PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583064}
6,7 60 993
oceny
6,7 10 1 60993
6,8 25
ocen krytyków
Stoker
powrót do forum filmu Stoker

Nie wiem skąd tak wysoka ocena. Obejrzałam MNÓSTWO filmów ale ten to jakiś totalny dziwoląg.
Zachęcona obsadą, nazwiskiem reżysera i dość intrygującym opisem zasiadłam i czekałam - na jakieś emocje, adrenalinę, błyskotliwe dialogi, zwroty akcji. Na próżno. Walczyłam o to by nie zasnąć. Trzeba mieć albo coś z psychiką albo nieprawdopodobną wyobraźnię by uznać ten film za "fajny" (bez obrazy dla tych którym się podobał).
Jak dla mnie - nieporozumienie. NIE POLECAM!

ocenił(a) film na 1
paulka865

Przecież to film dla chorych psychicznie i o nich, dlatego taka wysoka ocena, swoi na niego głosowali.
Totalne dno ! Faktycznie tylko debilowi się może podobać takie coś, co innym 1,5 godziny wyrwało z życiorysu.

1/10 (śmiało bym dał zero)

ocenił(a) film na 9
BINSPOT

jak sie ocenia dzien niepodegłości czy koszmar z ulicy wiązów na 10 to rzeczywiście, Stoker musi wypadać bardzo blado i niezrozumiale -_-

ocenił(a) film na 10
Suchacz

To muszą być trolle ;_;

ocenił(a) film na 1
Suchacz

Oceniłem filmy, które oglądałem x czas temu na VHS czy w kinie, ale co Ty możesz wiedzieć jak dopiero przygodę w filmami zaczynasz poprzez komputer i oceniasz coś co wyszło dziesiątki lat temu (mowa o moich ocenionych filmach).
Miło je wspominam to i odpowiednia nota dla nich.
Znawcy filmu się odezwali ! czas chłopcy pięty leczyć, bo jak widzę na głowę juz za późno, a tacy jeszcze młodzi jesteście po prostu szkoda mi młodego pokolenia.

ocenił(a) film na 8
BINSPOT

"Niemożliwe" jest świeżym filmem i oceniłeś na 10. Po prostu doceniasz zupełnie inne kino niż Stoker. Czy lepsze czy gorsze? To już czysto subiektywny wybór. Masz prawo do oceniania kinematografii w dowolny sposób, każdy znajduje coś dla siebie, ale nie Twoje oceny a obrażanie innych i taki niewybredny komentarz do filmu i jego widzów świadczyć może tylko i wyłącznie o Twojej impotencji intelektualnej i społecznej.

ocenił(a) film na 9
coolfone

thx, idealnie trafiłeś tytuł którego nie chciałem przywoływać, żeby sie lebiody obrażone nie poczuły:D ja tu po dobroci a oni mnie tu jadą widzę, że na głowe za późno LOL że przygode z filmami i komputerem zaczynam XD binspot ty zacofany niedorozwoju, nie tlumacz sie bo nikogo nie oszukasz:D

ocenił(a) film na 1
Suchacz

Młody człowieku, kajtku, fanie "Jesteś Bogiem", widzę że próbujesz zabłysnąć inteligencją ale na razie przemawia przez Ciebie imbecyl upośledzony umysłowo na poziomie umysłowym zbliżony do poziomu 9-latka.
Wystarczy spojrzeć po Twoich ocenach, filmach w których się delektujesz jak przywołany "Stoker" + "Jesteś Bogiem" i już maluje się obraz Maćka z Klanu wręcz idealny klon.
cyt "LOL, :D, XD" może jeszcze wstaw pełny pakiet emotikonów z GG, Skype itp wtedy będzie Ci łatwiej przemawiać, pisać i zastępować nimi argumenty.
Jak odpisujesz facetowi to zachowuj się jak facet, a nie żałosna ciot...a XD.

ocenił(a) film na 9
BINSPOT

niestety nie mam pojęcia o co ci chodzi ze stokerem, jestes bogiem (9 i 7 to dość oddalone od siebie oceny) i mackiem z klanu, po raz kolejny się pogrążyłeś i już nie kombinuj z żadnymi ciotami, spójrz lepiej w lustro, na swój pedalski wąsik. jeśli zawsze chciałeś być jak Pan Tik Tak, jesteś bardzo blisko celu. ale już się nie siłuj ani z dobrym kinem ani z kinomanami, bo ci do tego duuużo brakuje i nic się nie tłumacz, bo blask twej głupoty olśniewa z daleka.

ocenił(a) film na 1
Suchacz

Maćku Suchacz względy składniowe nakazują rozpoczynać wielką literą każdy tekst pisany, a potem pierwszy wyraz każdego nowego zdania, które następuje po kropce. Jesteś po zawodówce czy po OHP ?
Czytam tę Twoje wypociny i przekonałeś mnie, że wynaturzony i wypaczony Stoker to kino idealne dla Ciebie, to samo "Jesteś Bogiem" kolejny film z downem w tle, którego życie przerosło i w Ikara się zabawił z IV piętra.
Ty jakaś pierdoła życiowa jesteś czy masz poglądy swoich filmowych idoli pokroju wujka, Indie i Ikara "Magika" ?
Patrząc na Twoje wypociny i gusta kolejnym hitem dla Ciebie będzie film o Leszku Pękalskim prawie jak wujek Indie, a może po prostu masz kogoś w rodzinie o skłonnościach wujka i Indie, dlatego tak idealnie odnalazłeś się w tym...czymś o tytule "Stoker".
Brawo ! Ze słuchasz mądrzejszych i nie przelałeś tym razem "na papier" uczyć, którymi rządzisz się na komunikatorach, a które służyły za stan Twojego umysłu w danej chwili. Jak najmniej używaj ciotowatych skrótów.

ocenił(a) film na 1
Suchacz

PS. Jak na Homoseksualistę jesteś bardzo nerwowy niczym sam Tomasz Raczek. Później dziwisz się skąd taka homofobia dookoła cyt "ja tu po dobroci a oni mnie tu jadą widzę...." bez przesady nikt Cię nie ujeżdża.

Maćku Suchacz próbujesz mnie poderwać cyt "spójrz lepiej w lustro, na swój pedalski wąsik" ?
Sorry Winnetou wąsik jak zapuszczam (co Ty będziesz mógł robić za kilka lat), to tylko jako wabik na kobiety, nigdy na nacje Twojego poglądu. 100% homofobem jestem musisz to zrozumieć i wąsikami kogo innego się podniecać.

ocenił(a) film na 1
coolfone

@coolfone
Przyganiał kocioł garnkowi... (koniec wypowiedzi).
Co do "Niemożliwe", a porównywanie go do "Stoker'a", to jak Maćka z Klanu do Janusza Gajosa.
Ni w pięć, ni w dziewięć Twoja aluzja do tego mojego z 10/10.

Jeszcze raz podpisuję się obiema rękami do wypowiedzi koleżanki, autorki topicu - "Trzeba mieć albo coś z psychiką"...
albo trzymać poziom umysłowy usera Suchacz.

ocenił(a) film na 7
BINSPOT

Jestem skłonny stwierdzić, że w przeciwieństwie do niektórych osób z tego tematu, kolega Suchacz akurat trzyma całkiem wysoki poziom umysłowy. Jak patrzę na te wszystkie komentarze np. twoje albo koleżanki niżej to śmiać mi się chce i ręce opadają... Nie chce tu nikogo obrażać, ale oceniając ten film na 1 lub 2 i jeszcze broniąc się przy tym takimi komentarzami, sami dajecie świadectwo o swoim poziomie intelektualnym, który spadł chyba poniżej poziomu morza.

qiks33

Co za niezwykle błyskotliwa wypowiedź:D

Suchacz

Stoker wypada bardzo blado nawet przy MODZIE NA SUKCES - chociaż w sumie podobny poziom - fajne zdjęcia, nastrojowa muzyka i mniej więcej taka sama akcja i taki sam poziom emocji pozostaje po obejrzeniu;)
Dzień Niepodległości, Koszmar z ulicy wiązów to klasyka a ten film raczej nie zasłuży na to miano.
Pamiętać należy,że fajne zdjęcia i fajna muzyka to za mało by film był świetny. Potrzebna jest też porządna fabuła, coś co generuje w odbiorcy jakieś konkretne emocje. A w Stokerze jakie to są emocje??? Było wiele filmów o podobnej tematyce. Ale przedstawione zostały w zupełnie inny sposób. Tak,że oglądało się z prawdziwą przyjemnością.
Z całym szacunkiem ale mi się ten film nie podobał.

użytkownik usunięty
Suchacz

Hehe idealnie to ująłeś. To nie jest film dla ubogich umysłowo

ocenił(a) film na 9
Suchacz

No dokładnie. Tacy ludzie oczekują chyba wyłącznie sieczki oraz rozlewu krwi przy bardzo prostej, łatwo zrozumianej fabule :) A nóż może by tak przysiąść przed filmem a po nim wyciągnąć jakieś wnioski?
Pierwszym z nich powinien być: "W niektórych filmach nic nie jest podane na tacy.".

ocenił(a) film na 8
BINSPOT

a czy istnieje prawdopodobieństwo, że nie zrozumieliście filmu? :D wiecie w ogóle o co w nim chodziło? :D

Blasi

Nie no oczywiście - film jest tak skomplikowany i wybitny,że tylko wybrańcy mogą go zrozumieć:D
Bez przesady dobrze?
Nie ma NIC specjalnego w tym filmie i tyle. To takie trochę przypisywanie superlatyw bez podstaw. Bo nikt nie podał solidnego argumentu. Z całym szacunkiem ale nawet koszmar z ulicy wiązów jest lepszy. Więcej emocji po nim zostaje i niż po tym filmie. Jest bardzo dobry dla tych co na bezsenność cierpią;)

ocenił(a) film na 9
paulka865

nie no jak ci takie drogie emocje z dnia niepodległości, elm street i titanica... to się już nie odzywam bo po tak wybuchowym koktajlu każdemu by się we łbie poprzewracało.

Suchacz

I napisz mi jeszcze,że TY tych filmów nie oglądałeś;)
Opisujemy tu swoje własne odczucia. Nikomu nie kazałam komentować mojego topiku. Nie rozumiem dlaczego w tak gwałtowny i mało grzeczny sposób podwarzasz opinie osób którym fim się nie podobał!

ocenił(a) film na 8
paulka865

na takiej samej zasadzie jak Ty paulka dyskredytujesz czyjąś twórczość w tak gwałtony i mało grzeczny sposób.....jeśli nie można komentowac Twojego topiku to PO CHOLERE piszesz na forum publicznym?
Chcesz się wyjęczeć - zrób to na Facebooku - tu niestety musisz się nastawić, że ktoś zaatakuje zdanie pozbawione argumentów. - może powiesz w końcu - CO się Tobie w tym filmie nie podobało?

Blasi

Topik założyłam by wyrazić SWOJĄ opinię na temat filmu.
A co mi się nie podobało? To może od drugiej strony bo za dużo by pisać.
Podobała mi się obsada (dobra gra aktorska) i zdjęcia.
Moim zdaniem cała fabuła leży - temat wałkowany tysiąc razy, ukazany w mało oryginalny sposób, bardzo przewidywalny - można się domyślić już na podstawie początkowych reakcji bohaterów jak to się skończy. Zero jakichkolwiek scen które hm powaliłby by odbiorcę na kolana", zainspirowały, wzmogły uwagę, zainteresowały (nie wiem jakich jeszcze synonimó użyć).
Film jako całość po prostu NUDNY i przewidywalny. Obejrzałam i jedyna refleksja która mnie naszła to w jaki sposó dotrwałam do końca i nie zasnęłam.
Widziałam sporo filmów o podobnej tematyce bo lubie sobie obejrzeć jakiś dobry thriller, dramat, melodramat. Ale w tym nie widzę NIC specjalnego. I nie rozumiem o co ta słowna rozgrywka. Tobie się podobał mi nie. Temat uważam za zamknięty.

ocenił(a) film na 8
paulka865

oj dziewczyno......nawet nie jesteś świadoma, że nie podałaś żadnego argumentu.....nie rozumiesz filmu i lepiej by było jakbyś nie wyrażała opinii o czymś czego nie rozumiesz - zajarzenie ogólnych faktów to naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej.

Blasi

Dziwny jesteś i tyle. Wymieniłam kilka solidnych argumentów ale widać to ty masz problem ze zrozumieniem. I to u Ciebie nie widzę argumentów przemawiających za tym,że film jest dobry. Jest bo jest - ot i argument.
No wybacz ale film NIE JEST SKOMPLIKOWANY i zrozumie go nawet dziecko.
Jak widać są filmy w których doszukuje się cudów i czegoś wybitnego na siłę.

ocenił(a) film na 8
paulka865

LOL LOL LOL....nawet dziecko zrozumie..... hehehe - to się uśmiałem :DDD
dobre paulka dobre :)

Blasi

Jak widać masz dziwne poczucie humoru i dziwny gust. No ale o gustach podobno się nie dyskutuje;P
POZDRAWIAM;)

ocenił(a) film na 5
Suchacz

Mają trochę racji. Ten film był bardzo wyprany z emocji. Możliwe, że taki był zamiar... bo główna bohaterka cała była jak jedna pustka emocjonalna. Film technicznie w porządku, muzyka bardzo dobra, gra aktorska przyzwoita. Tylko niestety mierny klimat, nudnawa fabuła, przewidywalny niestety od samego początku.... No i dlatego ocena końcowa jak dla mnie 5/10. Przeciętny. Rozumiem osoby, którym przypadł do gustu i dają wysokie noty.... jednak 1- to zdecydowanie za niska. Wczoraj oglądałam Piraniokondę i przy niej Stoker mogłoby mieć 10.

ocenił(a) film na 9
Vanillia

Wybacz że się wtrącę, aktorka moim zdaniem powinna właśnie odnosić wrażenie "pustki emocjonalnej". A jak Ty byś się czuł po stracie ojca kiedy do domu przychodzi Ci mieszkać z kimś obcym dla Ciebie i bardzo tajemniczym plus matką niestabilnie emocjonalną?

ocenił(a) film na 5
melody_phantom

Chyba napisałam wyraźnie, że możliwe że był taki zamiar. To co napisałaś, pokrywa się z tym co przypuszczałam. Jednak poza główną bohaterką ja osobiście, nie czułam żadnych emocji w tym filmie - także u wujka, u mnie także nie zostały wywołane, dlatego film przeciętny jak dla mnie.

ocenił(a) film na 9
Vanillia

Ja wręcz przeciwnie :) Przez cały film wyczuwałam narastające napięcie pomiędzy nimi, to było aż nie do zniesienia, szargały wtedy mną ogromne emocje. Tym bardziej lubię ten film ponieważ nie skończył się jak większość romansideł - wręcz przeciwnie, nawet nie doszło do pocałunku (przyznam że czekałam na niego ale dla filmu to lepiej że się nie pojawił).
Nikt też nie mówi że jest to film najwyższych lotów, ja dałam 9 ponieważ na mnie wywarł niesamowite wrażenie tym, co napisałam powyżej oraz klimatem i zdjęciami. O muzyce nie wspomnę bo cały czas jest w moich głośnikach.

ocenił(a) film na 7
paulka865

Po prostu nie rozumiesz dobrego kina. Oglądaj sobie dalej tandetne horrory typu "Koszmar z ulicy wiązow" jeśli cie one emocjonują. Stoker moze nie jest jakis wybitny, ale nawet jesli sie komus nie podobal, to zasluguje na lepsza ocene niz 2, glupie zanizanie oceny...

qiks33

Oj bardzo dobrze rozumiem DOBRE KINO ale Stoker na to miano nie zasłużył wg mojej opinii i dlatego dostał 2. Dlaczego mam dawać więcej skoro mi się nie podobał????
I owszem będę oglądała "tandetne" horrory bo nawet takie więcej emocji generują niż Stoker. Horror to horror - bardzo dziwne że doszukujesz się czegoś ambitnego w horrorach - i na tej podstawie oceniaszm mój gust i smak filmowy.
Lubię horrory, komedie romantyczne, dramaty i thrillery którym Stoker "do pięt nie dorasta". Czy Twoim zdaniem nie mogę mieć własnego zdania?
ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEM dlaczego jeśli komuś się nie podoba to niezykle wyszukane dzieło to zaraz jest cytuję "głąbem., niewydolnym umysłowo itp.". A może to działa w drugą stronę? Hm?
Jak dla mnie film jest prosty, nudny i przewidywalny. Dla Ciebie to cudo. No i co w związku z tym?Kto osądzi kto z nas ma rację?Będzie wiele głosów za i przeciw to chyba zrozumiałe

ocenił(a) film na 7
paulka865

Oczywiscie kazdy ma prawo miec swoje zdanie. Ja na przyklad staram sie ogladac ambitne filmy, nie ogladam za duzo horrorow i komedii romantycznych bo dla mnie sa tandetne i nic ciekawego w nich nie ma... zwlaszcza w horrorach, wszystkie sa podobne i malo ambitne. A komedie romantyczne, niektore sa dobre, ale wiekszosc jest malo smieszna, przewidywalna i konczy sie podobnie. Ale to jest moje zdanie i moj gust i nie chce mi sie juz klocic. Opinie na temat Stokera juz wyglosilem. ;)

qiks33

Ja również kłócić się nie zamierzam;)
Ambitne filmy warto sobie czasem zastąpić czymś lekkim i przyjemnym - by się nie przegrzać:D
Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
BINSPOT

Trolle, wszędzie trolle ;/

ocenił(a) film na 7
paulka865

Mi film się podobał i nie obraziłem się.
Ale też się nie obraź - czekałaś na emocje, adrenalinę, błyskotliwe dialogi, zwroty akcji. A co to jest kino sensacyjne ? Nawet nie jest to zwykł thriller jakich wiele. Jest to dramat/ thriller, w którym nie masz wszystkiego wyłożonego na tacy, akcja jest budowana na niedopowiedzeniach i jeśli chcesz film dobrze zrozumieć to musisz się trochę wysilić, skupić i trochę samemu pomyśleć od czasu do czasu. Ale dla niektórych może to jednak zbyt ambitne zadanie. A emocje w filmie są i jeśli ktoś pisze, że się na tym filmie wynudził to jak dla mnie na pewno nie zrozumiał tego filmu i jest tym faktem tak zażenowany, że musi zjechać film i każdego kto będzie oceniał ten film pozytywnie.

qiks33

Hm jakoś nie czuję,że obraziłam kogokolwiek komu film się podobał. W przeciwieństwie do Słuchacza który robi to non stop uważając siebie za inteligenta do kwadratu.
Obejrzałam w żuciu MNÓSTWO filmów - te na filmwebie to tylko kropla w morzu - bardziej znane które akurat pamiętałam. Dramaty i thrillery uwielbiam ale STOKER jest dla mnie beznadziejny i nic tego nie zmieni. A film zrozumiałam bo wybacz nic skomplikowanego tam nie było (chyba że dla Ciebie było tam coś "trudnego").
Osobiście uważam,że ambicji trzeba szukać raczej w innych formach kultury: książce, teatrze, operze i filmach trochę innego formatu. Ten film jest niczym szczególnym i też takie mam wrażenia po jego obejrzeniu.

paulka865

kazdy ma prawo inaczej ocenic film bo co innego do kazdego z ludzi przemawia. Mi ten film sie podobal chociaz byl taki troche dzwiny ale jak dla mnie takie filmy sa super :DDDDD i ja go polecam :D ale rozumiem ze komus moze sie nie podobac :D jak mi mega chwalony film "Róża" na ktorym spalam w kinie :D

ocenił(a) film na 1
magda49

Magda widzę, że Ty szalona bestia jesteś ;) aż strach pomyśleć co Cię jeszcze kręci ... tylko żeby nie bolało za bardzo.

BINSPOT

jesli chodzi o filmy to wszystko co mnie kreci jest na profilu :P

magda49

W dup*e byliście gó*no widzieliście. Gimbaza atakuje internet. Apokalypsa. No tak, w sumie co się dziwić skoro wakacje, nikt nie ma co robić, więc trolluje na internetach.
@BINSPOT najmundrzejszy w całej wsi.

janee7

Twoj komentarz jest na poziomie gimbazy . Widac ze gdzies w marnej szkole sie uczysz lub studiujesz skoro tak piszesz . Skoro ludzie sobie dyskutuja to niech dyskutuja wiec pisz o filmach a nie kazdego krytykujesz

magda49

Wiesz, myślę, że wypowiedz na wyższym 'poziomie' jak to definiujesz, nie miałaby tutaj sensu, bo wybiłabym się na piedestał, a w sumie nie potrzebuję się dowartościowywać. Nie rozumiem jednak stwierdzenia, że jest to film dla chorych psychicznie. Film raczej dostaje dobre recenzje na świecie, więc albo duże grono ludzi na świecie jest chore psychicznie albo jakiś człowiek na tym forum się myli. Nie ja również zaczęłam 'każdego krytykować' bo właśnie jakiś człowiek tu uznaje mnie za chorą psychicznie skoro film bardzo mi się podobał. W sumię to się uśmiałam czytając waszą 'dyskusje' na bardzo dużym poziomie.. Nie śmiem nikogo pouczać ale warto popracować nad dystansem nawet i w odbiorze takiego filmu.. Bo widze, że każdy sie tu spina jak bycze jaja tworząc pseudointeligentną duskusję. Bez odbioru.

janee7

Ale jaja ale jaja,obejrzałem 2 razy żeby zrozumieć.Po pierwszym razie diabelnie się wynudziłem ale dałem 4, drugi raz to była droga przez mękę, zaniżyłem do 3 i olśniło mnie, myślę sobie kapuję o co biega ale ja po prostu nie lubię takich filmów.Nikt na forum się nie myli ,myślą podobnie jak ja bo mają różne gusta i trzeba to uszanować.Tak jeszcze większe grono ludzi na tej planecie jest chora psychicznie wystarczy obejrzeć zwykłe wiadomości lub przejrzeć codzienną prasę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones