PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583064}
6,7 60 993
oceny
6,7 10 1 60993
6,8 25
ocen krytyków
Stoker
powrót do forum filmu Stoker

Przez pierwsze 40 min oglądając ten film i widząc reakcje tej dziewczyny np. jak po zobaczeniu gosposi w lodówce nic nie zrobiła pomyślałem, sobie co za głupi, irytujacy film i co za walnięta dziewczyna. Czułem jednak, że będzie jakieś wytłumaczenie tego wszystkiego i twórcy filmu nie zostawią nas z całym mnóstwem niedowiedzeń. Na całe szczęście się nie zawiodłem. Z każdą minutą film wydaje się bardziej logiczny i po woli rozwiewa tajemnice. Scena jak się panienka masturbuje przewijałem ze 3 razy. Za pierwszym razem nie zwróciłem uwagi co ona robi, wydawało mi się, że płacze po tych wydarzeniach, za 2 razem już zrozumiałem, że ją to morderstwo nakręciło, a za 3 musiałem jeszcze raz to obejrzeć, żeby nie mieć żadnych wątpliwości. Zaczyna się od płaczu, a kończy na orgaźmie. Scena wydaje się kluczowa dla zrozumienia z kim widz ma do czynienia. Być może też tłumaczy jej niejednoznaczne zachowanie np w 3 momentach chciała lub zachowała się właściwie - chciała zadzwonić do cioci, zadzwoniła na policję no i jednak ocaliła matkę. Ta scena pod prysznicem to może jakaś metafora, że jednak w niej walczyły normalność(dobro) i zaburzenia psychiczne (zło). Czy jednak wystarczająco dobrze to pokazano ? Moim zdaniem nie. Generalnie, czego nie mogę przyjąć jest brak przesłania w tym filmie i brak wartościowania. Mam zawsze obiekcje kiedy pokazuje się negatywnych bohaterów jako pozytywnych (jak w Urodzonych Mordercach) i kiedy dobro nie zwycięża lub jak w tym filmie de facto psychiczna panienka nie ląduje tam gdzie jest jej miejsce i jej wujka, tym bardziej, że film pewno obejrzy dzieciarnia, a potem się dowiemy o kolejnym rozboju, gwałcie albo zabójstwie. Co do samego filmu, zrobiony poprawnie. Aktorka pierwszoplanowa zagrała świetnie (trochę mi przypomina Marysię Seweryn). Ładne zdjęcia i montaż, świetny klimat no i tak naprawdę nie wiemy gdzieś z godzinę z jakim gatunkiem mamy do czynienia. Jak ukuła ołówkiem tego chłopaka co ją zaczepiał, a potem jak wujo zgilotynował innego pomyślałem, że to wampiry :)

ocenił(a) film na 7
hubio

Naprawdę uważasz, że "dzieciarnia" dopuszcza się przestępstw, bo w filmie nie pokazano wyraźnie palcem, że tak nie wolno? A nie dlatego, że ma problemy z psychiką/wychowuje się w jakiejś patologii? Gratuluję :p.

ocenił(a) film na 7
PolythenePam

Nie o to mi chodziło. Jestem jak najdalszy od twierdzenia, że gry komputerowe czy filmy powodują przestępstwa. Ludzie, którzy tak twierdzą to dla mnie banda osłów. Ja tylko uważam, że jakiś minimalny wpływ na różne zachowania życiowe mogą mieć filmy szczególnie dla dzieci i młodzieży. Na tej zasadzie, że jeżeli coś pokazano w dobrym świetle to nie jest takie złe. Oczywiście 95% jak mówisz to rodzina, wychowanie, otoczenie. 5% cała reszta w tym czynniki kulturowe. Wycofuję się z twierdzenia zawartego w recenzji, rzeczywiście nie było właściwe, jakoś po tym filmie, może dlatego, że główna bohaterka ma 18 lat i jest socjopatką przyszło mi to do głowy, że gdzies jakiś inny dzieciak może ją naśladować.

ocenił(a) film na 6
hubio

Ja byłam pewna, że to wampiry, nawet kilka razy powtarzałam to na głos :) Plus to, że naostrzyła ołówki tak, jakby chciała przebijać nimi serca wampirów :)

ocenił(a) film na 7
brudna91

Minęło ok 1,5 roku od tego filmu i widzę, że nawet napisałem coś o nim, a kompletnie zapomniałem O CZYM BYŁ. Nie mogę sobie nic przypomnieć i nie pomagają nawet zdjęcia :) Chyba więc nie był za dobry, a moja ocena powinna być znacznie niższa :)

ocenił(a) film na 8
hubio

widocznie skupiłeś się głównie na scenie masturbacji (sorry, musiałam to napisać xD)

ocenił(a) film na 7
szyszka411

Ale nawet jej nie pamiętam :) Po prostu biała plama. Kompletnie nic i nie pomaga nawet streszczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones