PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722146}

Strażnicy Galaktyki vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2
7,5 170 694
oceny
7,5 10 1 170694
6,7 35
ocen krytyków
Strażnicy Galaktyki vol. 2
powrót do forum filmu Strażnicy Galaktyki vol. 2

Pełne entuzjazmu komentarze zapowiadały niesamowitą przygodę. Niestety żarty na bardzo niskim poziomie,sceny które miały być wzruszające były jedynie patetyczne. Fajne efekty wizualne,świetna muzyka to atuty.Sympatyczny Groot. I to tyle. Jak ktoś pisze że Dax był śmieszny to naprawdę nie wiem jak to skomentować. Pierwsza część świetna. Druga mierna.

użytkownik usunięty
iktorn73

Drax mocno wkurzał. Obrażanie Mantis itd. Naprawdę na początku bawiło a potem irytowało...
Mały Groot faktycznie najlepsza postać obok Nebuli i Yondu w sumie Gamory też.

Kilka żartów faktycznie przesadnych ale źle nie jest... Z ant manem było gorzej. Tutaj są mankamenty ale można przymknąć oko.

ocenił(a) film na 9

Chyba nie rozumiecie, że Drax po prostu taki jest i tyle. Mały Groot wcale nie był tak świetny jak to wynikało z zapowiedzi, dla mnie, najlepszy był Rocket i Yondu.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

To był film o Yondu :)

użytkownik usunięty
lelen_lis

Przecież to mały Groot kradł cały film... Rocket? momentami był naprawdę wkurzający, szczególnie teksty o kupie itd... zniszczyli Rocketa, bo w jedynce był pokazany jako rozważny, mądry z humorem szop, a w tej części zrobili z niego kawał buraka który wkurzał właściwie całą ekipę.

ocenił(a) film na 9

"Rozsądny" to On jest w komiksach Abnetta i Laninnga z lat 2007-2011, w pierwszej części to wiecznie wkurzony badas, przez co obecnie dosyć ogłupiają go w komiksach, niwelując jego wysoką inteligencję.
Mimo to, filmowego Rocketa też lubię i dla mnie, to on wraz z Yondu kradną ten film.
A że szop wkurza całą ekipę to założenie scenariusza, po prostu nasza "patologiczna rodzina" musi podrzeć ze sobą koty, żeby się dobrze dotrzeć ;) Pod koniec szop już wie, co zrobił źle i zawiera pokój z Quillem ;)

użytkownik usunięty
lelen_lis

W pierwszej części wkurzony badas? hmmm no nie wiem, w pierwszej części był dobrze prowadzony, na pewno nie był tak wkurzony jak w drugiej części i tak irytujący...

Jednak dla mnie mały Groot kradnie film :) szczególnie ta scena http://i.giphy.com/26xBy8NBnDBJxh5u0.gif

ocenił(a) film na 9

Był badasem.
W jedynce, Rocket walczy na raz z Quillem i z Gamorą,terroryzuje więźniów (przy użyciu Groota), wydobywa całą ekipę z kicia, nachlany, napierdziela się z Draxem (również za pomocą Groota) i jeszcze mówi, że nie gwarantuje, iż po wszystkim ich nie pozabija ;), wkurzony, kopie trawę, gdy Yondu zgarnia Gamorę i Quilla, grozi Yondu, że wysadzi jego statek, jeśli ten nie wyda więźniów w ciągu pięciu sekund ;) (wysadziłby go wraz ze swoimi nowymi i jedynymi przyjaciółmi na pokładzie?), w końcu, dość niechętnie przystaje na plan Quilla i dopiero pod koniec filmu pokazuje trochę inne oblicze, opłakując Groota. Więc, tak, jest badasem ;)
Zresztą, konflikt na linii Rocket - Drax jest bardzo fajnie zarysowany w pierwszym filmie: ten drugi uważa, że tylko on odniósł stratę i tylko on na prawdę cierpi, a szop nie wie o czym mówi. Dopiero gdy widzi, że Rocket też kogoś stracił, jego stosunek do szopa się zmienia i następuje zrozumienie. Pod koniec filmu jest fajna scena, gdy w odbudowanym Milano Rocket odwraca się do Draxa i kiwa my głową a ten mu odpowiada tym samym.

ocenił(a) film na 7

Powiedzieli tez dlaczego taki jest.

ocenił(a) film na 5

A ja wole Antmana i nie przesadnych, ale przesadzonych, nie probuj jak tworcy tego filmou tworzyc dziwcznych potworkow jezykowych. I zanim zaczniesz wycieczki do mojego pisania - literowki, wiada wzroku, brak mozliwosci edycji po napisaniu, sama sie nie zachwycam, ze nie moge poprawic co juz poszle, a wczesniej nie widze tych wpadek.

użytkownik usunięty
alisspl

Jak można Mad Maxa tak nisko ocenić bo nie rozumiem.... Ant Mana? proszę cię

Jakich dziwnych potworków? nie pisz do mnie trollu takim pismem...

ocenił(a) film na 5

Oceniac mozna jak sie chce, nie mialam nigdy i nie mam pretensji do ludzi czy sobie oceniaja na 1 czy na 10, a dlaczego komus moze sie nie podobac cyfrowa ocena nie raz juz tutaj wyjasnialam, poczytaj sobie. Tak, nie podoba mi sie nowy Mad Max, wole klasyke, nowy jest dla mnie wyjechanie z jednego miejsca, jechaniem pol pustyni i wrocenie plus CGI, to wszystko, a aktor nie ma zadnego znaczenia i pola do popisu jako gliwna postac. Nie obchodzi mnie, ze ty np. Trome ocenisz sobie na 9, MM na 10, a film, ktory mi sie podobla na 3, wiec daruj sobie probu duskredytacji na poziomie rozwydrzonych dzieciakow tutaj, ktore glownie po to siegaja.
Napisalam chyba dosc wyraznie jakich? Nie tworz slownych potworkow, uzywaj istniejacych slow i nie sil sie na jakies ala jestem rowniachc jezykowa napisze sobie po chwa bo to takie zabawne i lepiej brzmiace, nie, nie brzmiace. A sieganie po trollowanie, zamiast prob przeczytania co ktos do ciebie napisal jest prostackie.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

Zobaczmy... Nazywasz mnie tepa, dziewczynka, mam wrocic do szkoly, kompletnie nie umiesz odniesc sie na poziomie do argumentow i czyjegos zdania, kierujesz sie czyjas ocena filmu jako wyznacznikiem, nie wiem jego inteligencji, jestes wciaz niegrzeczny, nieletni i zupelnie nie pokazales, ze nie mam racji co do ciebie. Bo kazdym takim slabym wyzwiskiem to robisz.
Pokazujesz jedynie, ze nadal jestes po prostu bardzo niegrzecznym malolatem.
Naprawde uwazasz, ze to co piszesz stawia cie w lepszym swietle niz mnie?
Sadze, ze te twoje jednozdaniowe wyziwska i proby obrazania kogos od ciebie starszego i z wiedza, dosc dobrze pokazaly jak ciebie oceniac. A wszystko dlatego, ze powiedzialam ci, zebys uzywal poprawnie slow, a nie wymyslal jakies nieistniejace i jak widac nie potrafiles sie do tego odniesc jak dojrzaly i nadal nie umiesz, I ponownie, kazda twoja proba odpisania mi, bedzie owcowala odpowiedza jak bardzo sie mylisz i jak bardzo jestes niegrzeczny i niewychowany.
Mozesz sobie nazywac mnie jak chcesz, w niczym to nie zmieni faktow, ze jestem od ciebie i bardziej wyksztalcona i starsza, a moze skonczyc sie zgloszeniem ciebie do moderacji, a na pewno dalszymi powiadomieniami na maila, wiec jak chcesz.

użytkownik usunięty
alisspl

A zgłaszaj sobie, moderacja i.tak tu nic nie robi... Nie będę rozmawiać z kimś kto pisze tyle błędów i nie obchodzą mnie tego powody

ocenił(a) film na 9

Mówisz o Fury Road? Hmm ten film nie miał fabuły ani dialogów ani gry aktorskiej (nie licząc dwójki bohaterów), ani ciekawego złego ani niczego poza pościgami na pustyni. Cały ten film jest pretekstem żeby pokazać kilka scen pościgów i efektów specjalnych. Aktorzy nie mają nic do powiedzenia. To jest dno.

ocenił(a) film na 7

Scena gdy Drax wyskoczył na linie za statkiem, zagadał do Nebuli i uratował wszystkich?
Gdy powiedział że Mantis jest jak Jego córka ? Gdy Mantis poczuła Jego ból?
Gdy ratował Mantis kosztem własnego życia utrzymując ją na powierzchni?

użytkownik usunięty
Rozgdz

No to były akurat dobre momenty :) muszę przyznać. Ale jakoś i tak wolę Draxa w pierwszej części GOTG

ocenił(a) film na 7

Ja jednak wolę tą postać w drugiej części. Jest głębsza i lepiej zagrana. A ta scena którą opisałem wcześniej, z Mantis -naprawdę do mnie trafiła - że Drax jest postacią tragiczną - pomimo komediowych wstawek. W pierwszej części był postacią typowo komediową .
http://www.youtube.com/watch?v=kEkkrrEZQ10

ocenił(a) film na 10
iktorn73

No ja się śmiałem na tym filmie i płakałem :)

ocenił(a) film na 10
iktorn73

Chyba mi nie powiesz że śmierć i pogrzeb Yondu były patetyczne? Czy masz serce z kamienia? Albo scena gdy całąalojalna załoga Yondu wylądowała w próżni? Miałem pretensje do niektórych żartów które rzeczywiście były nieco na siłe, ale na pewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem że w/w sceny były nie wzruszające a patetyczne

ocenił(a) film na 5
Klukier

Dla mnie pogrzeb byl wyjatkowo kiczowaty, tak jak pisalam - podogonie jednozca, do mnie taki kicz nie trafia, wole taki bardziej mniej landrynkowy.

użytkownik usunięty
alisspl

dziewczynko wez idz do szkoły się ucz pisać

ocenił(a) film na 5

Nieletni daj sobie spokoj z tymi probami dyskredytowania kogos z powodu jego wieku i wady wzroku. Marue zrobilam kilkadziesiat lat temu i pare studiow tez, ciezko pracuje na emeryture, zycze ci, zebys w moim wieku nadal mial sprawne palce i oczy i nie robil literowek. Miej pretensje do FW i skopany skrypt z edycja postow - nie moge tego robic po napisaniu. Ja nie probuje, mimo poziomu twoich wypowiedzi i gustow jechac ci po wieki, ale jestem pewna, ze daleko ci do mojego.
Ty naucz sie nie uzywac nieistniejacych slow, po raz trzecu ci to mowie.
Nie uwierze, ze nie odrozniaz kiedy ktos nie trafia w klawiature dobrze i robi literowki, a kiedy nie wie jak dane slowo sie pisze ortograficznie czy gramatycznie. Ale kto wie, z takim twoim podejscie,. Aha, a jezeli cie cos boli, ze odpowiadam, to proste, nie wywoluj mnie tutaj powiadomieniami, bo ja nie mam zadnych problemow z wielokrotnym pisaniem takim jak ty, jak sie mylisz w swoich probach niegrzecznego zachowania sie wobec innych.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

kiedy robilam pozwolenie na bron juz bylam u psychiatry, wszystko w porzadku, moge poslugiwac sie bronia palna i posiadac ja w domu. A ty?
A nie, glupie pytanie, wybacz, nieletnim nie daja pozwolenia na bron, a za wyrazne niepanowanie nad agresja nawet na czyms takim jak nie majace znaczenia forum o filmach, jak sadze zaden lekarz nie dalby ci pozytywnej noty. Trzeba umiec przyjmowac czyjes uwagi krytyczne i uczyc sie od innych, a ty wolisz tylko takie slabe prowokacje. Moze gdybym ja tak do ciebie pisala, to pewnie byc sie przejal, bo to taki wiek, a ja? Po prostu odpisze ci w ten sposob. Nie chcesz, zebym pisala, nie slij powiadomien.
U okulisty tez juz bylam, stad wiem, ze mam wade wzroku i wybacz, ze dzisiejsza medycyna nie pozwala ot tak po prostu jej wyleczyc sama wizyta.
Taki pech, ze nie widze literowek przed nosem, ale za to czarna kropke 50 krokow przed soba.
Swoja droga ciekawa jestem co by lekarz mial do powiedzenia na temat twojej fascynacji tym filmem i atakowaniem z tego powodu kogos o innej ocenie.

użytkownik usunięty
alisspl

To się okulary nosi jak byłaś u okulisty... Wada wzroku to nie rak da się leczyć. I też mam więc bajek nie opowiadaj mi że piszesz tak bo masz wadę wzroku...

Haha z tą bronią palną to jeszcze bardziej śmieszny żart na filmwebie niż złote myśli Aza

Atakuje cię bo nie jesteś godna rozmowy ze mną żegnam

ocenił(a) film na 5

Czemu smieszne? Normalnie, mozna w naszym kraju ze wzgledu na zawod lub inne wymagania starac sie o pozwolenie o bron. Przechodzi sie wtedy testy psychologiczne, a mozna i prywatnie dla swietego spokoju poprosic o opinie psychiatry.
Czy ja gdzies napisalam, ze jestem zawodowym snajperem? Bo ja widze, ze to ty masz jakies wyobrazenia z filmow i zero wiedzy w temacie.
Spokojnie z 50 metrow trafiam w dziesiatke. Ale ty bedziesz sie madrzyl.
No i co noszenie okularow i wizyty u okulisty zlikwidowaly ci te wade wzroku? Moze spytaj tego swojego okulisty o to jak dzialaja rozne wady i czym sie objawia, nawet jak nosi sie okulary lub nosi sie tylko do okreslonych czynnosci? Roznica jest taka, ze ja do tego jak pisze i ze robie te literowki sie przyznaje, bo ich nie dostrzegam w trakcie pisania i chetnie bym je redagowala gdyby ta strona pozwalal, ty za to idziesz w zaparte i jeszcze zachowujesz sie skrajnie niegrzecznie i glupio po prostu.
Widze, ze ty zyjesz tym forum i ta stronka, usilnie zabiegasz o rozpoznawalnosc, generujac wciaz i wciaz komunikaty o jakiejs twojej probie odgryzienia sie ni w piec, ni w jedenascie. Po raz juz chyba piaty powtarzam, nie chcesz moich odpowiedzi, bo rozmowa z toba jest zadna z takim poziomem jaki reprezentujesz, nie generuj u mnie powiadomien. Jestes niekonsekwentny i przeczysz sam sobie. I nie wiem co to za Aza. ale jezeli nie podoba ci sie co pisze tutaj i jakie ma zdanie, to zakladam, ze ma przeciwne do twojego i rowniez ocenil cie jako agresywnego nieletniego i piszacego bez sensu byleby sie tylko odgryzc jakims wyzwiskiem czy glupia ocena.
Atak jest forma obrony, musialam mocno naruszyc to jakies twoje ego jezeli masz potrzebe az tak silnego bronienia sie przede mna i jedna uwaga, ze slowo, ktorego uzywasz nie istnieje i jest slowotworczym potworkiem, a ty najwyrazniej nawet nie wiesz, ze blednie cos takiego stosujesz.

użytkownik usunięty
alisspl

Jesteś zwykłym trollem,zrobiłaś sama tutaj prywatne wycieczki personalne. Zresztą nie gadam z tobą... Bzdury są okulary do chodzenia, są i do pisania i czytania... Więc opowiadasz takie bzdury że rzygam tym a tera nara

ocenił(a) film na 5

Przykro mi, ze az dorobiles sie problemow zoladowych z tej irytacji i strachu przed normalna rozmowa z osoba starsza i grzeczniejsza od ciebie. Pisalam juz nazywaj sobie mnie jak chcesz, bo nie zmieni to faktu, ze nie masz racji i ze zachujesz sie irracjonalnie i po prostu chamsko.
Osobiste wycieczki? Zwrocilam ci uwage na uzywanie nieistniejacych slow. W zamian dostalam wyzwiska, proby nazywania mnie dziewczynka, ze mam isc do psychiatry i wysmiewanie mnie za wade wzroku. Rozumiem, ze masz specjalizacje, oprocz wiedzy na temat broni palnej i pozwolen, lekarska z dziedziny okulistyki? Ja nie mam, ale nawet ja wiem, ze wlasciwie nic nie wiesz, piszac to co wyzej i bedac przekonanym, ze masz racje. Powiedzialam, spytaj sowjego okulisty, bo oczywiscie wiem, ze moje zdanie nie ma dla ciebie znaczenia. Nie, to ty zaczales wycieczki w tonie ponizej krytki i zupelnie nieadekwatnie do mojego postu, teraz zas ponosisz tego konsekwencje. Czyzbys nie potrafil sobie z tym poradzic? Potwierdzasz w dalszym ciagu, ze jestes bardzo mlody i nie masz za duzego doswiadczenia o zyciu, zas nie potrafisz stawic czola w sposob kulturalny skutkom swojego zlego zachowania.
Po raz nt, zamiast sie ze mna zegnac, nie generuj powiadomien, wtedy ja nie odpisze. To naprawde bardzo prosta zaleznosc. Trollowanie byloby wtedy gdybym cie prowokowala tak bezmyslnie jak ty to robisz, a ja jedynie odpowiadam kulturalnie na twoje kolejne pelne zlosci odzywki w postaci dwoch zdan. I powtarzam, ja sobie zdaje sprawe z tego jak pisze, ze robie bledy, ale nie ortograficzne, jedynie wlasnie wynikajace z literowek i ze bylabym bardzo zadowolona jakbym mogla to edytowac, bo zaoszczedziloby mi tez w duzej mierze takich nijakich, wrednych, malostkowych postow jak twoje i prob dyskredytowania mnie i mojego zdania o filmie poprzez to, ze post wyglada jak pisany przez osobe piszaca bez ekranu co najmniej. A jednak znajduja sie tu jeszcze osoby, ktore to rozumieja i podejmuja ciekawe rozmowy. Ty potrafisz tylko wciaz sie odgryzac i np. wyciagac okulistow, psychiatrow i to ze mi sie MM nie podobal.
Wychowac juz cie nie wychowam, zreszta to rola twoich rodzicow, ale nie bedziesz mogl sobie poprzestac na tych goloslownych nara i nie gadam z toba, tak dlugo jak bedziesz podejmowal proby takich zaczepek w moja strone.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

Nie, stwierdzilam fakt, a ty zachowujesz sie jakbym ci tym zrobila jakas wielka krzywde. I kolejne wyzwiska. I kolejna odpowiedz z mojej strony, Nadal jestes niegrzeczny, nadal maloletni, nadal zle wychowany i nadal ciskajacy sie bez sensu. Nie potrafisz napisac czegos bez wyzwisk, zaczepek?

użytkownik usunięty
alisspl

nie potrafię, nie mam szacunku do takich dziewczynek jak ty

użytkownik usunięty
alisspl

I w dupie mam czy ktoś lubi ten film.czy też nie, wyobraź sobie że sam dostrzegam wady tego.filmu i dałem 7,5 :) tak więc nie będe rozmawiać z kimś takim...

ocenił(a) film na 5

Przeciez ty nie rozmawiasz. Jedynie ciskasz sie jakby cie cos w tylek gryzlo. Mozesz sobie miec w dupie, ciekawe miejsce na opinie, takze twoja i kolejne pokazywanie jak nie potrafisz kulturalnie sie wyrazac.
Niestety na to nie pomoze zaden okulista ani psychiatra, to sa bledy wychowania w twoim somu, z ktorego nie wyniosles jak nalezy sie publiczeni zachowywac, wyrazac, w szczegolnosci do kobiet.
Albo masz spore problemy w zyciu i emocjonalne i sobie tu odreagowujesz.
Gdyby faktycznie cie nie obchodzilo moje zdanie na temat filmu, inne niz twoje i autora tego watku nie atakolwabys nas i nie wypisywal agresywnych, bezsensownych paruzdaniowek. Po raz kolejnu sam sobie przeczysz i po raz kolejny zabiegasz wrecz o to, zeby widziec moja odpowiedz pod twoim kolejnym niegrzecznym i opryskliwym postem. Nie chcesz tego, nie generuj powiadomien. Bedziesz to robil, bede odpowiadac. Naucz sie wykonywac to o czym piszesz inaczej nie ma to najmniejszego sensu. Ja postepuje zgodnie z tym o czym cie powiadomilam, od ciebie sa tylko ciagle powtorzenia, ze nie chcesz rozmawiac bo cos tam i slesz kolejna dwuzdaniowke.
Nie chcesz rozmawiac? Najpierw naucz sie to robic, na poziomie. Ale rozumiem, ze boisz sie juz teraz kiedy masz do czynienia z kims lepiej przygotowanym od ciebie do rozmowy o tym jak nigrzecznie i niewlasciwie sie zachowujesz.

użytkownik usunięty
alisspl

Powtarzam nie mam szacunku do takich dziewek jak ty... i nie rozmawiam z takimi nawet realnie. Bzdury... układa mi się życiowo mega nigdy nie było lepiej.

I ten post jest ostatnim więcej nie odpiszę ci

ocenił(a) film na 8

Sorry, że Wam przerwę, ale kolega Yoda nic takiego złego nie powiedział. Pierwsza alisspl zaczęłaś go atakować. A ciągłe mówienie o broni i pozwoleniu, to jakaś forma próby dowartościowania się - według mnie.

iktorn73

Surowo oceniasz. Ja oglądałem z przymrużeniem oka w pracy jako lekki film. No i faktycznie, taka bajeczka, ale jak dla mnie fajnie pokazała takie wartości jak przyjaźń, honor, odwaga... podobało mi się to. Sequel jak dla mnie na tym samym poziomie co część pierwsza.

użytkownik usunięty
mejbirdus

No dokładnie Strażnicy Galaktyki mają taką konwencję jaka im najbardziej pasuje. Nie wiem czego niektórzy oczekiwali? Drugich legionów Samobójców? Przecież to by była porażka

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
YesImEnvy

Xd fajne argumenty :/

ocenił(a) film na 3
iktorn73

Dokładnie myślę tak samo. Nie wiem skąd te achy i ochy. Jedynka dla mnie 8/10, natomiast vol.2 to 3/10. Rozumiem, że ma być trochę kiczu, neony, ale to jest jakaś przesada. Nawet mnie wytrawnego miłośnika sucharów, parodii i gagów ten film zniesmaczył. Ale nie zniesmaczył dlatego, że żarciki były niesmaczne, po prostu ta cała otoczka, między innymi walki z glutami, niemal "kreskówkowy" kosmos, wszędobylskie neony i wypłowiałe mało ambitne dialogi. Teksty, żarciki, to właściwie zlepek wszystkiego co już ludzie dawno znają. Po bardzo dobrej pierwszej części, liczyłem że druga część będzie co najmniej tak samo dobra, ale się bardzo zawiodłem. Ogólnie nie polecam. Tak przy okazji, skojarzyła mi się właśnie sytuacja z Matrixem - pierwsza część tego filmu miazga 9/10. Swojego czasu byłem w kinie na Matrix (1) Później oglądałem jeszcze na DVD i w TV. Długo długo po premierze części 2 i 3 postanowiłem je obejrzeć... do dzisiaj nie mogę uwierzyć, ze pierwszą część Matrixa zrobili ci sami goście co dwie pozostałe części. Matrix 2 i 3 to dno, te filmy mógłby być właściwie jedynie "darmowym serialem". a najlepiej jakby w ogóle ich nie było, bo dla mnie Matrix to tylko i wyłącznie pierwsza część. W przypadku Strażników Galaktyki jest to samo.

perv3rsion

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

ocenił(a) film na 3
kotbury

Szczególnie takie umysłowe kaleki jak Ty, powinny nie mieć możliwości pisania komentarzy.

iktorn73

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones