PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658930}

Strefa X 2

Monsters: Dark Continent
4,8 2 467
ocen
4,8 10 1 2467
Strefa X 2
powrót do forum filmu Strefa X 2

Większość komentarzy i postów na temat filmu, negatywna! Czy na pewno widzieliście ten film? Niesie on dość oczywiste przesłanie. Potwory, to tylko metafora. Czy naprawdę tak trudno to dostrzec? Nie bez powodu akcja filmu rozgrywa się na bliskim wschodzie... Ehh, szukałem filmu na odmużdżenie, a natknąłem się na kawałek niezłego kina.

ocenił(a) film na 9
pabloski82

Też miałem podobne odczucia
Miała być rąbanka a było bardzo dobre kino

użytkownik usunięty
zielony_pomidorek

Miała być rąbanka ?! A skąd w ogóle taki pomysł ?

ocenił(a) film na 4
pabloski82

1-ka była ciekawsza i potwory były numero uno a tu zrobili wersję złe ISIS może i dobrze ale liczyłem że potwory będą potworami, fakt faktem były ale gorsze było tło. Czekamy na 3kę.

ocenił(a) film na 4
pabloski82

Nie, nie trudno dostrzec. W zasadzie to nie widać nic poza przesłaniem. Ale ile można patrzeć na przesłanie?

Leszy2

Tak długo, aż młodzi bądź głupi coś z niego zrozumieją. Że dotrze do nich to, co niesie takie przesłanie :-)

ocenił(a) film na 5
katana57

Młodzi głupi... Czyli "niemłodzi" są mądrzy? Daj mi namiary, gdzie jest miejsce, w którym tacy ludzie żyją. Chętnie tam zamieszkam. Długo już szukam (bez skutku) takiego miejsca... Oj długo...

ocenił(a) film na 1
Leszy2

Właśnie! Przesłanie przesłaniem, ale to nie zmienia faktu że mogli zrobić 'dobry film z przesłaniem' zamiast 'filmu z przesłaniem'...

ocenił(a) film na 4
pabloski82

" Ehh, szukałem filmu na odmużdżenie, a natknąłem się na kawałek niezłego kina."

Kompletnie mnie skołowałeś.
Po co szukałeś filmu na odmóżdżenie, skoro jesteś wielbicielem dobrego kina?

ocenił(a) film na 6
pabloski82

No trochę się zagalopowałeś. Film dobrze zrealizowany, ale przesłanie (które tam widzisz) jest dość rozmyte i można kombinować jak sobie zechcesz. Nie widziałem jedynki więc nie mam porównania. Po godzinie oglądania doszedłem do wniosku że twórcy chcieli stworzyć coś na wzór "Cienka czerwona linia", niestety jakoś mnie nie przekonało.

ocenił(a) film na 2
pabloski82

Szczerze w dupie mam przesłanie. Jakbym chciał obejrzeć film o wojnie z Isis z przesłaniem, to bym sobie obejrzał, albo nie. Chciałem dobre kino sc fi, jak pierwsza część, a zostałem oszukany. Tyle w temacie. Rzadko daje tak niską ocenę, ale oszustwo i gra polityczna dała za wygraną, zły film, nie w tej tematyce co trzeba. Pozdrawiam

Titanus

w jedynce to za bardzo fs nie widziałem ;-) poza niewidzialnymi potworami ... czasem

tizek2

sf oczywiscie :)

ocenił(a) film na 5
pabloski82

Myślę, że głównym "grzechem" tego filmu jest tytuł. Sugeruje, że to będzie kontynuacja części pierwszej, a nią nie jest. To całkiem odrębny film. Stąd te, niektóre niskie oceny widzów, którzy oczekiwali czegoś innego, niż otrzymali.

Sam film faktycznie dość metaforyczny i to jest ogromny puls tej produkcji.

Sony_West

najbajardziej pomocna opinia :) keep it real ;)

ocenił(a) film na 3
pabloski82

Co do wartości artystycznej tej pokracznej metafory najlepiej wypowiedział się Leszy2. Niemniej "na odmużdżenie" lepsza będzie lektura twojej pisowni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones