odezwać i wtedy czar pryska. Dobra rada Kolego.

Agresję, żarty? Wolne żarty!
To był komentarz w żartobliwej formie, tak należy go potraktować :) Nie pisać babcinych mądrości które niewiele mnie interesują ;) Więcej dystansu pawle

użytkownik usunięty
prostareposta

Aaaaa, w żartobliwej :) ok, spoko, następnym razem postaw znaczek, w którym miejscu mamy się zacząć śmiać, bo przegapiłem. Udanej dalszej twórczości, Tarkowskiego zjechałeś, czas na Bunuela? Pozdrawiam, będę czytał i suszył pranie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones