PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 314 332
oceny
7,8 10 1 314332
7,4 36
ocen krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Ludzie często oglądając film aktora utożsamiają z odgrywaną przez niego postacią. A później dzieje
się coś takiego jak z Williamsem i wszyscy są w szoku. "Przecież był taki pełny życia".
A może nie był? Przecież nikt nie może powiedzieć ze go znał. Często o problemach nie wiedzą
nawet tzw przyjaciele, a co dopiero obcy.
Z drugiej strony macie tu przykład jak bardzo sława i bogactwo nie dają w życiu szczęścia.

ocenił(a) film na 10
2222

z tego co wiem to miał 30-milionowy dług . Więc sława pewnie tak no ale z tym bogactwe to już nie bo w tym momencie Ja czy Ty jesteśmy bardziej bogaci nie mając nic na koncie

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Rzeczniczka prasowa Robina Williamsa zaprzeczyła przypuszczeniom, jakoby aktor popełnił samobójstwo z powodu problemów finansowych.
http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/robin-williams-nie-mial-problemow-fi nansowych,2041521,38

ocenił(a) film na 10
2222

co nie oznacza że ich nie miał . Często wielkim sławom przypisuje się w momencie tragicznej śmeirci że pieniądze i sława uderzają im do głowy . Pewnie i tak jest ale nie zawsze te pieniądze i sława towarzysza danym artystom do końca życia .Wiele artystów gdy juz osiągnęło wszystko nagle przestaja otrzymywac nowe propozycje a jesli juz otrzymuja to sa to zazwyczaj epizody a nie konkretna rola . A chcacy zyć na wysokim standarcie gdy koszty zaczynają byc większe niz przychody popadają w narkotyki maja mysli samobójcze itd. Od chocby tak odeszła Withney Houston . Meryl Streep pewnie tez mogłaby uderzyć woda sodowa a jednak nie wyglada na taką coby zataczała sie i źle prowadziła .Propozycji ma od groma mimo iz aktorki w jej wieku przeważnie jedyne czym się zajmują to pielenie ogródka . Co do Mega sław sceny to taka Diva jak Celin Dion tez jakos nie popada w te cała patologię która wyniszcza organizm tylko nadal bryluje na wielkich scenach świata będąc tym samym jedna z najlepszych gwiazd muzycznych swojej epoki .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Piszesz "z tego co wiem". Ale tak naprawdę przecież nie wiesz. Nawet jakbyś go znał to też byś pewnie nie wiedział (najbliżsi nie wiedzieli) .
Wiliams nagrywał rocznie po 3-4 filmy więc problemów z pieniędzmi raczej nie miał.
Dlaczego umarł?
Narkotyki? Alkohol?, Nadwrażliwość? Iluminaci? Raczej się tego nie dowiemy. A jeśli nawet ktoś powie prawdę to i tak pozostanie ona w sferze domysłów.
Tak czy inaczej skoro umarł w tak dramatycznych okolicznościach to zapewne szczęśliwy nie był i dobra materialne, które posiadał nie były mu w stanie tego szczęścia dać.
A na pewno nie dały mu bezpieczeństwa. Czy to od agresorów zewnętrznych czy to od autoagresji. W przypadku tego drugiego o szczęściu nie może być mowy. W przypadku tego pierwszego też raczej jest ono mało prawdopodobne.
Co do innych znanych osób to myślę że ten sam mechanizm można zastosować i wobec nich. Ludzka psychika jest taka sama u wszystkich choć podlega innym czynnikom.
Pewien jednak jestem że trwałego szczęścia kupić sobie nie można. Można sobie je wypracować, ale to zupełnie inna historia.

ocenił(a) film na 10
2222

to już nie są tego typu role i gaża jaką dostawał u szczytu możliwości .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

...najwyraźniej wiesz lepiej

ocenił(a) film na 10
2222

no erudyta nie trzeba być . Wystarczy sobie zrobic zestawienie rół z ostatnich lat z zestawieniem ról z lat gdzie był naszczycie .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Żeby to wiedzieć trzeba raczej być raczej księgowym Williamsa. I widać że z takim rozmawiam :)

ocenił(a) film na 10
2222

no akurat tutaj nie trzeba byc omnibusem .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Powtórzę że to wszystko co piszesz to są tylko twoje domysły i wyobrażenia. Może być tak że masz rację (kilka procent szans) a może być też tak że się całkowicie mylisz (kilkadziesiąt procent szans). Równie dobrze możemy podyskutować o UFO.

ocenił(a) film na 10
2222

nie no lata 80-te i 90 -te to czas w którym przecież grał w samych kiczach za to w po 2000 roku same ambitne kino . Zejdz chłopie na ziemię

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Daleki bym był od oceniania jakości filmów i przekładania tego na komercyjny sukces. Czy jesteś w stanie jednoznacznie określić czym jest kicz?

ocenił(a) film na 7
2222

Twój rozmówca ma pełną rację, więc nie rozumiem czemu nie możesz mu jej przyznać. Nigdy na każdy przypadek nie można patrzeć tak samo (mówię, o Twoim podejściu, że wszystko to wina sławy i bogactwa), a jeśli chodzi o zarobki Williamsa, to logicznym jest, że im mniej wnosząca do fabuły coś rola to mniejsza kwota jaką się za nią się otrzymuje, podobnie im gorszy film, który mało się widzów przyciągnie, to procenty od jego sprzedaży są niższe

ocenił(a) film na 10
matuur

i Dzieki za poparcie . Co z tego że ma 3 filmy w roku wpisane w filmweb jak gra tam kilku minutowe epizody i dostaje pare tysięcy . Era milionów dla niego juz sie dawno skończyła . Koszty rosna a przychody maleją .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

To nie ma znaczenia czy zostaniesz poparty przez jednego czy 100 takich jak ty.
Nauczcie się myśleć samodzielnie i przede wszystkim nauczcie się szanować zdanie innych.
Ja nie neguję twojego punktu widzenia i je rozumiem ale to wcale nie znaczy że muszę się z nim zgadzać.
Tym bardziej że to wszystko są twoje domysły.
Poza tym jeśli chcesz nadal dyskutować to odpowiedz na moje ostatnie pytanie.
Czy jesteś w stanie określić czym jest kicz? Jeśli nie jesteś to nie używaj słów których nie potrafisz zdefiniować. A jeśli jesteś to zastanów się dobrze jakie niesie to za sobą konsekwencje.

ocenił(a) film na 10
2222

Chłopie ubzdurałes sobie cos i za Chiny nie chcesz odpuścić . A miej sobie te swoją teorię na to jak odszedł i zakończmy tę dyskusje już . Czy ja ci bronię miec swoje zdanie

ocenił(a) film na 7
maciekb80

To nie chodzi o to żebyś mi przyznał lub nie przyznał racji- jeszcze na dodatek w nerwach i próbując obrażać. Chodzi o to żebyś nauczył się brać w dyskusji pod uwagę różne punkty widzenia (inne niż twój własny) i nie rzucał słowami, których znaczenia do końca nie rozumiesz. To nie jest wstyd czegoś nie wiedzieć.

ocenił(a) film na 7
2222

Wasza bezsensowna dyskusja ma temat pieniędzy, jakości ról, czy też osądzania czym jest kicz, pokazuje jedynie jak mało wiecie o aktorstwie, a szczególnie o aktorstwie amerykańskim. To u nas większość to aktorzy-celebryci. Tam również oczywiście można ich znaleźć, ale Williams na pewno do nich nie należał. Więc problemy przyziemne o jakich mówicie zupełnie nie były powodem jego śmierci. Seymour Hoffman miał bardzo podobny problem jak Williams i też niestety popełnił samobójstwo w tym roku. Polecam, głębiej zainteresować się tematem.

ocenił(a) film na 7
mateuszt

Jak widać dyskusja jest tak bardzo bezsensowna że musisz koniecznie brać niej udział :)))

ocenił(a) film na 10
mateuszt

juz sam fakt że smiesz oceniac nas za nasza wiedzę o aktorstwie , swiadczy tylko i wyłącznie o tobie - czytaj Żle

ocenił(a) film na 10
mateuszt

...i jakże bogaty jest twój profil . Normalnie az kipi erudycją filmowa .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Hahah. Mój profil na filmwebie świadczy o moim guście. Fantastyczne wnioski ;). Jeżeli jakkolwiek poczuliście się skrytykowani, to zupełnie nie o to mi chodziło. To nie pieniądze były przyczyną jego samobójstwa i tylko to chciałem w swoim poście przekazać, a jeżeli zrobiłem to nazbyt dosadnie to sorry. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

maciekb80

teraz co będzie z tym długiem?

ocenił(a) film na 10
Lucanius

życzę powodzenia jego rodzinie . Chyba że się zrzekła

maciekb80

Williams miał długi alimentacyjne wobec swoich byłych żon, ale główną przyczyną samobójstwa była niemal na pewno postępująca choroba. Prawdą jednocześnie jest fakt, że to nie byl jego pierwszy epizod depresyjny, jednak pewność diagnozy odebrała mu chęć do życia. Ogromny smutek mnie ogarnia za każdy razem jak o nim pomyślę. Minęło już tyle czasu, a ja nadal tak samo przeżywam jak w dniu informacji o jego śmierci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones