PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583064}
6,7 60 993
oceny
6,7 10 1 60993
6,8 25
ocen krytyków
Stoker
powrót do forum filmu Stoker

Mój pierwszy hejt

ocenił(a) film na 1

Gdyby reżyser bardziej zapanował nad aktorami i dopilnowałby, aby żaden z nich nie pojawił się w
kadrze, film mógłby jeszcze coś prezentować. Miłe dla oka zdjęcia są jedynym plusem tego filmu.

Na tym powinienem poprzestać, ale trudno przejść obok tego filmu obojętnie. Uderza infantylną
fabuła, z której bije pretensjonalność. Może dałoby się z tego pomysłu coś wycisnąć, gdyby film
przyjął inną konwencję. Dziewczyna odkrywa w sobie instynkt zabójcy i nic powiązania z wujem (!)
- to materiał na kino z przymrużeniem oka i komiksową historię z barwnymi obrazami - a nie
pseudoartystyczne ujęcia przedstawiające pająka, wstążki i ból istnienia. Gdyby ten koncept ubrać
w lżejszą i przerysowaną formę, nie wieszałbym na nim psów, ale próba zrobienia z niego dzieła
pretendującego do miana kina artystycznego, czy kina moralnego niepokoju to parodia.

Drewniane dialogi pełne wiader komunałów irytują tylko na początku. Później wywołują tylko
śmiech, pod koniec filmu przeradzający się w kompulsywny rechot. Serio, to co uczynił
scenarzysta, pozwala mi twierdzić, że poprosił o przysługę swoją 14-letnią emo-siostrzenicę i ta
odwaliła robotę za niego, za co odpalił jej paczkę żyletek. Oklepane i banalne dialogi. I ten pozorny
minimalizm. Boże.

Nie mam najmniejszej ochoty na analizowanie konsekwencji głównej bohaterki w swoich
poczynaniach, entuzjaści tego produktu i tak jej brak zrzucą na karb choroby psychicznej lub "genu
mordercy", ale trudno mi pojąć, że taki film naprawdę powstał. Postać Charliego jest tak
przerysowana, że aż komiczna. Role wariatów i obłąkanych psychopatów to nic nowego. Ale on ze
swoim komicznym spokojem na twarzy zapisał się w tej kategorii złotą czcionką. Błysk w oku,
psychodeliczne opanowanie, dwuznaczność w każdym słowie, łał, tego kino jeszcze nie widziało.
Nicole Kidman odpuszczę, zbyt łatwo.

Ten film na tyle mnie poruszył, że musiałem po raz pierwszy w swej karierze na Filmwebie,
wysączyć jad, za co przepraszam, ale po seansie zebrało się go całe wiadro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones