PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 313 983
oceny
7,8 10 1 313983
7,4 34
oceny krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów
melatoninaaa

Newanda jest najlepszy. Damn it, chciałbym wsiąknąć w ten film.

ocenił(a) film na 5
melatoninaaa

Carpe diem, ale zważajcie na swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Nawet Epikur był zdania, że nadmiar dobrego nie przyniesie szczęścia.

TangoAndWaltz

Ależ oczywiście,bez obaw.

melatoninaaa

Carpie diem to takie dorabianie ideologii do braku wyobraźni, braku analitycznego myślenia i nieodpowiedzialności

mlody969

Moglbys rozwiac swoja wypowiedz,bo jestem ciekawa Twojego zdania co do dobierania ideologii do braku wyobrazni. Jednakze nie sadze zeby przytoczone haslo wiazalo sie koniecznie z nieodpowiedzialoscia,bo jest to tylko zalezne od osoby.
Z drugiej strony mysle,ze nie mozna wybrac ideologi,dlaczego wtedy tak napisalam nie wiem,pewnie pod wplywem fascynacji dopiero co obejrzanym filmem,ale ideologia ideologią,niewazne jakie postanowienia sobie przybiezemy,to i tak nasza podswiadomosc nie bedzie sie tego trzymac.

melatoninaaa

Ja akurat myślę, że skoro jesteśmy homo sapiens, to do czegoś nas to zobowiązuje - przede wszystkim powinniśmy się kierować ROZUMEM a nie uczuciami. To tak odnośnie podświadomości i tym co nami kieruje.

I dlatego też nazwałem to dorabianiem ideologii. Ot po prostu ktoś jest lekkomyślny, nie jest zorganizowany, nie robi planów ani przewidywań, żyje z dnia na dzień no to ma hasło Carpe diem i wszystko co się z tym wiąże. Więc mechanizm dokładnie taki jaki opisałaś wyżej - ktoś jest taki jaki jest i zamiast nad sobą pracować po prostu racjonalizuje to właśnie tym hasłem i tym co się z nim wiąże. To tak jak rozkapryszone, niezdecydowane kobiety rzucają hasło "kobieta zmienną jest".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones