PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594357}

Strażnicy Galaktyki

Guardians of the Galaxy
7,5 250 892
oceny
7,5 10 1 250892
7,0 43
oceny krytyków
Strażnicy Galaktyki
powrót do forum filmu Strażnicy Galaktyki

Strasznie naciągany, niekonsekwentny, przewidywalny, nierealistyczny, fabularnie wtórny, odmóżdżający i wybrakowany film. Jednak mimo tych wszystkich wad ma swój styl, który nie pozwala uznać go za totalnego gniota.

_GHOST_

Naciągany ? Niekonsekwentny ? Nierealistyczny ?

Padłem

ocenił(a) film na 5
DR16

Ja też padałem gdy oglądałem ten film.

_GHOST_

Gdzie niby widziałeś niekonsekwencję albo że "naciągnięcie" ? Brak realizmu w takich filmach to raczej norma

ocenił(a) film na 5
DR16

Brak realizmu owszem jest normą w tego typu filmach, ale nie uznawałbym tego raczej za okoliczność łagodzącą. Prawa fizyki są jakie są i niema sensu udawać że ich nie ma.

Niekonsekwencja odnosi się do scenariusza. Jakaś postać ginie, ale zaraz jednak ożywa, kogoś innego potrąca statek, i choć nie ma najmniejszych szans wyjść z tego cało to jednak mu się udaje. Dotknięcie kamienia nieskończoności powoduje śmierć, ale jak się okazuje nie u wszystkich. Podobnych przypadków jest więcej. Po co sugerować widzowi, że ktoś ginie skoro zaraz będzie żył dalej. Film jest komedią więc może lepiej byłoby z tych scen zrezygnować.

Naciąganie to nadużywanie klasycznego ratunku w ostatniej chwili i tego typu przypadki.

To wszystko sprawia, że ten film staje się mega naiwny choć trzeba przyznać, że całkiem dobrze ukrywa to pod płaszczykiem swojej "luzackiej" konwencji, którą zresztą uznaje za duży plus tej produkcji.

Szkoda, że twórcy nie zrezygnowali ze skrupulatnie wypracowanego przez filmy Marvela schematu, w którym ci dobrzy walczą z tym mega złym, posiadającym mega potężny artefakt, przy pomocy którego ma zamiar zniszczyć bezbronny świat.

Film rozpoczął się genialnie. Opuszczona planeta. Ciemno, ponuro i nagle ten taniec. Ta scena robi duże wrażenie. Niestety dalej była już tylko wtórność i schemat. Wzbogacona świetnym soundtrackiem i niezłymi dialogami ale jednak filmokopiarka.

_GHOST_

"Jakaś postać ginie, ale zaraz jednak ożywa" - Masz na myśli Groota ? Już wcześniej było wspomniane że potrafi regenerować swoje rany, jeśli pozostanie choć jedna cześć jego ciała (może to być nawet zwykły patyk) to po jakimś czasie wraca do normalnego stanu

"Kogoś innego potrąca statek, i choć nie ma najmniejszych szans wyjść z tego cało to jednak mu się udaje" - Masz na myśli Ronana ? ten gość jest w stanie przeżyć strzał z Super Miotacza a nie jest w stanie przetrwać potrącenia od Statku ?

"Dotknięcie kamienia nieskończoności powoduje śmierć, ale jak się okazuje nie u wszystkich" - tylko nie u Star Lorda bo ma w sobie DNA swojego Ojca (nie wiemy kim on jest ale na pewno nie jest to zwykły ziemianin)

"Szkoda, że twórcy nie zrezygnowali ze skrupulatnie wypracowanego przez filmy Marvela schematu, w którym ci dobrzy walczą z tym mega złym, posiadającym mega potężny artefakt, przy pomocy którego ma zamiar zniszczyć bezbronny świat" - tak, problem w tym że ten film nie ukrywa tego że jest przewidywalny, zadaniem tego filmu było Przedstawienie tytułowych Strażników, Rozwinięcia ich i Nakreślenie wątków które będzie można później rozwijać w MCU, takie rzeczy jak fabuła czy Złoczyńca służą głównie sformułowania tytułowej Ekipy

ocenił(a) film na 5
DR16

To samo można powiedzieć o Lokim w Avengers, Malekith w Thorze II też miał jedynie na celu uwypuklenie relacji braci itd. Strasznie asekuranckie bronienie filmu, który w porównaniu do reszty MCU jest strasznie monotematyczny, powtarzalny i bity od najgorszej schematycznej sztancy

katedra

Aha czyli ty masz rację i nie mam prawa bronić swojego ulubionego filmu ?

ocenił(a) film na 5
DR16

A ktoś ci tak powiedział?

katedra

Wiesz dlaczego pokochałem ten film ?

Nie za fabułę, zwroty akcji itd. tylko za Bohaterów, Akcję, Humor, Wiele Emocji i przede wszystkim za to że pozwolił mi przeżyć Przygodę, takiego filmu nie było u nas od dawna

ocenił(a) film na 5
DR16

Dawno nie było przygodowego blockbustera? My na serio żyjemy w tym samym świecie? Dawno nie widziałeś humoru i akcji u Marvela? o.O

katedra

Strażnikom bliżej raczej do przygodowych filmów Sci fi z przed 40 lat (Flash Gordon czy Gwiezdne Wojny), o tego typu film mi chodzi

ocenił(a) film na 5
DR16

Bohaterow? Tak czarno-bialych, plaskich, jednowymiarowych bohaterow to dawno nie widzialem. Jak w bajce dla malych dzieci, nawet gorzej.

ocenił(a) film na 9
_GHOST_

Lubisz superbhaterów ( masz red hooda w awatarze ) a hejcisz ten film, fu ck logic...

Himiteshu

Właściwie to Strażnicy nie są od końca Superbohaterami, to właściwie Antybohaterowie (Złodziej, Dwa Zbiry, Zabójczyni i Maniak)

ocenił(a) film na 9
DR16

Ale są uważani za superbohaterów, tak jak Punisher czy Deadpool

Himiteshu

Punisher i Deadpool też są Antybohaterami

ocenił(a) film na 9
DR16

Oficjalnie są Superheroes i nie zmienisz tego

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Czy dla Ciebie

Lubić superbohaterów = wychwalać każdy film o nich?

Dla mnie nie, i dlatego potrafię je posegregować na te:

świetne (trylogia Nolana)
dobre (np. Watchmen, Avengers)
niezłe (np. Spider-Man Raimiego, Iron Man, X-Men)
znośne (np. Strażnicy Galaktyki, Superman: Powrót)
totalne gnioty (Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera)

Tak więc jestem fanem superbohaterów ale nie fanboyem, który wstawia każdej takiej produkcji wysoką ocenę. Jeśli u Ciebie jest odwrotnie to następnym razem zastanów się dwa razy zanim napiszesz swoje "fu ck logic...".

ocenił(a) film na 9
_GHOST_

Nie, nie jest odwrotnie, zobacz moje oceny filmów

ocenił(a) film na 3
_GHOST_

Podpisuje sie rekoma i nogami.

manga_maniak

Jesteście żałośni...

ocenił(a) film na 3
DR16

A moze jakies argumenty?
Tepy fanboj bajeczek dla dzieci. Film to typowa masowka z happy endem, bez zadnej glebi, symboliki, przeslania lub czegokolwiek.

manga_maniak

Oczekujesz głębi i Przesłania po Letnim Blockbusterze ?

ocenił(a) film na 3
DR16

Wlasnie ten film ocenilem tak slabo bo jest tylko gownem w papierku.

manga_maniak

Ten film to Blockbuster - czysta i nieobowiązkowa kinowa rozrywka do cholery, tu nie chodzi o przesłania czy jakąś głębie tylko o dobrą zabawę

I dlatego nigdy tego nie zrozumiesz bo jesteś typowym malkontentem jak ich wielu na tym serwisie

użytkownik usunięty
DR16

Po blockbusterze oczekuję humoru który nie będzie żenował, interesujących postaci i możliwie dobrej ( w ramach blockbustera oczywiście ) historii . Guardians of the Galaxy nie spełnia żadnego z tych 3 aspektów . Jest jeszcze parę innych aspektów których można po tego typu filmach oczekiwać ale to materiał na dłuższą dyskusję .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones