PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 314 332
oceny
7,8 10 1 314332
7,4 36
ocen krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów

filmu (jeszcze) nie ogladalem ale jestem swiezo po ksiazce i zastanawia mnie jedna rzecz. mianowicie nierealizm tej historii. chodzi mi o knoxa i chris. ma chlopaka cheta z ktorym dobrze sie dogaduje, caluja sie i w ogole. a tu po jednej nocy w teatrze ledwo co zdazyli (knox i chris) kilka slow zamienic a juz mamy opis tego jak namietnie sie caluja w swietle ksiezyca. no i super wszystko bylo by ladnie pieknie gdyby nie fakt ze to zostawila chewa. byli para tyle czasu i zostawiła go dla goscia z ktorym zna sie tak naprawde kilka godzin a ktory wczesnien zrobil jej wioche na cala klase + obmacywal na imprezie. czyli rownie dobrze moglaby rowniez knoxa za jakks czas zostawic bo jej sie znudzi tak jak chet. jak dla mnie takie zachowanie to zwykle puszczalstwo

michat34

Również jestem świeżo po przeczytaniu książki i tak samo mnie to zastanawiało.Po jednym spektaklu w teatrze olała Cheta i zajęła się Knoxm...Zero realizmu w tym wątku...

michat34

[Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler]
[Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler]
[Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler] [Spoiler]

Może właśnie dlatego ten wątek, a raczej to co wydarzyło się w noc po spektaklu, zostało pominięte w filmie.
Nie poznajemy dalszych, miłosnych losów Knox'a. Ostatnia scena z ich wspólnym udziałem to, gdy Knox łapie dziewczynę za rękę.

ocenił(a) film na 8
michat34

Inna sprawa, że chyba żadna dziewczyna nie poleci na teksty "Kocham cie!", "Napisałem dla ciebie wiersz"...

ocenił(a) film na 8
Grandziarz94

Zupełnie się nie zgadzam z twoim komentarzem Grandziarz ;)

Nie czytałam książki, ale rzeczywiście zachowanie Chris jest... nie do przyjęcia i tyle. (żeby już nie pisać gorzej)

ocenił(a) film na 8
xJustax

A ja na jej miejscu też pewnie wybrałabym Knoxa. Nie wiem jak było w książce, ale w filmie tuż przed spektaklem Chris powiedziała, że jej chłopak nie poszedłby z nią do teatru. Wolał puścić ją samą. Chet to typ chuligana i na dłuższą metę związek z takim typem jest ryzykowny.
Swoją drogą romantyczne gesty trafiają do wrażliwych dziewczyn i jak widać dobrze trafiły. Chyba lepiej mieć faceta, który ma podobne zainteresowania, pasje i potrafi wyrazić swoje uczucia.

ocenił(a) film na 8
magja1989_

Okazuje się, że książka została napisana na podstawie filmu, a nie odwrotnie. Zawiodłam się na całej linii. Po prostu opis tego co się działo w filmie zamknięty w okładce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones