PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34021}
5,5 36 014
ocen
5,5 10 1 36014
3,1 9
ocen krytyków
Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
powrót do forum filmu Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem

Bardzo dobry klimat. Bardzo dobra muzyka. Jest realizm walk. Żadnego PG13. Jest krew, strzały powbijane w oczy i brzuchy, ucięte głowy. Są nawet gołe cycki. Film bardzo przyjemny. Postawiłbym go obok The Ring of Niebelungs i Wołkodawa. Jesli ktoś polubiła temte dwa, to i Starą Baśń przyswoi :]

ocenił(a) film na 9
Grobonow

Też jestem zdziwiony tak niską oceną tego filmu .
Wołkodaw jakoś za bardzo nie przypadł mi do gustu.
Ten film jak dla mnie lepszy nawet od takich hitów jak władca pierścieni :P

użytkownik usunięty
blysk_2

Ja natomiast się nie dziwie, bo czytałam książkę. Myślałam, że film bedzie równie fajny jak ona , ale zawiodłam się.. Film różni się od książki w dość dużym stopniu. Film przez to wg mnie stracił na swojej wartości.

Grobonow

Chyba inne filmy oglądaliśmy ;)
Ja wytrzymałem pół godziny i w tym czasie był Makbet na poziomie szkolnego przedstawienia (w szkole dla opóźnionych) i Żebrowski jakością gry nawiązujący do słynnego Wiedźmina. A dialog miłosny był już ponad moje siły.

aklekot

wiem , ze odpowiedz po latach , ale dopiero teraz wzielam sie za ten film. Ogolnie Zebrowski sobie poradzil . Zarowno tu jak i w wiedzminie. Za to ta niunia grajaca Dziwe chyba w barze lapana i to po wielu drinach ...tak aktorskiego drewna dawno nie wrzucono na polskie ekrany, nawet Mroczkowie ja bija wrsztatem na glowe.

ocenił(a) film na 8
kotilla

Jak łatwo być krytykiem. Jedno mnie dziwi: skoro jest tak wielu znamienitych znawców aktorstwa (jak powinno się grać, jak powinien wyglądać warsztat itd.) to dlaczego sami nie zostają aktorami i nie pokażą światu jacy są wspaniali i profesjonalni?? Łatwo być krytykiem filmowym, kulinarnym czy każdym innym.

ocenił(a) film na 4
dingo21_filmaniak

Jeszcze łatwiej klakierem.

Grobonow

gówno, Hoffman chyba bał się Niemców urazić bo w książce byli pokazani jako okrutni,obłudni, bezwzględni łupieżcy (zresztą tacy są do dzisiaj) a w filmie zastąpił ich wikingami hahaha. Do tego Ziemowit jest synem Piasta, a Piastun to inna osoba, nie jego ojciec.. WTF?????? Przecież (w książce i nie tylko) Piast ojciec Ziemowita i Piastun następca Popiela to jedna I TA SAMA osoba. Co za gówno. Książka jest świetna a to.... żałosne.

Rockman92

Założę się że jesteś "prawdziwym polakiem" :)))))

ocenił(a) film na 3
mutant6

A Ty kim jesteś? Rockman92 napisał czym się różni książka od filmu i nie ma znaczenia czy jest Polakiem, Żydem itd... Jakoś inne narodowości dbają o swoja historię (a szczególnie o pozytywnych elementach swojej przeszłości, zacierając jednocześnie te niewygodne), a gdy tylko jakiś Polak napisze coś o faktach to od razu inni pseudo-polacy zaczynają go obrażać w imię fałszywie pojmowanej politycznej poprawności.

ocenił(a) film na 10
Rockman92

Gdzie jest napisane, że film musi być kropka w kropkę jak książka. Ocenia się film, a nie podobieństwa. Jak ci staje na myśl o książkach to czytaj sobie ksażki, a nie siedzisz na forum dotyczącym filmów. Miałbyś rację tylko wtedy, gdyby książka była scenariuszem do filmu. Bredzisz, jak mała myszka, dla której zbrakło ziaren.

ocenił(a) film na 7
Grobonow

Dobrze że nie wspomniałeś pozytywnie o efektach CGI polski bo to zło i tragedia.

Grobonow

Ale wersja serialowa jest o niebo lepsza.

ocenił(a) film na 6
Grobonow

No błagam klimat jest ale gra aktorska co niektórych woła o pomstę do nieba. Porównanie z LOTR? Mam nadzieję że to niesmaczny żart

Grobonow

Może odrazu daj ten film do ścisłej dziesiątki top zaraz obok Łowy jeleni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones