PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30648}

Straszny film 2

Scary Movie 2
6,2 114 252
oceny
6,2 10 1 114252
4,2 12
ocen krytyków
Straszny film 2
powrót do forum filmu Straszny film 2

Wymieniajcie co zauważyliście

ocenił(a) film na 7

13 Duchów
Hannibal
Aniołki Charliego
Stary , gdzie moja bryka ?
Wściekły Byk lub Rocky (tu nie jestem pewien)
Nawiedzony (lub jakiś inny film z serii o domu w którym straszy)
Mission Impossible
Egzorcysta
Paulie - gadający ptak :D (nie wiem czy była parodia tego filmu ale może , chodzi wiadomo o papugę z tymi polewnymi tekstami)

no i to chyba wszystko

ocenił(a) film na 7
Zecke23

Jeszcze

Przyczajony tygrys , ukryty smok
To (z tym klownem)

Zecke23

mam pytanko:a co tam było zawiązane z Hannibalem?jaka scena konkretnie?filmu 2 nie oglądałam -pytam z ciekawości.Będę wdzieczna za odp.

clarice1987

Scena kiedy lokaj (ten z tą łapą - nie pamiętam jak się nazywał) , kazał Shorty'emu jeśc swój mózg .

ocenił(a) film na 8
Zecke23

Nikt nie wymienił filmu Koszmar minionego lata końcowa scena jak Cindy( czy jak jej tam)darła japę ;) Koszmarze minionego lata też jest taka scena

Zecke23

Jeszcze The Wash. Hiphopowa myjnia

jeszcze człowiek widmo (z tymi goglami i pistoletami), Mission impossible 2( Scena z duchem i dwightem na wózkach)

reklama Nike ;)
juz nie pamietam dokladnie jak to wygladalo w filmie, ale chyba facet na wozku robil jakies wygibasy :)

wydaje mi sie ze
"Nawiedzony"
jak profesor Oldman rozmawia ze wszystkimi przed wyjazdem to mowi ze beda przeprowadzac jakies badania na bezsennosc.

jeszcze 'Co kryje prawda' motyw w tej czerownej sukience (:

Podstawą filmu jest parodia dennego horroru "Dom na przeklętym wzgórzu"

Sensej

gdzie była parodia ''Dom na przeklętym, wzgórzu''?

ocenił(a) film na 9
irekirek12

Ogólnie, w HOHH miałeś motyw, zaproszenia przez milionera do gry w ktorej
można było wygrać 1 000 000$, z kolei tutaj masz motyw z eksperymentem.

Jest też motyw z Brudnego Harego. Kiedy Dwight mówi do ducha z którym się ścigał na wózku "zastanawiasz się czy wystrzeliłem tylko 3 razy, czy 157[...]", albo jakoś tak ;)

ocenił(a) film na 7

Szybcy i Wściekli wtedy kiedy duch ściga się na wózku ;]

ocenił(a) film na 5

"Nawiedzony: niektóre domy rodzą się złe"

kubagame

Jacy Szybcy i Wściekli? To było Mission Impossible II przecież te teksty, zwolnienie akcji, itd wszystko takie samo

A czy przypadkiem, z tym klownem z pod łóżka to nie była parodia " Mordercze klowny z kosmosu"?? http://www.filmweb.pl/Film?id=93854 [www.filmweb.pl/Film?id=...]

użytkownik usunięty
Sub_Zero

Nieee. Ogólnie ten klown był z "Gry". Na bank!!!

DUPAAA!!! motyw gdy clown wciągnął Raya pod łóżko był z Poltegraist'a! tego akurat jestem pewna.

takze Oszukac przeznaczenie 2 moim zdaniem jak Cindy wszystkich przekonuje ze w tym domu straszy, jak rozwiazuje zagadki itp

użytkownik usunięty
PIECDZIESIAT_8

1. - "jak Cindy wszystkich przekonuje ze w tym domu straszy, jak rozwiazuje zagadki itp" - to najwieksza bzdura jaka dzisiaj czytalem, nie mam pojecia jak mozna miec takie skojarzenia, chyba paliles dzisiaj jakies zioło koles
2. - final destination 2 powstał 2 lata po tym filmie czlowieku.....

ocenił(a) film na 10

wczoraj obejrzałem 13 duchów (2001) specjanlie dla obczajenia jak był parodiowany SF2 A TU nic nie zauważyłem, bo nie wydaje mi sie że parodią było to że oni byli w tym strasznym domu! możecie napisać co poarodiował SF odnośnie 13 duchów?

użytkownik usunięty
Kris006

Hmmm... z tym klaunem to chyba parodia "Ducha" :D

Jeszcze chyba "Egzorcyzmy Emily Rose" na samym początku kiedy ci księża próbują odgonić z tej dziewczynki demona, a ksiądz ląduje z nią w łóżku:P Tzn. w "Egzorcyzmach.." żaden ksiądz nie był w łóżku z opętaną dziewczynką ale w "strasznym filmie" wszystko jest możliwe, a demona odganiali, więc ten motyw z "Egzorcyzmów Emili Rose":)

ocenił(a) film na 10
anulab11

WTF Straszny film 2 (2002) egzorcyzmy emily (2005) jak to jest możliwe do sparodiowania/......???????? to jest motyw z film pt. Egzorcysta

anulab11

Jakie "Egzorcyzmy Emily Rose", przecież ten film powstał po SM 2. Cały początek jest parodią Egzorcysty. Ten motyw jak dziewczynka weszła na impreze na dół i nasikała na podłoge - tak było w egzorcyście. Tyle że w oryginale ona powiedziała "Ty tam umrzesz" a w SM 2 "Jesteś do dupy". Same egzorcyzmy też żywcem wyjęte z Egzorcysty, ten tekst "twoja matka ssie kutasy w piekle" był w Egzorcyście. A muzyka kiedy ksiądz podjężdża taksówką do domu jest muzyką z Egzorcysty. Jak można nie znać tego kultowego filmu??

ocenił(a) film na 5
mlody969

Nie cały. Scena z muchami jest z Amityville.

A który fragment był z filmu "Stary gdzie moja bryka?"

ocenił(a) film na 10
anulab11

to było jak:

Ray.... Fuck me
Ray.... Fuck me
RAY FUCK ME
to akcja z tatułażami;)

jeszcze był McGyver jak Cindy zbudowała tam z tych części koparkę czy co to było, jak byli uwięzieni w tej wielkiej "lodówce". I był też tekst z Titanica jak Cindy "leczyła" tego faceta w tej "lodówce".

buldog55

Duch, Egzorcysta, Hannibal, Aniołki Charliego, Co kryje prawda , 13 duchów, McGuyver, Stary gdzie moja bryka, Rocky, Mission Impossible, Reklama Nike, Dom na przeklętym wzgórzu, Brudny Harry
więcej nie kojarzę =]

Grimor

A jak ktoś ma DVD, tak jak ja, to czego parodią jest to jak zostawiają Cindy w wannie po tym jak duch ją nawiedził? To jest w dodatkach, w niewykorzystanych scenach, ale nieźle się uśmiałem jak robiła wszystko nogą, tonąc przy okazji, hehe.

Black_Martini

Oh, zapomniałem dodać Titanica XDDD A ta akcja z pokazywania różnych stylów walki nie była przypadkiem z "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok"?

Grimor

Duch (scena w której Torri Speling leży w łóżku i wogule ta akcja na ścianie oprócz tego usunięte sceny Cindy jest wciagana przez ducha do szafy, Scena w której Cindy znajduje martwego kanarka - wogule sceny usunięte są super ;)

Black_Martini

szkoda, że wycięli scenę w wannie. to było z 'what lies beneath' jak sparaliżowana Michelle Pfeiffer próbowała się uratować. :)

buldog55

scena w lodówce była z fílmu Człowiek widmo

ocenił(a) film na 8

Ja zauważyłem:
Mission Imposible II(Scena na wózkach)
Aniołki Charliego(Sceny walki)
Twister(Wspaniała latająca krówka)
Egzorcysta(Sceny na początku)
Nawiedzony(CHyba główny wątek filmu)
Titanic(Tą scene chba każdy zna :P)

Pozdro dla fanów Strasznego Filmu

ocenił(a) film na 9

A nie było przypadkiem jeszcze Karate Kid? Jak Cindy walczy z Hansonem i zaczyna udawać style, od stylu żurawia, po coraz to głupsze.

johan00

# Egzorcysta
# Człowiek widmo
# Nawiedzony dom
# Duch
# Hannibal
# Brudny Harry
# Mission: Impossible II
# Casper
# Koszmar z ulicy Wiązów
# Aniołki Charliego
# Titanic
# Co kryje prawda
# Zemsta po latach
# Czerwona Róża
# Stary, gdzie moja bryka?
# Piątek 13.
# Smętarz dla zwierzaków
# Twister
# Amityville Horror (1979)
# Cast Away: Poza światem
# W rytmie hip-hopu
# May
# serial MacGyver

ocenił(a) film na 6
Edix

i jeszcze ''hollow man'' i bedą juz wszystkie (:

użytkownik usunięty
Pauleene

"Hollow Man" to właśnie "Człowiek Widmo", który jest w liście Edixa.

ocenił(a) film na 6

ooo racja, sorry - nie zauwazyłam =)

Edix

A w którym momencie był "Piątek 13"? (za krótki post...)

Veridell

I czy nie ma jeszcze Beetlejuice'a? :D.....

Veridell

A Wzgórza mają oczy?? kiedy ten duch uprawia seks z tom dziewczyną??

ocenił(a) film na 6
Eminem11

a kiedy nakrecili "wzgórza..." a kiedy "scary movie" ;>? chyba, ze w oryginale cravena też była taka scena.. ale wątpie, zeby ją parodiowali - za stary horror

ocenił(a) film na 7
Pauleene

Hymmm faktycznie sorka mój błąd nie zwróciłam uwagi :)

ocenił(a) film na 5
Edix

Nie MacGyver!!! - Drużyna A!!!
Tam do budowania wszystkiego potrzebowali palnika acetylenowo-tlenowego i taśmy samoprzylepnej :-) i zawsze uzbrajali jakiś pojazd.

Zapomniano tu widzę o (moim ulubionym zresztą) kamerdynerze...tak,tak oczywiście parodia Idle Hands(polecam film):D