PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9733}

Stalowy świt

Steel Dawn
6,1 2 915
ocen
6,1 10 1 2915
Stalowy świt
powrót do forum filmu Stalowy świt

Czytając forum odniosłem wrażenie iż ten film to "dzieło" na które rzeczywiście warto poświęcic
czas i że jest to film który nawet dorównuje takim kultowym obrazom jak Mad Max.
Byłem naiwny sądząc że opinie kinomaniaków na filmweb zawsze są zgodne ze stanem
faktycznym i warto się nimi kierowac.

Ten film owszem nawiązuje do tematyki która leżała bardzo blisko obok Mad Maxa. Szczegónie
części II i trochę III. Ale niestety nieudolnie. Mam wrażenie ze to próba stworzenia kolejnej
kultowej postaci ale wyjątkowo nieudana, pseudo mad max z małym budżetem , film skierowany
do wypożyczalni Video a nie na szerokie wody. Sam budżet filmu oczywiście nie musiał oznaczac
katastrofy jeżeli fabuła filmu byłaby ciekawa a jest zwyczajnie nudna.
Tutaj właściwie nic się nie dzieje. Są przestoje mające pewnie budowac klimat ale mnie
osobiście usypiały. Gra aktorska średnia, momentami słaba, widac że to nie jest pierwsza
aktorska liga ( poza Patrickiem Swayze który tutaj niczym nie zachwyca ).

Muzyka w tym filmie to właściwie jedyny atut poza ładną Lisą Niemi Swayze na której miło
zawiesic oko podczas oglądania.

SPOILER

- dośc naciągane wydaje mi się to że Kasha widzi uzbrojonego nieznajomego idącego do jej
"osady" i po kilku sekundach rozmowy wpuszcza go na teren nie wiedząc kim jest i nawet
proponuje mu pracę ( w tak niebezpiecznej okolicy zakrawa to na brak jakiegokolwiek instynktu
samozachowawczego ale rozumiem że Patrickowi dobrze z oczu patrzy )
- tak ufna kobieta później nabiera wątpliwości wobec Nomada kiedy to on ratuje ją i Tark'a ,
stwierdza że nie można mu ufac ( zaufała mu na początku bez podstaw a jak ją uratował to
przestała ufac...wtf ? ) , mimo to chwilę potem zdradza mu swój największy sekret....

Film mnie nie zachwycił, ba! znużył mnie i pozostaje tylko pytanie: jak niektórzy mogą twierdzic iż
ten film jest lepszy od I częsci Mad Maxa ????

ocenił(a) film na 6
armarange

Baba szukała pretekstu żeby się zbliżyć do brudnego tancerza, trochę psychologii. No, a mówienie, że to lepsze od pierwszego maxa to jednak wariactwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones