PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296427}

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Extremely Loud & Incredibly Close
7,5 56 717
ocen
7,5 10 1 56717
5,2 9
ocen krytyków
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
powrót do forum filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Tak jak powyżej. Oglądałam film wiele razy (jest jednym z moich ulubionych) i ani razu nic mnie w
tym filmie nie irytowało! A już na pewno nie ten chłopiec o.O Miał on swojego rodzaju fanaberie, ale
to wszystko było spowodowane strachem, który odczuwał po ''tym dniu''. :)

ocenił(a) film na 4
jillnoir

To fajnie, że oglądałaś ten film wiele razy, ale jednak nie zauważyłaś, że on taki był jeszcze przed "tym dniem"

ocenił(a) film na 10
Adejln

Dlatego, że on była tak zwanie wyjątkowym dzieckiem xD A po śmierci ojca jego lęki zwiększyły się.

ocenił(a) film na 7
jillnoir

kazde dziecko jest wyjatkowe

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
BartasBartas

Ja chętnie ciebie bym tam wrzuciła.

Arual_2

I widzisz. Jesteś doskonałym przykładem tego jakimi ludzie są BYDLAKAMI.

Dziś każdy się dziwi że hitler mordował, że generałowie, porucznicy itd. wykonujący jego rozkazy byli popaprańcami i trzeba ich do kńca życia do więzienia wsadzić a tu droga forumowiczka w odpowiedzi na post chętnie by drugiego człowieka do pieca wsadziła i zabiła!

Jesteś podła jak hitler i stalin - nic cie od nich nie różni

ocenił(a) film na 8
Adejln

Wiesz, Zespół Aspbergera nie jest nabywalny w trakcie życia - człowiek się z tym rodzi, dlatego Oskar był taki już przed śmiercią ojca. Pracowałam z dziewczynką, która miała Z.A i te dzieci potrzebują dużo uwagi, zrozumienia. W jednej chwili była spokojna, za chwilę rzucała zabawkami i krzyczała ze złości. Te dzieciaki są niesamowicie mądre, inteligentne - przyswajają wiedzę matematyczną, przyswajają dużo języków, ale są nieprzystosowane społecznie, są agresywne, nie radzą sobie z emocjami, stronią od kontaktów z rówieśnikami. W przypadku tej dziewczynki to miała 6 czy 7 lat, a perfekcyjnie przyswoiła sobie angielski i do siebie mówiła tylko w tym języku.
Trzeba zrozumieć, że to nie był normalny, zdrowy chłopiec tylko chłopiec, który nie dość, że był chory na Zespół Aspbergera to jeszcze miał dużo fobii i cierpiał z powodu utraty ojca, a niedomówienia spowodowały, że miał taki, a nie inny stosunek do matki. PS dużo dzieci oskarża rodziców o coś, to taki bunt rozwojowy.

jillnoir

Mnie właśnie główny bohater najbardziej irytował i myślę, że gdyby inaczej go wykreowano mogłabym dać nawet 9/10, a tak cóż... Dzieciak zachowywał się przez cały film jakby miał adhd lub jakąś nerwicę. Poza tym jego stosunek do matki - wielki minus dla tego filmu.

ocenił(a) film na 8
dori46

Widzisz ja uważam inaczej a stosunku syna do matki nawet nie zauważyłem bo nie zawsze musisz mieć dobry stosunek do dwojga rodziców czy do matki nie jeden syn (przeważnie córka) bardziej szanuje ojca niż matkę i odwrotnie

Baal

Rozumiem, że nie zawsze ma się dobry stosunek z rodzicami, ale ten pokazany w tym filmie był po prostu fatalny.

ocenił(a) film na 8
dori46

Ja jestem innego zdania i tak na koniec filmu wszystko ładnie się skończyło mamusia z synusiem fatalny stosunek syna do matki masz w filmie to w filmie synalek :)http://www.filmweb.pl/film/Synalek-1993-93905

ocenił(a) film na 7
Baal

stosunek mamusi z synkiem zawsze musi buc fatalny (chyba, ze jest sie lewakiem).

DonVitoCorleone

zdradź mi kolego kto to jest lewak?
poproszę o definicję?
lewak mentalnie? lewak ekonomicznie, gospodarczo, społeczenie?

bo np. wiesz że lewak taki mentalny - czyli osoba o lewackich poglądach osobistych to bogobojny chrześcijanin?
prawicowcy nie wierzą w boga.
także jak już ci troche rozjaśniłem to wytłumacz mi proszę o jakiego lewaka ci chodzi

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

chyba ci sie cos pomylilo

ocenił(a) film na 8
dori46

Dzieciak na bank ma Aspergera, choć wg treści "wynik nie jednolity" :)

jillnoir

Cóż, jego zachowanie nie wynikało tylko z tego wydarzenia, już wcześniej dziwnie się zachowywał i był przeczulony. Moim zdaniem miał zespół aspargera, szczególnie dlatego, że często pytał się ludzi czy ich przytulić/pocałować bo nie był pewny jak zareagować gdy widział kogoś smutnego. Mnie także w ogóle nie irytował, wzruszyłam się jak rozmawiał pod koniec filmu z matką. Oczywiście 10/10 :)

ocenił(a) film na 8
justyszak

Chyba miał zespół Aspergera, bo nawet wspomniał w pewnym momencie filmu, że miał badania robione kiedyś w celu stwierdzenia tej przypadłości. Ogólnie film dość ciekawy.

ocenił(a) film na 10
justyszak

"Fanaberie", "adhd", "nerwica"... Jak to jest, że najszybszą diagnozę stawiają często ci, którzy się nie znają? :/ Też nie jestem specjalistką od Aspergera, ale podziwiam twórców filmu za to, jak spróbowali go "ugryźć" i przybliżyć laikom! Bo ten film nie jest o WTC... ;)

justyszak

Zdecydowanie miał zespół Aspergera, ta wspomniana niewiedza jak się zachować, raczej niechęć do dotyku (scena u którejś pani Black, z tymi rękoma wielu ludzi dookoła niego), trudności w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, duża wiedza i chętne rozwiązywanie zagadek. No i sam przyznał, że miał robione badania na Aspergera i nawet jeżeli wyniki były niejasne, to dla mnie już wyraźny znak, że to właśnie to.
Ludziom łatwiej powiedzieć, że "adhd" albo "rozpieszczony bachor" zamiast zagłębić się w temat. A dzieci z zespołem Aspergera na dobrą sprawę są naprawdę cudowne, tylko czasami trudne w obyciu.

ocenił(a) film na 9
adziacmg

Większość zaburzeń emocjonalno-psychicznych bierze się z przeżywanego jako dziecko lęku, który często towarzyszy aż do śmierci. I właśnie gadanie o takich przypadłościach psychicznych, że ktoś jest rozpieszczony wynika z totalnego braku zrozumienia zaburzeń psychicznych, emocjonalnych a co za tym idzie także psychosomatycznych...

craxman

ale on był taki PRZED całym zdarzeniem więc nie naciągaj faktów do twojej teorii.
rozpieszczony bahor i tyle

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

"nie naciągaj faktów do twojej teorii" To co tutaj piszę nie bierze się z moich teorii jak to piszesz, tylko z życiowej praktyki bo mam na co dzień do czynienia z osobami niepełnosprawnymi tak fizycznie jak psychicznie. Czy tylko dzieciarnia czy niedoświadczeni życiowo piszą na tym portalu? Znam paru poważnych lekarzy, którzy w czasie wolnym tutaj siedzą ;) Ja nie będę tutaj pisał o tym co wiem i robię bo to nie o tym portal :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
BartasBartas

"więc mi tu nie pie*dol", to że się opiekujesz nie oznacza od razu że rozumy pojadłeś/aś a teksty w stylu mi tu nie... wskazują na to że używasz przemocy psychicznej (werbalizm formy) oczywiście inna kwestia w jakim natężeniu ;)
To że ktoś jest ojcem czy matką bądź opiekunem, nie oznacza że umie się opiekować POPRAWNIE i skutecznie daną osobą. Kolejna kwestia opieka a bycie osobą niepełnosprawną ;) Byłeś/aś w skórze takiej osoby?? ;)
Mam na myśli szczególnie przypadki tej choroby o naturze psychicznej ;)

craxman

Tutaj dokładnie jest opisane co to jest zespół Aspergera https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zespół_Aspergera - zachowanie chłopca dokładnie pokrywają się z przypadłościami w definicji

ocenił(a) film na 9
konrad1718

No wiesz, tak naprawdę większość zaburzeń psychiczno-emockonalno-seksualnych ma jeden początek: wychowanie w lęku. To co pisze i mówi tzw. popkultura że nienawiść jest przeciwieństwem miłości, można schować między bajki. Strach to odwrotny biegun uczucia miłości. Nie mam tu na myśli wyświechtanej formy tego słowa, ale mowa tutaj o TOTALNYM altruizmie, gdzie strach to energia negatywu... oparta na egoizmie i kontroli. Ale część z nas zdaje sobie z tego chyba sprawę... ;)

ocenił(a) film na 9
craxman

sorry za literówkę, miało być: "psychiczno-emocjonalno-seksualnych"...

ocenił(a) film na 10
jillnoir

No i ta podróż po NY...

jillnoir

Film bardzo mi się podobał, trochę za mało Toma Hanksa ;). Komentarze w stylu "irytował mnie główny bohater" są trochę nie na miejscu, przecież było wyjaśnione, że może mieć nie do końca zdiagnozowaną chorobę; to tak samo, jakby powiedzieć, że Dustin Hoffman irytował w Rain Manie lub Leonardo DiCaprio w Co gryzie Gilberta Grape'a - jak komuś przeszkadza "inność", to się takich filmów nie ogląda. Pomysł na fabułę fajny, interakcje z tymi wszystkimi ludźmi bardzo ciekawe i SPOILER świetne zakończenie, jeśli chodzi o to, że mama o wszystkim wiedziała, duży plus, że wyjaśniła się zagadka z kluczem, może nie dowiedzieliśmy się co było w skrytce, ale przecież nie o to chodziło. Śledzę filmografię Hanksa, ale o tym filmie dowiedziałam się niedawno i żałuję, że tak późno po premierze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones