PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701015}

Na skraju klifu

Strangerland
5,7 5 067
ocen
5,7 10 1 5067
Na skraju klifu
powrót do forum filmu Na skraju klifu

Wg mnie treść filmu głównie skupia się na zjawisku molestowania w rodzinie i braku reakcji matki ( matka udaje ze nie wie że córka jest molestowana przez ojca) Ojciec molestuje córkę , chodzi do niej nocami. Dlatego nie śpi z matką zeby nie zauważyła kiedy wychodzi do córki. O molestowaniu wie syn. Nie może sobie z tym poradzić nie wie co ma zrobic - dlatego chodzi nocami po mieście ( nie chce być niemym świadkiem tego co ojciec robi z córką ) . Sny matki ( ciągle takie same) świadczą o tym ze przez sen słyszała głosy ( dochodzące z pokoju córki ) ale nie chce się do tego przyznać woli sprawy pozostawić takie jakie one są. Bardzo wyzywające zachowanie Lily ( chodzenie w domu w samej bieliźnie) świadczy o tym ze się nie wstydzi ( bo ojciec juz ją oglądał tak). Matka nie widzi w tym problemu , a raczej widzieć nie chce. Jednocześnie rozmowa matki z policjantem jej opowieść o tym że córka tańczyła nago w wieku 7 lat i od tego czasu coś się zmieniło między nią a mężem, że nie chciał więcej z matką spać - można wysunąc wniosek że podejrzewała męża o kontakty z córką ale przyznac nie chciała. Ojciec uważa ze córka go sprowokowała swoim zachowaniem do molestowania ( w czasie jednej z rozmów mówi do żony ze za nim taka córka nie jest - sugeruje ze po matce jest wyzywająca i prowokująca) .Ojciec zabrał syna ze szpitala bo bał się ze za dużo zacznie opowiadać. Córka uciekła z domu nie mogła już znieść takiej sytuacji.

JOla1980_

I super interpretacja

JOla1980_

Jakby ją molestował to by miała go w garści i nie musiała brata posyłać po pieniądze od niego, bez problemu puściłby ją na koncert itd.

JOla1980_

Corka jest molestowana ale przez matke. Jest seksoholiczka I jest chora widac to po scenach z bertim I policjantem

ocenił(a) film na 8
arbuz55555

Dokładnie. Poza tym ten tekst w szpitalu - "po mnie tego nie odziedziczyła" - widać były już jakieś historie w przeszłości z udziałem matki, i mąż zdawał sobie sprawę z zaburzeń seksualnych na jakie cierpi jego żona. Poza tym wspomniane przez ciebie sceny z policjantem i bertim. Nie znalazłem za to w filmie niczego co sugerowało by mi molestowanie córki przez ojca, który wg. mnie miał i tak anielską cierpliwość dla żony i idącej jej śladem córki.

ocenił(a) film na 5
arbuz55555

Ooo bardzo ciekawa interpretacja.

JOla1980_

Dobra interpretacja. Wypisal syna wczesniej ze szpitala, bo bal sie, ze za duzo powie, niby z jakiego innego by powodu...Wczesniej tez woleli sie przeniesc, po sprawie z nauczycielem, niz zglosic to na policje . Pewnie z obawy, ze gdyby corka byla przesluchiwana, mogloby wyjsc to, ze nauczyciel nie byl pierwszym doroslym w jej zyciu seksualnym... Film calkiem przyzwoity i daje do myslenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones