PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30808}
7,9 33 357
ocen
7,9 10 1 33357
8,5 22
oceny krytyków
Stalker
powrót do forum filmu Stalker

Ukłon po latach

ocenił(a) film na 10

Wracam tutaj po 7 latach od mojego pierwszego seansu Stalkera. Wracam po dociekliwych studiach nad resztą twórczości Tarkowskiego, po poznaniu wszystkich piosenek Jacka Kaczmarskiego traktujących o jego filmach, po przeczytaniu "Pikniku na skraju drogi" Strugackich oraz po zdawaniu ustnej matury powołując się na filmy Tarkowskiego. Wracam w końcu także po setkach godzin rozmyślań nad Stalkerem. Po tych wszystkich latach dojrzało we mnie przekonanie, że to było najwspanialsze przeżycie jakie doświadczyłem obcując z kinem. Film udowadnia, że mitycznego katharsis znanego z greckich dramatów można doznać i we współczesnych czasach.
PS. Tym, którzy chcą się bardziej zagłębić. Z całego serca polecam rozważać film jako tryptyk w połączeniu z powieścią braci Strugackich i twórczością Kaczmarskiego. Wytrwałym obiecuje, że otworzy to przed nimi wiele nowych furtek. Aha! Podczas rozmyślań obowiązkowo "Aria Beethovena" jako tło, pozdrawiam!

użytkownik usunięty
DrInDespair

Mam podobny staż znajomości ze „Stalkerem” + wielokrotnie powtórki ;) Ja od siebie polecam jeszcze książki: „Czas utrwalony”,„Kompleks Tołstoja” i „Dzienniki”

ocenił(a) film na 10

A co myślicie o filmach ucznia Tarkowskiego - Konstantina Łopuszańskiego? Na razie oglądałem jego "Listy martwego człowieka" i jestem pod wrażeniem.

użytkownik usunięty
xtomix

"Listy..." robią wrażenie, ale późniejsze "Muzeum" jest jeszcze lepsze.

ocenił(a) film na 10
DrInDespair

Qszystko git ale zapodaj te piosenki Kaczmarskiego

ocenił(a) film na 10
halord13

Ponieważ autor wątku nie odpowiada podaję utwory Kaczmarskiego, jakie znam, związane z filmami Tarkowskiego: Stalker i Rublow. Przy okazji polecam moje ulubione dzieło barda: Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego.

ocenił(a) film na 10
xtomix

Bardzo Dziękuje

ocenił(a) film na 10
halord13

Dopiero teraz zauważyłem, że są jakieś komentarze ;p. Jest jeszcze "Ofiara" do filmu "Ofiarowanie".
Pozdrawiam z roku 2018. :D

ocenił(a) film na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones